جستجو
چهارشنبه - ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۴ حزب تمدن > اخبار حزب > هكر تعدادي از سايت‌هاي دولتي دستگير شد
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
اخبار حزب > هكر تعدادي از سايت‌هاي دولتي دستگير شد

به گزارش خبرگزاري فارس، مركز بررسي جرايم سازمان يافته سايبري اعلام كرد هكر تعدادي از سايت‌هاي دولتي را دستگير كرده است.
چندي پيش هك تعدادي از سايت‌هاي دولتي، جنجال رسانه‌اي زيادي را ايجاد كرد. مركز بررسي جرايم سازمان يافته سايبري سپاه، براساس وظايف ذاتي و ماموريت‌هاي محوله، در راستاي پاسداري از امنيت فضاي مجازي، با ورود به موضوع و انجام اقدامات فني، موفق به شناسايي و دستگيري هكر تعدادي از اين سايت‌ها شد.
اين هكر كه با نام «مافيا هكينگ تيم» فعاليت مي‌كرد، تاكنون تعداد زيادي از سايت‌هاي داخلي از جمله سايت سازمان ثبت اسناد كشور، شركت پست جمهوري اسلامي ايران و تعدادي از دانشگاه‌هاي كشور را هدف فعاليت‌هاي مجرمانه خويش (هك، نفوذ و...) قرار داده است.
نكته مهم آنكه تهاجمات سايبري اخير، بار ديگر ضعف و خلا امنيتي سايت‌هاي رسمي و حاكميتي كشور را نشان داد. مركز بررسي جرايم سازمان يافته سايبري، پيرو ماموريت ذاتي خويش و حفاظت و صيانت از حاكميت ملي و امنيت عمومي مردم در بستر فضاي مجازي، مكرراً اين موضوع را به نهادهاي متولي امر تذكر داده است.
نكته ديگر آنكه در حاليكه برخي مقامات و منابع خبري مدعي شده بودند كه اين هكر تنها توانسته مديريت بخش اطلاع رساني سايت‌هاي هك شده را در اختيار بگيرد، اما بررسي كارشناسان فني اين مركز، نشان دهنده اين است كه وي به دليل ضعف امنيتي، به اطلاعات زيادي دسترسي داشته ولي به دليل انگيزه‌هاي خاص، از پياده سازي و سرقت اين اطلاعات خودداري نموده است.
لازم به ذكر است، فرد مزبور ضمن تشكيل پرونده، به مرجع قضايي معرفي شده و تحقيقات مقدماتي از وي كماكان در دستور كار كارشناسان فني مركز بررسي جرايم سازمان يافته سايبري قرار دارد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON