جستجو
یک شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴ حزب تمدن > اخبار > حمايت از ديكتاتورها در مقابل پول ؛ پايان دموكراسي جفرسوني در آمريكا
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
حمايت از ديكتاتورها در مقابل پول ؛ پايان دموكراسي جفرسوني در آمريكا


عصر ايران؛ جعفر محمدي - «ما به ديگر كشورها كمك خواهيم كرد اما نمي‌توانيم شاهد وضعي باشيم كه در آن ما هزينه‌هاي حفاظت از ارتش‌هاي كشورهاي بسيار بسيار ثروتمند را بدهيم. من به برخي از اين كشورها سفر كرده‌ام، نمي‌دانم كه اسامي اين كشورها را به شما بگويم يا نه، خوب زياد هم مهم نيست چرا كه كشورهاي زيادي هستند. من به آنها گفتم آقاي نخست‌وزير، آقاي رئيس‌جمهور، آقاي پادشاه، آقاي ديكتاتور، هر آقاي كوفتي كه ما حفاظتش مي‌كنيم، شما بايد شروع به پرداختن هزينه حفاظت خود كنيد؛ بايد هزينه‌ش را بپردازيد.»

اين جملات را ترامپ گفته است، رئيس جمهور آمريكا كه بايد او را به خاطر مواضع شفاف اش ستود.
رهبران پيشين آمريكا هرگز به اين وضوح سخن نمي گفتند اما ترامپ صريح و بي پروا اعتراف مي كند كه آمريكا از ديكتاتورها حمايت مي كند و تنها گلايه اش از آنها اين است كه هزينه اين حمايت را نمي دهند. او چندي پيش گفته بود اگر آمريكا از سعودي ها حمايت نكند، آنها بيش از دو هفته دوام نخواهند آورد.

اين اعتراف ترامپ بايد در تاريخ ثبت شود و بيش از همه بايد متفكران و داعيه داران دموكراسي در ايالات متحده را برآشوبد چرا كه آنها در طول 242 سال گذشته كه از استقلال آمريكا مي گذرد همواره بر دموكراسي و آزادي تاكيد داشته اند و در اعلاميه استقلال كشورشان جملاتي آمده كه در نوع خود از درخشان ترين متون بشري در غرب است؛ دومين پاراگراف اين اعلاميه را بخوانيد:
«ما اين حقايق را بديهي مي‌دانيم كه همهٔ انسان‌ها برابر آفريده شده‌اند و آفريدگارشان حقوق سلب‌ناشدني معيني به آن‌ها اعطا كرده‌است، كه حق زندگي، آزادي، و جستجوي خوشبختي از جملهٔ آن‌هاست.»

ترامپ با اعلام حمايت از ديكتاتوري در مقابل پول، رسماً اعلاميه استقلال آمريكا كه توسط توماس جفرسون نوشته شده بود را نقض كرد
حمايت از ديكتاتورها در مقابل پول ؛ پايان دموكراسي جفرسوني در آمريكا
توماس جفرسون كه نويسنده اصلي اعلاميه استقلال آمريكا در 1776 است، سومين رئيس جمهور اين كشور بود و اينك در جايگاهي كه چنان مرد روشن انديشي قرار داشت، فردي نشسته است كه با پشت كردن به تمام شعارهاي دموكراسي خواهانه و ضد استبدادي، رسماً و علناً مي گويد كه از ديكتاتورها حمايت مي كند و تنها كاري كه ديكتاتورها بايد انجام دهند اين است كه به آمريكا پول دهند!

هر چند كه ارزش هاي مندرج در اعلاميه استقلال آمريكا، مدت هاست كه توسط دولتمردان آمريكا زير پا گذاشته شده است ولي وقتي چهل و پنجمين رئيس جمهور  آمريكا، "حمايت از ديكتاتورها در قبال پول" را اعلام عمومي مي كند، بايد گفت كه او در كنار همه معاهدات بين المللي كه نقض كرده - از پيمان نفتا با مكزيك و كانادا و برجام گرفته تا پيمان منع گسترش تسليحاتي با روسيه و پيمان آب و هوايي پاريس - اعلاميه استقلال آمريكا را نيز پاره و پايان عصر دموكراسي جفرسوني را اعلام كرده است.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON