جستجو
یک شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲ حزب تمدن > اخبار > مقام معظم رهبري: وقتي به كوهستان‌هاي اطراف تهران مي‌روم و مي‌بينم هيچ‌كس نيست! غصه مي‌خورم
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
مقام معظم رهبري: وقتي به كوهستان‌هاي اطراف تهران مي‌روم و مي‌بينم هيچ‌كس نيست! غصه مي‌خورم


به گزارش عصر ايران، بخشي از سخنان رهبر معظم انقلاب كه در تاريخ ۳۰ آبان ماه ۸۴ جوانان را به كوه پيمايي توصيه و تشويق كردند به اين شرح است:

بنده گاهي اوقات كه بر همان تنبلي مورد بحث و بر ضعف‌هاي مربوط به سن و پيري فايق مي‌‌آيم، چند ‌قدمي از كوهستان‌هاي اطراف تهران مي‌روم بالا و مي‌بينم هيچ‌كس نيست! غصه مي‌خورم! در كوهستان، جاهايي هست كه ساختمان‌ها در زير پا پيداست، اين همه آدم در اتاق‌ها خوابيده‌اند كه در ‌بين آنها جوان هست، در بين آنها كساني هستند كه ظاهر جسم‌شان اقلاً ده برابر ما توان و قدرت ‌دارد، اما از اين اتاق‌ها بيرون نمي‌آيند، ولي ما از اين گوشه‌ٔ شهر با سنِ نزديك به هفتاد سال، ‌مي‌رويم آن‌جا.

مقام معظم رهبري: وقتي به كوهستان‌هاي اطراف تهران مي‌روم و مي‌بينم هيچ‌كس نيست! غصه مي‌خورم

دل انسان خيلي غصه‌دار مي‌شود كه چرا آنها در آن‌جا چهار قدم بالا نمي‌آيند و از اين ‌امكان استفاده نمي‌كنند. شما امكانات و اتوبوس بگذاريد كه اگر كسي خواست از پايين شهر و از ‌راه‌هاي دور به اين ارتفاعات بيايد، بتواند.

ارتفاعات بعضي از شهرها يك خرده با شهر فاصله دارد، ‌بنابراين، وسايلي فراهم كنيد كه اگر كسي خواست، بتواند بيايد -حالا اگر كسي همت نكرد و اراده ‌نكرد، آن، بحث ديگري است- و تشويق بشوند، نگويند وسيله نداشتيم و نيامديم.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON