جستجو
چهارشنبه - ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲ حزب تمدن > اخبار > ژاپن خواستار معافيت از تحريم نفت ايران است
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
ژاپن خواستار معافيت از تحريم نفت ايران است


به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري «اس اند پي گلوبال پلاتس» آمريكا، وي در يك كنفرانس خبري در مورد آنچه كه ژاپن در جريان مذاكرات هفته گذشته در واشنگتن به آمريكا گفته است، اظهار كرد: در طول دور دوم گفت و گوها در واشنگتن در روزهاي اول و دوم اوت (10 و 11 مرداد) طرف ژاپني روي اين اصل اوليه كه تحريم هاي آمريكا نبايد بر واردات انرژي يا بر فعاليت شركت هاي بزرگ اين كشور (در ايران) تاثير منفي گذارد، پافشاري كرده است.

يك مقام ارشد دولتي ژاپن به پايگاه خبري ياد شده گفت: اين اظهارات سكو در حالي ايراد شد كه ژاپن خواهان معافيت اوليه از تحريم ايران به منظور تامين مهمترين اولويت اين كشور يعني تامين امنيت انرژي و نياز پالايشگاه هاي اين كشور به نفت ايران است.

«ريو مينامي» مديركل نفت، گاز و منابع معدني در وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن گفت: تامين امنيت انرژي و نياز پالايشگاه هاي كشور به نفت ايران، اصل اساسي دولت در اخذ معافيت است.
وي اضافه كرد: ژاپن در نظر دارد به واردات نفت خام از ايران ادامه دهد و اين موقعيت را به آمريكا انتقال مي دهد و خواهان درك موقعيتش از سوي آمريكاست.

مينامي همچنين افزود: ژاپن به اين دليل كه پيشتر و ظرف سال هاي اخير خريد نفت خام از ايران را كاهش داده است،
بايد از تحريم هاي جديد معاف شود.

به گزارش ايرنا، دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا 8 مه (18 ارديبهشت) اعلام كرد كه اين كشور از برجام خارج مي شود و به تعليق تحريم هاي هسته اي اين كشور عليه تهران ادامه نمي دهد. تحريم نفت ايران از ماه نوامبر (آبان-آذر) اعمال مي شود.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON