جستجو
یک شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳ حزب تمدن > اخبار > مقام معظم رهبري:اگر روحانيت در ميدان نبود، انقلاب بوقوع نمي‌پيوست
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
مقام معظم رهبري:اگر روحانيت در ميدان نبود، انقلاب بوقوع نمي‌پيوست


بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دست‌اندركاران كنگره شهدا و ايثارگران روحاني استان قم كه در تاريخ ۲۲ آبان ۹۶ برگزار شده بود، امشب در محل اين همايش در قم منتشر شد.

به گزارش ايسنا، حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار حضور جدي و گسترده روحانيت در ميدان جهاد و مبارزه و شهادت در راه خدا را مسئله‌اي بسيار مهم دانستند و با اشاره به آفات دور ماندن مجموعه‌هاي روحاني از ميدان مبارزه در برهه‌هايي از تاريخ كشور، گفتند: در مقاطعي از تاريخ، روحانيت به‌دليل دور ماندن از عرصه مبارزه عليه مستبدين و مستعمرين ضربه خورد اما هر گاه روحانيت در مقابل دشمنان اسلام و ايران سينه سپر كرد و وارد ميدان مبارزه و ايستادگي شد، سربلند شد كه نمونه كامل آن در جريان انقلاب اسلامي و حركت عظيم امام بزرگوار بود.

ايشان با تأكيد بر اينكه اگر روحانيت وارد مبارزه با رژيم طاغوت نمي‌شد هرگز انقلاب اسلامي به‌وقوع نمي‌پيوست، افزودند: هيچ‌يك از احزاب و گروههاي سياسي و روشنفكري قادر به براندازي حكومت مستبد سلطنتي نبودند و حضور گسترده مردم در صحنه و آن حجم از فداكاري و جان‌فشاني مخلصانه در راه خدا، ناشي از حضور روحانيت و جنبه‌ي ديني مبارزه بود.

رهبر انقلاب اسلامي وظيفه امروز روحانيت را انقلابي بودن، شناخت دشمن و آمادگي براي مقابله با ترفندهاي آن خواندند و افزودند: شهادت بزرگ‌ترين رتبه نزد خداوند متعال است كه نصيب هر كسي نمي‌شود و ما بايد با نگاه حسرت‌آميز، جايگاه و مقام والاي شهيدان را آرزو كنيم.

منبع: ايسنا

 
Copyright © 2013 - TAMADDON