جستجو
سه شنبه - ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴ حزب تمدن > اخبار > تهديد شمخاني: جدايي كردستان عراق يعني بستن مرزها، تعطيلي كنسولگري ايران و تغيير در مقابله با ضدانقلاب
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
تهديد شمخاني: جدايي كردستان عراق يعني بستن مرزها، تعطيلي كنسولگري ايران و تغيير در مقابله با ضدانقلاب


به گزارش عصرايران، امير دريابان علي شمخاني در گفتگو با صداوسيما برگزاري رفراندوم را موجب شكل گيري تهديدات جديد و شكننده عليه اقليم كردستان عنوان كرد و اظهار داشت: در شرايطي كه عراق با تلاش و جانفشاني مردم اين كشور اعم از عرب، كرد و تركمن به مرحله پاياني پاك سازي خاك خود از لوث وجود تروريست هاي تكفيري نزديك مي شود اين اقدامات كه وجاهت و اعتبار قانوني نيز ندارد به طور قطع آثار ضدامنيتي براي منطقه، عراق به ويژه اقليم كردستان خواهد داشت.
برگزاري همه پرسي به نفع اقليم كردستان نيست
وي با اشاره به نقش تعيين كننده، مؤثر و قابل توجه كردها در دولت عراق و ضرورت تداوم بهره گيري از اين ظرفيت در مسير تقويت ساختارهاي امنيتي، اقتصادي و سياسي در اقليم كردستان افزود: رويكرد مخالف كشورهاي همسايه عراق با برگزاري رفراندوم در اقليم، شرايط پيچيده و دشواري را براي كردستان پس از رفراندوم ايجاد خواهد كرد.
دبير شوراي عالي امنيت ملي با تبيين اقدامات و فعاليت هاي سياسي و ديپلماتيك جمهوري اسلامي ايران از طريق گفتگوي نزديك با مسئولان اقليم كردستان، دولت عراق و همسايگان اين كشور افزود: ايران به طور قطع صرفاً، دولت واحد، يكپارچه و فدرال عراق را به رسميت مي شناسد.
وي با اشاره به موضع غيرقابل تغيير جمهوري اسلامي ايران در خصوص ضرورت حفظ تماميت ارضي و وحدت سرزميني عراق افزود: هرگونه خدشه به اين اصل راهبردي، موجب بازبيني و تغيير جدي در روند همكاري موجود ميان ايران و اقليم كردستان عراق خواهد شد.

تهديد به بستن مرز
شمخاني مشروعيت معابر و گذرگاه هاي مرزي جمهوري اسلامي ايران با مناطق اقليم كردستان عراق را صرفاً به دليل وجود اقليم به عنوان بخشي از عراق يكپارچه عنوان كرد و اظهار داشت: توافقات مرزي صرفاً با محوريت دولت مركزي عراق پابرجاست و جدايي اقليم كردستان از دولت مركزي عراق به معناي مسدود شدن تمام معابر و گذرگاه هاي مشترك مرزي خواهد بود.

هشدار درباره تغيير مقابله با ضدانقلاب در كردستان عراق
وي در بخش ديگري از اظهارات خود با اشاره به وجود توافقات نظامي و امنيتي ميان ايران و اقليم كردستان عراق خاطر نشان كرد: جدايي اقليم كردستان از خاك عراق به مفهوم پايان يافتن تمام اين توافقات خواهد بود و پس از آن ايران در چارچوب تأمين امنيت مرزهاي مشترك در رويكرد خود براي مقابله با حضور و فعاليت ضدانقلاب ايراني كه در مناطقي از كردستان عراق تردد دارند به صورت جدي تجديد نظر مي كند و با شيوه هاي كاملاً متفاوت نسبت به گذشته رفتار خواهد كرد.
دبير شوراي عالي امنيت ملي تصريح كرد: شمخاني با تأكيد بر ضرورت تداوم گفتگو براي حل و فصل مسائل موجود و تجديد نظر در اتخاذ تصميمات شتاب زده افزود: هنوز فرصت كافي براي مسئولان كردستان عراق براي اجابت دعوت هاي خيرخواهانه با هدف تأمين منافع جامعه كردي و كشور عراق و جلوگيري از شكل گيري روندهاي ضد امنيتي در منطقه وجود دارد.
 
Copyright © 2013 - TAMADDON