جستجو
چهارشنبه - ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۸ حزب تمدن > اخبار > پيام رئيس جمهور درباره حملات تروريستي تهران
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.
دميرتاش: اردوغان دست كمي از ابوبكربغدادي ندارد
يكي از رهبران حزب اپوزيسيون دموكراتيك خلق تركيه در مصاحبه‌اي درباره مسائل مورد گفت‌وگو در نشست شوراي اروپا سخن گفت و خواستار حمايت اروپا شد.

 
پيام رئيس جمهور درباره حملات تروريستي تهران


در پي حملات تروريستي امروز تهران، رئيس جمهور حسن روحاني پيامي صادر كرد.

متن پيام به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

 ملت بزرگ ايران شما مردان و زنان دلاور اين سرزمين از همان روزهاي نخستين پيروزي انقلاب اسلامي، بهاي عزت، استقلال و آزادي خود را در كنار توطئه هاي بزرگي از ترورهاي وحشيانه تا جنگ تحميلي با جانفشاني و شهادت فرزندان خود پرداخته ايد. اقدامات كور و بزدلانه امروز چند مزدور تروريست در به شهادت رساندن تعدادي از مردم بي گناه و روزه دارمان در جوار مرقد بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و «خانه ملت»، حادثه اي غير منتظره نيست.

ايران امروز پس از حدود ۴ دهه از شكل گيري انقلاب اسلامي و تبلور «مردمسالاري ديني»، همه مولفه هاي اقتدار ملي را محقق ساخته است. ايران امروز به لطف راهبري هاي داهيانه مقام معظم رهبري و همچنين اقتدار و يكپارچگي نيروهاي امنيتي، دفاعي، اطلاعاتي و انتظامي؛ امن ترين كشور در قلب منطقه اي پر آشوب است. و از ديگر سو؛ حضور كم نظير ملت در پاي صندوق هاي راي، بار ديگر يكپارچگي ملي و پشتوانه مردمي آن را به اثبات رساند.

طبيعي است كه بدخواهان ايران اسلامي اين افتخار آفريني ها و همبستگي حاكميت، دولت و ملت را بر نتابند و با اجير كردن و حمايت از عناصر متحجر و تكفيري تلاش كنند تا شكست هاي منطقه اي، فروپاشي ارزشهاي اسلامي و نارضايتي هاي جوامع خود را پنهان سازند. غافل از آنكه آزموده را آزمودن خطاست و ملت ايران كه برآمده از فرهنگ عاشورا است، اين بار نيز ثابت خواهد كرد كه هر دسيسه و توطئه بدخواهان را با وحدت و انسجام بيشتر، و با ساختار قدرتمند امنيتي خود، در هم خواهد شكست.

بي ترديد حوادث تروريستي امروز تهران، اراده ايران اسلامي در مبارزه با تروريسم منطقه اي، افراط و خشونت را بيش از پيش تقويت خواهد كرد. پيام ايران، مثل هميشه اين است كه تروريسم يك مشكل همگاني است و اتحاد براي مبارزه با افراط، خشونت و تروريسم با همكاري هاي منطقه اي و بين المللي، مهمترين نياز جامعه امروز جهاني است.

اينجانب به خانواده هاي عزيزي كه در ايام ضيافت الهي، عزيزان خود را در اين حوادث تروريستي از دست دادند تسليت مي گويم؛ براي آن شهيدان مظلوم علو درجات، براي بازماندگان صبر و اجر و براي مجروحان و مصدومان شفاي عاجل مسالت مي نمايم.

بديهي است قوا، دستگاهها و نهادهاي امنيتي كشور با وحدت و هماهنگي و تا مشخص شدن همه ابعاد اين اقدامات كوردلانه و حاميان پيدا و پنهان آنها از پاي نخواهند نشست.
 

حسن روحاني
رييس جمهوري اسلامي ايران

 
Copyright © 2013 - TAMADDON