جستجو
جمعه - ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۳ حزب تمدن > اخبار > مقام معظم رهبري: با دشمن وحشي جز با اقتدار و از موضع قدرت نمي‌توان سخن گفت
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
عزيز بود ولي همچنان غريبان رفت
شعري در سوك مرحوم دكتر ميرمحمدي؛ دوست ديرين و همراه هميشگي سال‌هاي سال
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.

 
مقام معظم رهبري: با دشمن وحشي جز با اقتدار و از موضع قدرت نمي‌توان سخن گفت


رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران به مناسبت روز جهاني قدس در يك سخنراني به ايراد بياناتي درباره اهميت روز قدس پرداختند.

به گزارش عصر ايران ، گزيده‌هاي سخنراني آيت الله سيد علي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران به شرح زير است:

*امروز روز قدس است، روزي كه با ابتكار امام خميني همچون حلقه وصلي براي مسلمانان در موضوع فلسطين تعيين شد و در اين مدت در اين زمينه نقش آفريني كرد و پس از اين هم خواهد كرد.

مقام معظم رهبري: با دشمن وحشي جز با اقتدار و از موضع قدرت نمي‌توان سخن گفت/ آنكه بايد برود رژيم صهيونيستي است

*سياست عمده استكبار و صهيونيسم كم‌رنگ كردن مسئله فلسطين در ذهن مسلمانان و به فراموشي سپردن آن است و مهمترين كار مقابله با اين خيانت است.

*غصب يك كشور و بيرون كردن مردم براي هميشه از خانه و سرزمين اجدادي خود آن هم با شديدترين شكل از جنايت و ادامه آن در طول دهه ها از بزرگترين نشانه‌هاي سبعيت بشري است.

*هدف اصلي و نزديك غربي ها و كمپاني هاي يهودي از تشكيل دولت صهيونيستي داشتن يك پايگاه در غرب آسيا و اعمال نفوذ در كشورهاي اين منطقه بوده است.

*طلوع انقلاب اسلامي در ايران فصل جديدي براي مبارزه در راه فلسطين گشود و اولين گام بيرون راندن صهيونيست ها از خاك ايران بود كه در دوران طاغوت اينجا را حيات خلوت خود مي‌دانستند و از سپردن سفارت آنان به فلسطين گرفته تا قطع صدور نفت از ساير اقداماتي است كه مي‌توان به آن اشاره كرد.

*امروز از هر دو سو فعاليت‌هاي متنوعي ظهور مي‌كند با اين تفاوت كه جبهه مقاومت به دنبال جذب روز افزون قدرت پيش مي‌رود و در مقابل جبهه صهيونيستي روز به روز ضعيف تر و تهي‌تر ميشود.

*عرصه مبارزه به شدت خطير ، تغيير پذير و ملزم به مواظبت است. هرگونه خطا و غفلت در اين زمينه زيان‌هاي جبران ناپذيري خواهد داشت.

*مبارزه براي آزادي فلسطين و جهاد فريضه اسلامي است و پيروزي در اين مبارزه تضمين شده است و فرد مبارز حتي در صورت شهادت به قرب الهي رسيده است.

* هدف اين مبارزه آزادي همه سرزمين فلسطين از بحر تا نهر و بازگشت همه فلسطينيان به كشور خويش است، بي شك بسياري از مسلمانان در سراسر جهان فلسطينيان را ياري و با آنها همدردي خواهند كردند.

*جامعه مسلم غيور بايد به خودش تكيه كند و دست قدرتمند خود را از آستين بيرون آورد و با كمك خدا پيروز شوند.

*جوانان در همه كشورهاي اسلامي به ويژه عربي نبايد توصيه امام خميني(ره) را از ياد ببرند كه هرچه فرياد داريد بر سر آمريكا و دشمن صهيونيستي بكشيد.

*ويروس رژيم صهيونسيتي با كمك همه جوانان اين منطقه ازاله و ريشه كن خواهد شد. امروز غزه مي‌تواند در برابر تجاوز دشمن بايستد و بر آن پيروز شود.

*با دشمن وحشي جز با اقتدار و از موضع قدرت نمي‌توان سخن گفت و زمينه اين اقتدار در ميان جوانان فلسطيني موجود است.

*هرچند بهره گرفتن از هر امكان حلال و مشروع در اين مبارزه مجاز است؛ از جمله حمايت هاي جهاني، بايد موكدا از اعتماد به دولت‌هاي غربي و مجامع جهاني ظاهراً يا باطنا وابسته به آنها پرهيز كرد؛ آنها با موجوديت اثرگذار اسلامي دشمن هستند و خود عامل بيشترين خسارت ها و حمايت ها به امت اسلامي هستند.

*امروز دنيا يك به يك تعداد قربانيان كرونا در سراسر جهان را مي‌شمارد اما هيچ كس نپرسيد و نمي‌پرسد كه قاتل و مسئول صدها شهيد و اسير مفقود كه آمريكا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن كردند كيست؟مسئول اين همه خون به ناحق ريخته در افعانستان، عراق، ليبي، يمن، سوريه و كشورهاي ديگر كيست؟ مسئول اين همه جنايت قتل و ظلم به مردم مظلوم فلسطين كيست؟چرا كسي قتل عام شدن مسلمانان را تسليت نمي‌گويد و چرا قدس شريف قبله اول مسلمانان بايد مورد اهانت قرار بگيرد.

*سازمان به اصلاح ملل به وظيفه خود عمل نمي‌كند و نهادهاي به اصلاح حقوق بشري شعار دفاع ازحقوق كودك و زن سرمي‌دهند، اما اين شعارهاي شامل كودكان و زنان مظلوم يمن فلسطين نمي‌شود.

*دنيا فراموش نكرده و نخواهد كرد آن روزي كه دشمن صهيونيستي مرزهاي لبنان را شكست و تا بيروت پيش آمد و نيز آن روزي كه آريل شارون خونخوار، حمام خون در صبرا و شتيلا راه انداخت و نيز آن روزي كه با خفت و خواري مرزهاي لبنان را ترك كرد.

*غيرقانوني رژيمي مثل آمريكاست كه داعش را توليد مي‌كند و نيز آن دولت اروپايي كه با توليد بمب‌هاي شيميايي مردمي را در حلبچه و ايران به كام مرگ مي‌فرستد، نه حزب‌الله لبنان.

*فلسطين متعلق به فلسطيني‌ها است و بايد با نظر آنان اداره شود.

*طرح رفراندوم نشان مي‌دهد كه ادعاي يهودستيزي كه مدت‌ها توسط دولت‌هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي در بوق و كرنا مي‌شد، بي اساس است و فلسطينان يهودي نيز در كنار ساير فلسطيني‌ها در آن شركت مي‌كنند و آنكه بايد برود رژيم صهيونيستي است.

مقام معظم رهبري: با دشمن وحشي جز با اقتدار و از موضع قدرت نمي‌توان سخن گفت/ آنكه بايد برود رژيم صهيونيستي است

متن خبر

آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز (جمعه) در سخناني به مناسبت روز جهاني قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جديدي در مبارزه براي فلسطين بعد از پيروزي انقلاب اسلامي و ظهور جبهه مقاومت و تغيير موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصيه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس كنوني بيان و تأكيد كردند: اصلي‌ترين توصيه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمين‌هاي فلسطيني است و بي‌گمان ويروس صهيونيسم ديري نمي‌پيمايد و با همت و ايمان و غيرت جوانان، از اين منطقه ريشه‌كن و ازاله خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي سخنانشان با تبريك پيشاپيش عيد سعيد فطر به همه مسلمانان جهان، تعيين روز قدس را ابتكار هوشمندانه امام خميني و حلقه وصل مسلمانان براي هم‌صدايي درباره قدس شريف و فلسطين مظلوم خواندند و با اشاره به استقبال ملتها از روز قدس گفتند: سياست عمده استكبار و صهيونيسم، كمرنگ كردن مسئله فلسطين در ذهنيت جوامع مسلمان و به سمت فراموشي راندن آن است اما فوري ترين وظيفه، مبارزه با اين خيانت است و قطعاً غيرت و اعتماد به نفس و هوشمندي روزافزون ملتهاي مسلمان اجازه فراموش شدن آن را نخواهد داد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي غصب كشور فلسطين و تشكيل غده سرطاني صهيونيستي با فجيع‌ترين انواع قتل و جنايت و تداوم دهها ساله اين ستم تاريخي را يك ركورد جديد از سَبعيّت و شيطان صفتي بشر، برشمردند و افزودند: عامل و مجرم اصلي اين فاجعه، دولتهاي غربي و سياستهاي شيطاني آنها بود كه هدف اصلي آنها و كمپاني‌داران يهودي از ايجاد دولت صهيونيست و تجهيز آن به انواع امكانات حتي تسليحات اتمي، ايجاد يك پايگاه دائمي در منطقه و امكان دخالت و تسلط بر كشورهاي آن بود.

ايشان افزودند: متأسفانه اغلب دولتهاي عرب نيز پس از مقاومت هاي نخستين، به‌تدريج تسليم شدند و با فراموشي وظيفه انساني و اسلامي و سياسي و غيرت و نخوت عربي، به هدفهاي دشمن كمك كردند.

رهبر انقلاب نتيجه اين تسليم را كشانده‌شدن مسير مبارزه به راه بي‌فرجام مذاكره با اشغالگر و حاميانش دانستند و خاطرنشان كردند: در چنين شرايطي طلوع انقلاب اسلامي در ايران فصل جديدي در مبارزه براي فلسطين گشود و با ظهور جبهه مقاومت كار بر رژيم صهيونيستي سخت‌تر شد و البته در آينده بسي سخت‌تر خواهد شد.

مقام معظم رهبري: با دشمن وحشي جز با اقتدار و از موضع قدرت نمي‌توان سخن گفت/ آنكه بايد برود رژيم صهيونيستي است

ايشان در توصيف صحنه كنوني مبارزه گفتند: در اين عرصه، جبهه مقاومت رو به اقتدار و اميد فزاينده و در مسير جذب روزافزون عناصر قدرت است اما جبهه ظلم و كفر و استكبار روز به روز تهي‌تر، مأيوس‌تر و كم‌توان‌تر مي‌شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در عين حال عرصه مبارزه را به‌شدت خطير و تغييرپذير و نيازمند مراقبت دائمي خواندند و تأكيد كردند: هرگونه غفلت و سهل انديشي و خطا در محاسبات اساسي در اين مبارزه بسيار مهم و سرنوشت ساز و حياتي، زيانهاي سنگيني وارد خواهد كرد.

ايشان سپس هفت توصيه مهم را براي همه كساني كه دل در گرو مسئله فلسطين دارند، بيان كردند.
«محدود نكردن موضوع فلسطين به يك مسئله صرفاً فلسطيني و يا حداكثر عربي» توصيه اول رهبر انقلاب اسلامي بود كه در اين خصوص گفتند: مبارزه براي آزادي فلسطين علاوه بر اينكه جهاد في سبيل الله و فريضه و مطلوب اسلامي است، يك مسئله انساني است و آنهايي كه سازش چند عنصر فلسطيني با حُكام چند كشور عربي را مجوز عبور از اين مسئله اسلامي و انساني مي‌شمُرند، به‌شدت دچار خطا در فهم مسئله و احياناً دچار خيانت هستند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بيان دومين توصيه خود افزودند: هدف اين مبارزه، آزادي همه سرزمين فلسطين از بحر تا نهر و بازگشت همه فلسطينيان به سرزمين خويش است بنابراين فروكاستن آن به تشكيل دولتي در گوشه اي از اين سرزمين، نه نشانه حق‌جويي است و نه نشانه واقع‌بيني زيرا امروز ميليونها فلسطيني به مرتبه اي از انديشه و تجربه و اعتماد به نفس رسيده اند كه بتوانند اين جهاد بزرگ را وجهه همت سازند و به نصرت الهي و پيروزي نهايي نيز مطمئن باشند.

ايشان در توصيه سوم با تأكيد بر لزوم توكل جامعه مسلمان غيور و ديندار در اين جهاد بزرگ و مقدس به خداوند و اتكاء به نيروهاي دروني و دست قدرتمند خود و پرهيز از اعتماد به قدرتهاي ظالم غربي و مجامع وابسته جهاني و برخي دولتهاي دنباله‌رو و بي آبروي منطقه، گفتند: امروز دنيا يك به يك تعداد قربانيان كرونا را در سراسر جهان مي‌شمارد اما هيچ‌كس نمي‌پرسد قاتل و مسئول صدها هزار شهيد، اسير و مفقود در كشورهايي كه آمريكا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن كردند، و مسئول اين همه جنايت و غصب و تخريب و ظلم در فلسطين كيست؟

حضرت آيت الله خامنه‌اي در ادامه توصيه چهارم خود را خطاب به نخبگان سياسي و نظامي جهان اسلام اينگونه بيان كردند: سياست آمريكا و صهيونيست‌ها انتقال درگيري ها به پشت جبهه مقاومت و راه اندازي جنگ‌هاي داخلي براي سرگرم كردن جبهه مقاومت و فرصت دادن به رژيم صهيونيست است همانند كاري كه در سوريه، يمن و در عراق با ايجاد داعش انجام دادند. راه جلوگيري از اين سياست خباثت آميز، خواست و مطالبه جدي جوانان غيرتمند در جهان اسلام و توجه به توصيه امام خميني عظيم است كه فرمود هر چه فرياد داريد بر سر آمريكا -و نيز البته دشمن صهيونيست- بكشيد.

رهبر انقلاب اسلامي در توصيه پنجم خود، به سياست آمريكا با كمك پادوهاي منطقه اي آن براي عادي سازي حضور رژيم صهيونيستي در منطقه و قبول آن به‌عنوان يك واقعيت اشاره كردند و گفتند: بايد با واقعيت هاي مهلك و زيان بخش مبارزه كرد و همانطور كه امروز انسانهاي با شعور، مبارزه با كرونا را واجب مي دانند، مبارزه با ويروس ديرپاي صهيونيسم نيز ضروري است و ديري نمي‌پيمايد كه اين ويروس به همت و ايمان و غيرت جوانان، از منطقه ريشه‌كن خواهد شد.

اصلي ترين توصيه حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، ششمين توصيه ايشان مبني بر «تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمين هاي فلسطيني» بود.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه همه بايد ملت فلسطين را در اين جهاد مقدس ياري كنند و جمهوري اسلامي با افتخار هر چه در توان داشته باشد در اين راه انجام خواهد داد، گفتند: يك روز تشخيص بر اين شد كه مبارز فلسطيني، دين و غيرت و شجاعت دارد اما دست او تهي از سلاح است، بنابراين به مدد الهي برنامه ريزي انجام گرفت و موازنه قدرت در فلسطين دگرگون شد، به‌گونه‌اي كه امروز غزه مي تواند در برابر تهاجم نظامي دشمن صهيونيست بايستد و بر آن پيروز شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه اين تغيير معادله قدرت در بخش موسوم به سرزمين‌هاي اشغالي، قضيه فلسطين را به گام هاي نهايي نزديك خواهد كرد و تشكيلات خودگران در اين امر تكليف بزرگي برعهده دارد، افزودند: با دشمن وحشي جز با اقتدار و از موضع قدرت نمي توان سخن گفت. زمينه اين اقتدار بحمدالله در ملت شجاع و مقاوم فلسطين آماده است و جوانان فلسطيني امروز تشنه دفاع از كرامت خويش هستند.

ايشان خاطر نشان كردند: حماس و جهاد اسلامي در فلسطين و حزب الله در لبنان، حجت را بر همه تمام كرده اند و دنيا مجبور شدن ارتش جنايتكار صهيونيستي به عقب نشيني از جنوب لبنان زير ضربات كوبنده حزب الله و التماس براي آتش بس را فراموش نخواهد كرد و اين، يعني دست پُر و موضع قدرت.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اقدام اخير يك دولت اروپايي در غير قانوني اعلام كردن حزب الله مجاهد و سرافراز گفتند: غير قانوني رژيمي مثل آمريكا است كه داعش را توليد مي كند و رژيمي همانند آن دولت اروپايي است كه هزاران نفر در بانه ايران و حلبچه عراق بر اثر مواد شيميايي اش به كام مرگ مي روند و بايد تا ابد شرمسار باشد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در هفتمين توصيه خود با تأكيد بر اينكه فلسطين متعلق به همه‌ي فلسطينيان است و بايد با اراده آنان اداره شود، بار ديگر طرح جمهوري اسلامي براي برگزاري همه پرسي از همه اديان و اقوام فلسطيني را مطرح  و خاطرنشان كردند: اين طرح نشان مي دهد كه ادعاي يهودي ستيزي كه در رسانه هاي غربي تكرار مي شود، بكلي بي‌اساس است.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه آنچه قطعاً بايد برود نظام صهيونيستي و صهيونيسم است، در پايان ياد شهيدان قدس از شيخ احمد ياسين و فتحي شقاقي و سيّد عبّاس موسوي تا سردار بزرگ اسلام و چهره فراموش نشدني مقاومت شهيد قاسم سليماني و مجاهد بزرگ عراقي شهيد ابومهدي المهندس و ديگر شهداي قدس را گرامي داشتند و از خداوند متعال براي مرحوم حسين شيخ الاسلام كه سالياني را در راه فلسطين و آرمان قدس تلاش كرد، رحمت الهي مسئلت كردند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON