جستجو
یک شنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۴ حزب تمدن > اخبار > وزير كشور: نرخ مشاركت كل كشور در انتخابات مجلس 42.5 درصد
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
عزيز بود ولي همچنان غريبان رفت
شعري در سوك مرحوم دكتر ميرمحمدي؛ دوست ديرين و همراه هميشگي سال‌هاي سال
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.

 
وزير كشور: نرخ مشاركت كل كشور در انتخابات مجلس 42.5 درصد


وزير كشور آمار مشاركت در انتخابات را ۲۴ ميليون و ۵۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر اعلام كرد كه با احتساب كل واجدين شرايط (57 ميليون و 918 هزار و 159 نفر) نرخ مشاركت در كل كشور 42.5 درصد است. نرخ مشاركت در شهرهاي بزرگ هنوز به تفكيك اعلام نشده است.

به گزارش عصر ايران به نقل از ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي در نشست خبري با خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات كشور با تشريح فرآيند برگزاري انتخابات دوم اسفند، گفت: ما ۱۱۲۳ هيئت اجرايي تشكيل داديم كه كاري بسيار وقت‌گير است و با توجه به روند انتخابات كه معرفي و تاييد اين هيئت‌ها را مي‌طلبيد كار وقت‌گيري بود.

وي افزود: آموزش ۳ هزار نفر از دست‌اندركاران امر انتخابات و ۴۵۹۶ هزار نفر از كساني كه در ساير امور فعال بودند انجام شد و از ميان ۱۶ هزار نفري كه ثبت‌نام كردند بين ۵۲۳۲ نفر در مجلس و ۲۵ نفر در خبرگان رقابت‌ها را شاهد باشيم.

رحماني فضلي با بيان اينكه واجدين شرايط ۵۷ ميليون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر هستند، اظهار كرد: ۲ ميليون و ۹۳۱ هزار نفر راي اولي داشتيم كه حضورشان در انتخابات بسيار خوب بوده است.

وزير كشور با بيان اينكه برخي مي‌گفتند ميزان مشاركت در اختيار وزارت كشور بود اما اعلام نكرديم، تصريح كرد: حتما بايد كار قانوني پيش رود و با امضاي صورت جلسه در هيئت نظارت و هيئتهاي اجرايي انجام شود و به تأييد شوراي نگهبان برسد و سيستم ما هم بيش از ۹۹ درصد فعال بود.

رحماني فضلي افزود: از كل ۲۴ ميليون و ۵۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر شركت كننده در انتخابات ۴۸ درصد بانوان و ۵۲ درصد آقايان بودند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON