جستجو
یک شنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۳ حزب تمدن > اخبار > مصاحبه با دكتر سيدمحمد ميرمحمدي در خصوص انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
عزيز بود ولي همچنان غريبان رفت
شعري در سوك مرحوم دكتر ميرمحمدي؛ دوست ديرين و همراه هميشگي سال‌هاي سال
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.

 
مصاحبه با دكتر سيدمحمد ميرمحمدي در خصوص انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي


مصاحبه با آقاي دكتر سيدمحمد ميرمحمدي
دبيركل حزب تمدن اسلامي

بسم الله الرحمن الرحيم

 

نقطه نظرات خودتان را در آستانه ورود به انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي بيان بفرمائيد؟ 

ما به روزهاي پاياني تبليغات انتخابات مجلس شوراي اسلامي دوره يازدهم نزديك مي‌شويم. نامزدها مشغول تبليغات خود هستند و ستادهاي آنان روز به روز فعال‌تر مي‌شوند. اگر ما بخواهيم اين دغدغه‌هايي كه دلسوزان و مردم عزيزمان دارند اولويت قائل شويم دغدغه اول، مشاركت حداكثري مردم مي‌باشد لذا بايد از هر سخن و رفتاري كه بر اين مسئله تاثير منفي بگذارد پرهيز كنيم.

نظر خودتان را در خصوص مفهوم وحدت اصول‌گرايان و اصلاح‌طلبان و احزاب بيان بفرمائيد؟

قبل از بحث وحدت نيروهاي اصول‌گرا، اصلاح طلب مطرح شده بايد توجه كنيم كه وحدت كلمه كليد واژه‌اي است در فرمايشات امام امت (ره) كه داراي بيشترين فراواني و جايگاه خاصي در كلام مقام معظم رهبري دارد اما در شرايط حاضر اين وحدت ممكن است در درون خود يك بيان عدم وحدت داشته باشد چرا كه اگر به خاطر وحدت، اين ارزش متعالي به بده بستان‌هايي متوسل شويم كه در تعيين ليست و ائتلاف‌ها، افراد مؤثر، كارآمد و دلسوز و پاك دست از ليست‌ها حذف شوند معلوم نيست كه اين وحدت در جهت آرمان‌هاي امام و رهبري باشد بايد وحدت حول شاخص‌هاي شايسته‌سالاري، انقلابي بودن، متعهد بودن، جهادي بودن، متخصص بودن و مردمي بودن صورت گيرد.

بحث اصلاح‌طلبي، اصول‌گرايي و واژه‌هايي مثل مستقلين، معتدلين و مفاهيم از اين قبيل بايد در جهت آرمان‌هاي پذيرفته شده اكثريت مردم انقلابي و مسلمان ما باشد.

چرا حزب تمدن اسلامي ليست كاملي از نامزدها معرفي ننموده است؟

كساني حق دارند نسبت به نامزدها يا ليست‌ها تصميم بگيرند كه مردم آنها را در جريان‌ها و كوران‌هاي مختلف انقلاب آزموده‌اند و همان كساني هستند كه معتمد مردم هستند.

حال اين اعتماد مي‌تواند در قالب تشكل‌هاي سياسي يا احزاب تبلور يابد اگر در شرايط حاضر نيز به مواضع حزب جمهوري اسلامي كه نزديك‌ترين حزب به آرمان‌هاي امام و رهبري و انديشه شهيد مظلوم آيت الله بهشتي بوده توجه كنيم. حتما به يك مسير نوراني از بين تمامي موانع تحريم اقتصادي مي‌رسيم. حزب تمدن اسلامي با سابقه 23 ساله ثبتي و داراي عقبه تعلقات سياسي و عقيدتي به حزب جمهوري اسلامي و بنيان‌گزاران آنان سعي كرده است به سهم خود همواره در مقاطع حساس اين انقلاب مسير روشني را فرا روي امت ايثارگر خود قرار دهد و اسامي، شخصيت‌ها و نامزدهاي داراي تراز جمهوري اسلامي ايران را از ميان برادران، خواهران، پيشكسوتان و جوانان عزيز برگزيده و به مردم معرفي نمايد.

و در صورتي كه به تعداد مورد نياز بر اساس شاخص‌ها حزب نتواند ليست كاملي را ارائه كند حتما وظيفه خود را در قبال مردم عزيز در معرفي نامزدها و تبليغات روشنگرانه در قالب بيانيه‌ها و يا اظهارنظرها و يا ليست انتخاباتي انجام وظيفه نمايد. بر اين اساس در اين دوره نيز با مشورت با برخي از شخصيت‌هاي همفكر در تهران و شهرستان‌ها تعدادي از نامزدهاي مورد حمايت خود را معرفي نمايد.

چه كسي مورد حمايت شما از نامزدهاي خبرگان رهبري در استان تهران است؟

در رابطه با خبرگان رهبري چون اين نهاد بسيار مهم در مسير حركت خود نشان داده است كه پايه پشتوانه حوزوي داشته باشد لذا معرفي و انتخاب افراد واجد صلاحيت در كشور را براي راي دادن به آنها به عهده نهادهاي روحاني و حوزوي مي‌دانيم، بنابراين ما در همه حوزه‌ها لزوما كانديدايي معرفي نمي‌نمائيم. اما اگرتشخيص دهيم در بين علماي حوزوي و انقلابي افراد بر اثر تعاملات گروه‌ها و جناح‌ها مورد شناسايي دقيق قرار نگرفته باشد در آن حوزه‌ها به وظيفه خود عمل مي‌كنيم.

بدين منظور ضمن احترام به همه آيات و حجج اسلام معرفي شده از سوي نهادهاي روحاني و حوزوي براي استان تهران آيت الله جناب آقاي دكتر حميد شهرياري كه چهره‌اي علمي، حوزوي و دانشگاهي بوده و داراي سوابق درخشان در حوزه فناوري اطلاعات مي‌باشد و هم اكنون عضو حقيقي شوراي عالي فضاي مجازي و رئيس مجمع تقريب مذاهب اسلامي مي‌باشند را معرفي مي‌نمائيم.

در پايان از امت اسلامي و برادران و خواهران ايماني را براي حضور پرشور و حداكثري در انتخابات سرنوشت‌ساز مجلس شوراي اسلامي تاكيد مي‌نماييم و اضافه مي‌كنم كه حزب تمدن اسلامي براي اداي تكليف شرعي و ملي خود اسامي مورد حمايت نامزدهاي تاييد شده مجلس شوراي اسلامي دوره يازدهم را در تهران و شهرستان‌ها نيز اعلام مي‌دارد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON