جستجو
یک شنبه - ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵ حزب تمدن > اخبار > ايران تاييد كرد: شليك پدافند، عامل سقوط هواپيماي اوكرايني / خطاي انساني و غيرعمد / عذرخواهي و تسليت
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
عزيز بود ولي همچنان غريبان رفت
شعري در سوك مرحوم دكتر ميرمحمدي؛ دوست ديرين و همراه هميشگي سال‌هاي سال
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.

 
ايران تاييد كرد: شليك پدافند، عامل سقوط هواپيماي اوكرايني / خطاي انساني و غيرعمد / عذرخواهي و تسليت


ايران تاييد كرد شليك پدافند، عامل سرنگوني هواپيماي مسافري اوكرايني بوده است.

به گزارش عصرايران، ستاد كل نيروي هاي مسلح ايران (عالي ترين نهاد نظامي در كشور) صبح امروز با صدور اطلاعيه اي، مسووليت سقوط هواپيماي مسافري اوكرايني را برعهده گرفت و آن را در اثر "خطاي انساني" و "به صورت غيرعمد" توصيف كرد.

هواپيماي مسافربري اوكراين صبح چهارشنبه گذشته در نزديكي تهران سرنگون شد.

اين هواپيماي مسافربري 176 سرنشين داشت كه همه آنها در اين حادثه، جان باختند. از اين تعداد 146 نفر ايراني، 10 نفر افغانستاني، 5 نفر كانادايي، 4 نفر سوئدي، و 2 نفر اوكرايني بودند. همچنين 9 خدمه پرواز نيز همگي اوكرايني بودند. برخي از اين افراد از جمله بعضي از مسافران ايراني، دو تابعيتي بودند.

متن كامل اطلاعيه

اطلاعيه ستادكل نيروهاي مسلح در خصوص سقوط هواپيماي مسافربري خطوط هوايي اكراين به اين شرح است:

ملت شريف و انقلابي ايران اسلامي

درپي وقوع حادثه دلخراش سقوط يك فروند هواپيماي مسافربري بوئينگ ۷۳۷ خطوط هوايي كشور اوكراين در اولين ساعات صبح چهارشنبه۹۸/۱۰/۱۸ و در بحبوحه تهاجم موشكي به پايگاه آمريكاي جنايتكار و احتمال تاثير اقدامات نظامي در اين حادثه، ستاد كل نيروهاي مسلح بلافاصله به منظور بررسي اين احتمال اقدام به تشكيل هيئت بازرسي متشكل از كارشناسان فني و عملياتي، مستقل از سازمان هواپيمايي كشوري نمود كه نتايج بررسي شبانه‌روزي و دقيق اين هيئت به استحضار ملت شريف ايران مي‌رسد:

فوري / ايران تاييد كرد: شليك پدافند، عامل سقوط هواپيماي اوكرايني / خطاي انساني و غيرعمد / عذرخواهي و تسليت

۱-درپي تهديدهاي رئيس جمهور و فرماندهان نظامي آمريكاي جنايتكار مبني بر هدف قرار دادن تعداد زيادي از اهداف در خاك جمهوري اسلامي ايران در صورت انجام عمليات متقابل و نظر به افزايش بي سابقه تحركات هوايي در منطقه، نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران به منظور پاسخگويي به تهديدات احتمالي در بالاترين سطح آماده‌باش قرار گرفتند.

۲- در ساعات پس از انجام عمليات موشكي، پرواز هاي جنگي نيروهاي تروريست آمريكايي در پيرامون كشور افزايش يافته و برخي اخبار نيز از مشاهده ي اهداف هوايي به سمت مراكز راهبردي در كشور به واحدهاي دفاعي واصل و اهداف متعددي در برخي صفحات رادار مشاهده شد كه موجب حساسيت بيشتر در مجموعه‌هاي پدافند هوايي گرديده است.

۳- در چنين شرايط حساس و بحراني، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوايي اوكراين از فرودگاه امام خميني(ره) حركت نموده و درهنگام چرخش، كاملاً در حالت نزديك شونده به يك مركز حساس نظامي سپاه و در ارتفاع و شكل پروازي يك هدف متخاصم قرار مي‌گيرد كه در اين شرايط بر اثر بروز خطاي انساني و به صورت غير عمد، هواپيماي مذكور مورد اصابت قرار گرفته كه متاسفانه موجب به شهادت رسيدن جمعي از هموطنان عزيز و جان باختن تعدادي از اتباع خارجي ميگردد

۴- ستاد كل نيروهاي مسلح ضمن عرض تسليت و اظهار همدردي با خانواده‌هاي داغدار هم وطن و جان باختگان اتباع ساير كشورها و عذرخواهي به خاطر خطاي انساني پيش آمده، اطمينان كامل مي دهد با پيگيري انجام اصلاحات اساسي در فرآيندهاي عملياتي در سطح نيروهاي مسلح امكان تكرار اين گونه خطاها را غير ممكن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضايي نيروهاي مسلح معرفي نمايد تا با خطا هاي صورت گرفته برخورد قانوني صورت گيرد.

۵- همچنين ابلاغ گرديد تادر اسرع وقت مسئولين مربوطه در سپاه با حضور در رسانه ملي توضيحات مشروحي را به مردم شريف ارائه نمايند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON