جستجو
چهارشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳ حزب تمدن > اخبار > سقوط هواپيماي اوكرايني/ انتقال اجساد به پزشكي قانوني
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
عزيز بود ولي همچنان غريبان رفت
شعري در سوك مرحوم دكتر ميرمحمدي؛ دوست ديرين و همراه هميشگي سال‌هاي سال
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.

 
سقوط هواپيماي اوكرايني/ انتقال اجساد به پزشكي قانوني


يك فروند هواپيماي مسافربري بوئينگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوايي اوكراين پس از پرواز از فرودگاه امام خميني(ره) دچار نقص فني شد و سقوط كرد.

سقوط هواپيماي اوكرايني در نزديكي فرودگاه امام

به گزارش عصر ايران به نقل از ايسنا اخبار اوليه حاكي است؛ اين هواپيما كه عازم كي‌يف پايتخت اوكراين بوده است ۱۷۰ مسافر و خدمه داشته است.

به گفته مجتبي خالدي سخنگوي اورژانس كشور ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل سقوط اين هواپيما در محدوده شاهد و پرند اعزام شده است.

حوالي ساعت شش امروز بود كه يك دستگاه هواپيماي ۷۳۷ تنها شش دقيقه بعد از بلندشدن از باند فرودگاه امام خميني(ره) با ۱۷۶ خدمه و مسافر در محدوده شاهد شهر سقوط كرد.

مجتبي خالدي سخنگوي اورژانس كشور با تاييد اين خبر گفت: ۲۲ دستگاه آمبولانس و ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس از سوي اورژانس به محل سقوط اين هواپيما اعزام شده‌ است. مرتضي سليمي رييس سازمان امداد ونجات هلال احمر نيز اعلام كرد كه ۶۰ تيم عملياتي و دو بالگرد هم از سوي سازمان امداد و نجات به محل اعزام شده‌است.

سقوط هواپيماي اوكرايني در نزديكي فرودگاه امام

دقايقي بعد با انتشار نخستين فيلم‌ها و تصاوير از محل حادثه مشخص شد كه حادثه بسيار شديد بوده است، به طوريكه مرتضي سليمي، رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر به ايسنا گفت:‌ بر اساس شواهد، احتمالي براي زنده بودن سرنشينان هواپيما وجود ندارد.

۰۹:۱۰ : در همين راستا رئيس اورژانس كشور نيز از جانباختن تمام سرنشينان هواپيماي اوكرايني خبر داد و گفت كه اجساد غالبا قطعه قطعه هستند و همكاران فوريت‌هاي پزشكي در حال كمك‌ كردن براي جمع آوري اجساد هستند تا براي شناسايي به پزشكي قانوني منتقل شوند.

۰۸:۴۲ : شدت حادثه شناسايي جانباختگان را نيز غير ممكن كرده است؛ به طوريكه دكتر صابريان، رئيس مركز اورژانس تهران گفت:‌ با توجه به وضعيت سقوط امكان شناسايي مسافران و خدمه پرواز بسيار سخت است. اجساد تقريبا متلاشي شده‌اند و باتوجه به وضعيت سقوط ، امكان شناسايي مسافران و خدمه پرواز كه گفته مي‌شود ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز هستند بسيار سخت است.

سقوط هواپيماي اوكرايني در نزديكي فرودگاه امام

۰۸:۳۱ : ساعاتي پس از سقوط هواپيما وضعيت ترافيكي در محل سانحه نيز پرحجم شد. به طوريكه سرهنگ نادر رحماني، رئيس مركز اطلاعات و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا به ايسنا گفت:‌ ترافيك محدوده صباباتري صباشهر نيمه سنگين است كه اين ترافيك به علت ازدحام جمعيت ايجاد شده است. همزمان با رحماني مرتضي سليمي، رييس سازمان امداد ونجات جمعيت هلال احمر نيز در گفت‌وگو با ايسنا از مردم خواست كه از تجمع در اطراف محل سانحه پرهيز كنند تا امكان تردد خودروهاي امدادي سلب نشود.

۰۸:۱۸: رضا جعفرزاده، سخنگوي سازمان هواپيمايي كشور نيز حدود دو ساعت بعد از سقوط هواپيما تعداد مسافران هواپيما را اعلام كرد و به ايسنا گفت:‌بر اساس گزارش دقيق اوليه سانحه سقوط هواپيماي ۷۳۷ اوكرايني ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه سوار اين هواپيما شده بودند.

سقوط هواپيماي اوكرايني در نزديكي فرودگاه امام

۰۸:۱۶ : سرهنگ سرپناه، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي ويژه غرب استان تهران نيز از تامين امنيت محل و آماده‌باش پليس در محل خبر داد و به ايسنا گفت: دقايقي پس ازسقوط هواپيماي مسافربري در محدوده پرندك تهران، چندين تيم از ماموران انتظامي به محل حادثه اعزام شده و نسبت به تامين امنيت منطقه اقدام كردند. در حال حاضر ماموران در آماده‌باش هستند. شدت حريق به حدي بوده است كه امكان عمليات امداد و نجات در دقايق اوليه وجود نداشته است.

۰۸:۱۶ : شدت اين حادثه اما به حدي بوده كه تيم‌هايي از آتش‌نشاني تهران به محل حادثه اعزام شدند. سيد جلال ملكي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران دراين‌باره به ايسنا گفت: سه تيم حريق و سه تيم نجات به محل سقوط هواپيماي اوكرايني در نزديكي فرودگاه امام خميني (ره) اعزام شده است.

سقوط هواپيماي اوكرايني در نزديكي فرودگاه امام

تكميلي

جزييات جديد از هواپيماي سقوط كرده اوكرايني در تهران

جديدترين اطلاعات به دست امده از هواپيماي سقوط‌كرده اوكرايني در نزديكي تهران جزييات جديدي درباره اين مدل هواپيما به دست مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، گزارش هاي منتشر شده حاكي از آن است كه هواپيماي بوئينگ ۷۳۷ اوكراين كه صبح روز چهارشنبه 18 دي 98 (امروز) تنها دقايقي بعد از پرواز از فرودگاه امام خميني در تهران سقوط كرد و تمامي ۱۷۶ نفر مسافر و خدمه پروازي آن در اين حادثه جان باختند، متعلق به هواپيمايي اوكراين اينترنشنال (Ukraine International) بوده است.

اين هواپيما كه قرار بوده در ساعت ۵:۱۵ به مقصد كيف، اوكراين پرواز كند، با تاخير يك ساعته در ساعت ۶:۱۲ پرواز كرده است. هنوز معلوم نيست كه اين تاخير به علت نقص ايمني بوده است يا خير.

طبق اطلاعات مندرج در وب سايت سيمپل فلايينگ، مدل اين هواپيما بوئينگ ۷۳۷- ۸۰۰ بوده است كه ساخت شركت هواپيماسازي بوئينگ آمريكاست و تنها سه سال از عمر آن مي گذرد.

گفته مي شود اين هواپيما تنها شش دقيقه بعد از پرواز در حوالي منطقه شهريار تهران سقوط كرده است كه همين مساله موجب مي شود بسياري از كارشناسان و تحليلگران فعال در حوزه هوانوردي از شباهت آن به سقوط دو فروند هواپيماي بوئينگ ۷۳۷ مكس كه در سال گذشته ميلادي رخ داد و موجب زمين گير شدن اين مدل خاص از هواپيما در همه ايرلاين هاي فعال در سراسر جهان و لغو صدور مجوز پرواز سخن گفته اند.

بعد از انكه دو فروند هواپيماي بوئينگ ۷۳۷ مكس به فاصله كمتر از شش ماه در سال گذشته سقوط كردند و بالغ بر ۳۰۰ نفر از مسافران و خدمه پروازي آن جان باختند، تمامي ايرلاين‌هاي فعال در جهان پرواز اين مدل از هواپيما را در خطوط پروازي خود ممنوع و متوقف اعلام كردند تا نتايج سازمان هوانوردي فدرال آمريكا و ساير موسسات مربوطه در خصوص نقص نرم افزاري و ساير مشكلات ايمني آن معلوم و مشخص شود.

پس از آن اخباري مبني بر توقف موقت توليد اين نوع خاص از هواپيما توسط شركت بوئينگ آمريكا در ماه ژانويه سال ۲۰۲۰ ميلادي منتشر شد.

بوئينگ يكي از بزرگترين و كليدي‌ترين صادركنندگان ايالات متحده به شمار مي رود و با طراحي، توسعه و فروش هواپيماهاي بوئينگ در مدل و اندازه‌هاي مختلف، نقش بسزايي در درآمدزايي و توليد ثروت براي اقتصاد اين كشور بزرگ ايفا مي كند.

آتش‌سوزي موتور دليل سقوط هواپيماي اوكرايني

رئيس مركز ارتباطات و اطلاع‌رساني وزارت راه و شهرسازي گفت: علت سقوط هواپيماي اوكرايني كه صبح امروز در نزديكي شهر جديد پرند سقوط كرد، آتش سوزي در قسمت موتور هواپيما بود.

وي با رد هرگونه شايعه درخصوص اصابت موشك به بوئينگ ۷۳۷ شركت هواپيمايي اوكرايني، گفت: در صورتي كه اين حادثه به دليل اصابت موشك بود هواپيما در آسمان منفجر مي‌شد اما آتش سوزي در قسمت موتور اين هواپيما و تلاش ناموفق خلبان براي كنترل هواپيما منجر به سقوط و فوت تمام سرنشينان آن شد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON