جستجو
یک شنبه - ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳ حزب تمدن > اخبار > نخست وزير عراق فاش كرد: با سردار سليماني 8.5 صبح جمعه قرار داشتم
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
عزيز بود ولي همچنان غريبان رفت
شعري در سوك مرحوم دكتر ميرمحمدي؛ دوست ديرين و همراه هميشگي سال‌هاي سال
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.

 
نخست وزير عراق فاش كرد: با سردار سليماني 8.5 صبح جمعه قرار داشتم


نخست وزير عراق در سخنراني خود در پارلمان از قرار ملاقات خود با سردار شهيد سليماني در 8.5 صبح جمعه خبر داد.

به گزارش عصر ايران به نقل از باشگاه خبرنگاران، عادل عبدالمهدي نخست وزير عراق در سخنراني خود قبل از تصويب خروج آمريكا از عراق گفت: واشنگتن نپذيرفت كه به خاطر بمباران پايگاه هاي الحشد الشعبي در القائم كه موجب كشته شدن رزمندگان عراقي شده بود عذرخواهي كند.

وي در باره دليل سفر سردار سليماني به عراق كه به شهادت وي انجاميد گفت: "ساعت هشت و نيم صبح جمعه (13 دي 98 - روز شهادت) با قاسم سليماني قرار ملاقات داشتم تا جواب نامه سعودي‌ها را دريافت كنم كه از طريق ما به ايران فرستاده شده بود".

به گزارش عصر ايران به نقل از خبرگزاري ها، ظاهراً عربستان سعودي پيام هايي را با محتواي آشتي جويانه از طريق نخست وزير عراق براي ايران ارسال كرده بود و سردار سليماني در ملاقات روز جمعه قرار بود پاسخ ايران را در باره اين پيام ها با نخست وزير عراق در ميان بگذارد.

برخي تحليگران بر اين باورند نتيجه اين ملاقات مي توانست تحولاتي مثبت در رابطه ايران و عربستان ايجاد كند. تحولاتي كه در درجه اول اسرائيل و بعد آمريكا از آن متضرر مي‌شد و چه بسا به همين دليل عمليات "رعد كبود" را براي ترور سردار سليماني كليد زدند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON