جستجو
یک شنبه - ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴ حزب تمدن > اخبار > چرا مردم قاسم سليماني را دوست داشتند؟
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
عزيز بود ولي همچنان غريبان رفت
شعري در سوك مرحوم دكتر ميرمحمدي؛ دوست ديرين و همراه هميشگي سال‌هاي سال
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.

 
چرا مردم قاسم سليماني را دوست داشتند؟


عصرايران؛ مصطفي داننده- قاسم سليماني كه زين پس بايد او را شهيد خطاب كنيم يك انسان ويژه در جمهوري اسلامي بود. خبر شهادت او همچون زلزله‌اي بود كه ايران و جهان را لرزاند.

 هرگاه در مورد محبوب‌ترين چهره‌هاي ايران نظرسنجي صورت مي‌گرفت نام قاسم سليماني بين دو يا سه نفر اول بود. اين محبوبيت براي يك نظامي كمي عجيب به نظر مي‌رسد.

در فضاي مجازي هم كه چرخ بزنيد اين محبوبيت را مي‌بيند. كساني براي او پست گذاشته‌اند كه شايد انتقادهاي جدي عملكرد مسؤولان  جمهوري اسلامي داشته باشند اما قاسم سليماني را دوست داشتند.

البته شايان ذكر است كه اينستاگرام برخلاف تمام شعارهاي آزادي بيان كه سر مي‌دهند پست‌هاي مربوط به شهادت سردار قاسم سليماني را حذف مي‌كند.

قاسم سليماني

چرا مردم شهيد سليماني را دوست دارند؟ جواب اين سوال ساده است. او كارش را به خوبي انجام مي‌داد. قاسم سليماني فرمانده سپاه قدس ايران بود. وظيفه سپاه قدس حراست از ايران و مقابله به دسيسه‌هاي خارجي عليه كشور است. او كارش را به خوبي انجام مي‌داد.

مردم در اين سال‌ها فقط شعار ديده بودند اما سليماني به خوبي نشان داد كه چگونه مي‌شود حرف‌ها را به عمل تبديل كرد.

داستان داعش نمونه خوبي از اين ماجراست. داعش آمده بود تا ريشه ايران و شيعه را بزند. سردار ايراني اما به خوبي جلوي آنها ايستاد و اجازه نداد وحشي‌هاي تروريست داعش خراشي را به روي گربه زيباي ايران بيندازد. سليماني حتي دست آنها را از عراق و سوريه هم كوتاه كرد.

مردم تلاش‌هاي او را ديدند و دوستش داشتند.

نكته ديگر اين است كه سردار سليماني وارد بازي‌هاي سياسي معمول ايران نشد. او لباس نظامي خود را به سياست آلوده نكرد وبه خاطر همين محبوب همه جناح‌هاي سياسي ايران بود. بيانيه‌هاي دو جريان اصلاح طلب و اصول‌گرا در مورد قاسم سليماني را بخوانيد تا متوجه راز اين محبوبيت شويد.

قاسم سليماني به همه آنهايي كه مسئوليتي در كشوردارند در هر لباس و جايگاهي، ياد داد چگونه مي‌شود محبوب مردم بود. سليماني از آدم‌‌هايي بود كه خوي دوران جبهه و ابتداي انقلاب كه فداكاري و از خودگذشتگي بود را با خود به دهه 90 آورده بود. خويي كه فراموش و به كناري گذاشته شده بود.

سردار قاسم سليماني خيلي‌ها را عاشق خود كرده بود. امروز ايران سياه پوش سردار دوست داشتني است كه به نظر مي‌رسد تا سال‌ها هيچكس نتواند جاي او را در قلب ايراني‌ها بگيرد.

در پايان بايد گفت:« «‏سلاماً علي من حاربَوا الّيل و عِند الصّباح بالاكفانِ قد عادوا...»

‏سلام بر كساني كه شب را مي‌جنگند و صبح هنگام، با كفن باز مي‌گردند...

 
Copyright © 2013 - TAMADDON