جستجو
یک شنبه - ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴ حزب تمدن > اخبار > سردار قاآني فرمانده جديد سپاه قدس را بشناسيم
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
عزيز بود ولي همچنان غريبان رفت
شعري در سوك مرحوم دكتر ميرمحمدي؛ دوست ديرين و همراه هميشگي سال‌هاي سال
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.

 
سردار قاآني فرمانده جديد سپاه قدس را بشناسيم


 سردار سرتيپ اسماعيل قاآني جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه در پي شهادت سپهبد قاسم سليماني فرمانده نيروي قدس سپاه شد.

سردار قاآني در كنار شهيد سردار قاسم سليماني

سردار قاآني فرمانده جديد سپاه قدس را بشناسيم

به گزارش عصر ايران، در حكم فرمانده معظم كل قوا آمده است: فرماندهي نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را به سردار سرافراز سرتيپ اسماعيل قاآني كه در شمار برجسته‌ترين فرماندهان سپاه در دفاع مقدس بوده و در طول ساليان متمادي در نيروي قدس در كنار سردار شهيد در منطقه خدمت كرده است مي‌سپارم. برنامه‌ي آن نيرو عيناً همان برنامه‌ دوران فرماندهي شهيد سليماني است.

به نوشته تسنيم، اين سردار دوران دفاع مقدس كه زاده شهر مشهد است، در دوران پيروزي انقلاب جواني ۲۰ ساله بود و اواخر سال ۵۸ به عضويت سپاه پاسداران درآمد و اوايل سال ۵۹ براي آموزش به تهران آمد.

به گفته خودش، با شهيد خادم‌الشريعه مؤسس تيپ ۲۱ امام رضا(ع) و شهيد چراغچي فرمانده تيپ امام رضا(ع) در يك كلاس آموزشي در پادگان سعدآباد- كه الان پادگان امام علي(ع) است- آموزش ديدند.

بعد از آموزش به مشهد رفته و در مركز آموزش سپاه به عنوان كادر مشغول به فعاليت مي‌شود. با وقوع حوادث كردستان، اواسط سال ۵۹ راهي آن منطقه مي‌شود.

از راست: سردار ابراهيم زاده و سردار قاآني در كنار رهبر معظم انقلاب در دوران دفاع مقدس
سردار قاآني فرمانده جديد سپاه قدس

وي از سال ۶۰ تا پايان جنگ در جبهه فعاليت مي‌كرد ودر دوران دفاع مقدس فرماندهي يگان‌هاي ۵ نصر و ۲۱ امام رضا(ع) را برعهده داشت. سردار قاآني تا سال ۶۶ فرمانده تيپ امام رضا بود كه پس از آن فرماندهي لشكر ۵ نصر را برعهده گرفت.

پس از پايان جنگ مدتي به خراسان برمي‌گردد و بعد از تأسيس نيروي قدس در آن مشغول به خدمت شده است كه تاكنون هم ادامه يافته است. دوستي وي با شهيد سليماني از سال ۶۱ و در جلسات مناطق علمياتي شروع شد و تا امروز استمرار يافته بود.

سردار قاآني براي مدتي نيز معاون اطلاعات ستاد مشترك سپاه بود كه پس از آن جانشين فرمانده نيروي قدس سپاه شد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON