جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶ حزب تمدن > اخبار > ژاپن درگير شديدترين توفان 60 سال گذشته (+عكس)
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
ژاپن درگير شديدترين توفان 60 سال گذشته (+عكس)


توفان "هاگيبيس" بخش‌هايي از ژاپن را در نورديده است و تاكنون در اثر اين توفان دستكم 10 نفر كشته و 15 نفر مفقود شده‌اند.

به گزارش عصرايران، اين توفان شديدترين توفان ژاپن در 6 دهه گذشته محسوب مي‌شود. سرعت بادهاي اين توفان به بيش از 255 كيلومتر بر ساعت مي‌رسد.

تاكنون طبق اعلام مقامات ژاپني طي 48 ساعت گذشته بيش از 70 سانتي متر باران باريده است و اين باران سيل آسا منجر به طغيان رودخانه ها و رانش زمين در بخش‌هاي مختلف اين كشور شده‌اند.

پيش‌بيني مي‌شود آمار تلفات جان‌باختگان و مفقودان اين توفان افزايش يابد.

مقامات ژاپني دستور تخليه غيراجباري براي بيش از 6 ميليون شهروند درگير در مناطق توفاني را صادر كرده‌اند.

اين توفان در شرايطي به وقوع پيوسته كه شهرهاي بزرگ ژاپن ميزبان رقابت‌هاي جام جهاني راگبي است و هزاران علاقه‌مند به اين ورزش براي تماشاي بازي تيم‌هاي مجبوب كشورشان به ژاپن سفر كرده‌اند. تا كنون به خاطر اين توفان، 3 بازي راگبي جام جهاني لغو شده است.

همچنين بسياري از پروازهاي فرودگاه‌هاي ژاپن و نيز حركت قطارهاي سريع السير اين كشور از بيم حوادث و سوانح احتمالي، لغو شده است.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON