جستجو
دوشنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵ حزب تمدن > اخبار > سازمان ملل: 100 هزار نفر آواره در حمله تركيه به شمال شرق سوريه
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
سازمان ملل: 100 هزار نفر آواره در حمله تركيه به شمال شرق سوريه


سازمان ملل از آواره شدن بيش از هزاران نفر در شمال شرقي سوريه به دليل حملات تركيه به شبه‌ نظاميان كرد اين منطقه خبر داد .به گزارش اين سازمان بسياري از آوارگان در مدارس شهرهاي "تل تمر" و "حسكه" ساكن شده‌اند.

به گزارش عصرايران، هواپيماهاي جنگي و ‌توپخانه تركيه تا روز جمعه و براي سومين روز پياپي مناطق مرزي شمال شرقي سوريه را بمباران كردند و به همين دليل هزاران نفر خانه خود را رها و فرار كرده اند.

خانواده كردي در حال فرار از خانه خود در شهر راس‌العين در شمال سوريه/ عكس: يورواكتيو

سازمان ملل: 100 هزار نفر آواره در حمله تركيه به سوريه

به گزارش تايم، اين اقدام تركيه باعث آواره شدن ده‌ها هزار نفر از مردم اين منطقه شده است. كابوسي مكرر كه با بستن عجولانه ساك‌ها، ترافيك و بسته شدن بزرگراه‌ها شروع شده و با تصور سرنوشتي مبهم پايان مي‌يابد.

تايم نوشت: خانواده‌هايي كه در چند سال گذشته به دليل حمله "داعش" فرار كرده‌اند، اينك به دليل حملات تركيه به "جنگاوران كرد" فرار مي‌كنند. كرد‌هايي كه در شكست گروه‌هاي افراطي نقش داشتند.  ايالات متحده آمريكا كه "دست در دست" با كردهاي سوريه كار مي‌كرد، اينك پاي خود را پس كشيده و متحدان خود را رها كرده است.

 تايم در گزارش خود تشريح كرد: غيرنظاميان مجددا آواره شده و در حال فرار هستند اما اين بار جاي كمتري براي رفتن آوارگان وجود دارد. مرزهاي شمالي با تركيه بسته شده‌اند. كمپ‌هاي آوارگان در حال حاضر گنجايش ندارد و احتمال هرج و مرج در بخش‌هاي سركوب نشده داعش به عنوان نيروي دشمن وجود دارد.

"فيليپو گرندي" كميسر عالي سازمان ملل در امور پناهندگان در اين باره گفت: صدها هزار غير نظامي در شمال سوريه در معرض آسيب جدي هستند. وي اضافه كرد: غيرنظاميان و زيرساخت‌هاي غيرنظامي نبايد تحت اهداف جنگي قرار بگيرند.

رويترز در اين باره نوشت: از زمان آغاز حملات تركيه به شمال سوريه، خودروها و كاميون‌هاي زيادي در جاده‌ها ديده مي‌شوند. خانواده‌ها به سختي وسايل و لوازم قابل حمل خود را در كيسه‌هاي پلاستيكي بسته بندي كرده‌اند و با خود جابه‌جا مي‌كنند.

هم‌زمان گروه‌هاي حقوق‌بشري از كشته شدن دست كم ۱۱ غيرنظامي در جريان اين حملات خبر داده‌اند.

خبرگزاري سي‌بي‌اس نيوز آمريكا نيز به نقل از سازمان ملل تعداد آوارگان كنوني منطقه را بيش از 70 هزار عنوان كرد.

بسياري از آوارگان در مدارس شهرهاي "حسكه" و "تل‌تمر" ساكن شده‌اند/ عكس: خبرگزاري فرانسه

سازمان ملل: 100 هزار نفر آواره در حمله تركيه به شمال شرق سوريه

سي‌بي‌اس با تشريح وضعيت كنوني شهر كُردنشين "قامشلي" در بخش شمالي سوريه نوشت: دو شب پيش اين شهر مورد حملات خمپاره اي قرار گرفت و به دليل برخورد سه خمپاره در اين شهر يك نفر كشته و 2 نفر به شدت زخمي شدند.

قامشلي در نزديكي مرز تركيه واقع شده و مركز اداري كردهاي سوريه محسوب مي‌شود. فاصله كم و اهميت اين شهر به معناي آسيب پذيري بيشتر در برابر حملات است.

اين نوع از حملات به قامشلي باعث خروج گسترده مردم از شهر و بسته شدن خيابان هاي منتهي به جنوب براي دسترسي به مناطق امن‌تر شده است.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON