جستجو
دوشنبه - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵ حزب تمدن > اخبار > مقام معظم رهبري: جرياني در كشور نخبگان را از ماندن در ايران دلسرد مي‌كند
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
مقام معظم رهبري: جرياني در كشور نخبگان را از ماندن در ايران دلسرد مي‌كند


حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با بيان اينكه يك جرياني در كشور نخبگان را از ماندن در ايران دلسرد مي‌كند، تاكيد كردند: وظيفه‌ وزارت علوم و وزارت بهداشت در برابر اين جريان، مراقبت و پاك‌سازي است.

به گزارش عصرايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، جمعي از نخبگان و استعدادهاي برتر علمي كشور صبح امروز با حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند.

محورهاي بيانات رهبر معظم انقلاب در اين ديدار به شرح زير است:

- حركت علمي كشور كه از دو دهه قبل شروع شده بايد ادامه پيدا كند.

- ما در بعضي رشته‌هاي علمي نوپا، در رتبه‌هاي بالاي جهاني هستيم اما اين ما را قانع نميكند و كافي نيست. حركت علمي در دنيا پُرشتاب است و ما هم از سابق عقب‌ماندگي متراكمي داريم. حالا البته [در ايران] هم علم پيشرفت كرده، هم چرخه‌ي تجاري‌سازي و صنعتي شدن علم.

- ديروز در نمايشگاهي كه اينجا بود، شوق و اعتمادبه‌نفس و خودباوري را مشاهده كردم. البته از بين چند هزار شركت دانش‌بنيان ۳۰ شركت [آمده] بودند. الان ميگويند ۴۰۰۰ شركت دانش‌بنيان داريم؛ اين بايد برسد به ۴۰۰ هزار.

- البته بايد اول زيرساخت قانوني اين شركتها فراهم شود و موانع برطرف شود.

- يك جرياني در كشور وجود دارد كه با پديده‌ي «جنبش علمي» با بددلي برخورد ميكند. اين جريان، اصل جنبش علمي را انكار ميكند. متأسفانه اين حركت بدخواهانه از داخل دانشگاه انجام ميشود.

- كار ديگر اين جريان، دلالي نخبگان علمي كشور است. نخبه را از ماندن داخل كشور دلسرد ميكنند.

- شما در مقابل اين جريان مأيوس نشويد. وظيفه‌ي وزارت علوم و وزارت بهداشت در برابر اين جريان، مراقبت و پاك‌سازي است.

ادامه دارد...

 
Copyright © 2013 - TAMADDON