جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۹ حزب تمدن > اخبار > شوراي شهرتهران: ساخت برج ميلاد ضرورتي نداشت
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
شوراي شهرتهران: ساخت برج ميلاد ضرورتي نداشت


به گزارش خبرگزاري فارس، علي اعطا سخنگوي شوراي شهر تهران در نشست خبري به بزرگداشت هفته ناجا اشاره كرد و اظهار داشت: نهاد پليس و شهرداري همزاد يكديگر هستند و در تاريخ كشور در يك مقطع زماني پديد آمده‌اند. همچنين در ۱۰۰ سال اخير يزيديه و بلديه ميزان همكاري قابل قبول و مطلوبي داشته و سطح درك متقابل جايگاه يكديگر دارند.

 
لايحه ماليات بر ارزش افزوده يك خطر بالقوه براي شهر

سخنگوي شوراي شهر تهران در ادامه به موضوع لايحه ماليات بر ارزش افزوده اشاره كرد و عنوان داشت: اين روز‌ها در مجلس ا ين لايحه مطرح است و بسيار اهميت دارد. پس از سال‌ها اين موضوع در آستانه تعيين تكليف شدن است و از سه منظر مي‌توان يك خطر بالقوه براي شهر باشد.

وي تصريح كرد: به نمايندگي از شوراي شهري‌ها از نمايندگان مجلس درخواست داريم كه در آستانه تصميم‌گيري در اين رابطه به دغدغه شوراي شهر و شوراي عالي استان‌ها توجه كنند.

وي گفت: مجلس نپذيرفته كه عوارض از ماليات تفكيك شود در حالي كه جدا كردن اين دو براي شهر حائز اهميت است و عوارضي كه شهرداري و بهياري‌ها وصول مي‌كنند بايد از ماليات مستثني شود تا شهرداري‌ها با مشكل مواجه نشوند.

اعطا تصريح كرد: خطر دوم موضوع كاهش سهم شهرداري از ۴ درصد ارزش افزوده است كه در آستانه تبديل به ۳ درصد بوده و بايد اين مشكل نيز مدنظر مجلسي‌ها باشد.

وي گفت:‌دغدغه سوم شوراي شهري‌ها اين بوده كه بر اساس ماده ۵۳ اين لايحه حق وضع عوارض شايد از شورا‌ها گرفته شود و در اختيار وزارت كشور قرار گيرد كه اين مسئله كاركرد شورا را با چالش همراه خواهد كرد.

برنامه پنج ساله شوراي شهر در صحن مطرح مي‌شود

سخنگوي شوراي شهر تهران به برگزاري جلسه امروز كميسيون تلفيق شوراي شهر اشاره كرد و بيان داشت: در اجراي ماده ۹۴ برنامه پنج‌ساله سوم شهرداري به زودي ماده‌واحده‌اي ارائه مي‌شود و بر اساس آن برنامه پنج ساله سوم در صحن مطرح خواهد شد.

اختلافات حقوقي دليل مرتفع نشدن گودال اطراف برج ميلاد

اعطا درباره گودال پر خطر اطراف برج ميلاد گفت: در مجموعه ضوابط و مقررات تعريفي براي گودال پر خطر نداريم حدود يكسال و نيم پيش رئيس سازمان نظام مهندسي تهران اعلام كرد كه ۲۰۰ گود پرخطر در پايتخت وجود دارد كه ما آن‌ها را بررسي كرديم و مشخص شد برخي به دليل مشكلات مالي، حقوقي و ... پيگيري برايش نشده است كه شهرداري اقداماتي جهت بررسي اين موضوع انجام داد و كميته عمران شورا نيز فعاليتش را آغاز كرد.
 
بر همين اساس گود‌هاي با اولويت و آن‌هايي كه هشدار جدي در زمينه آن‌ها داده شده بود پيگيري شدند و قرار شد بقيه را به تدريج مقاوم‌سازي كنند.

وي خاطرنشان كرد: در مورد گود مجاور برج ميلاد در سه ماهه اخير اخباري مطرح شده به ويژه از طرف مهندسين مشاور اين برج و قرار بر اين گرفت كه تصميم عاجل‌تر صورت گيرد كه شوراي شهر پيگيري‌ها را آغاز كرده و شهرداري كل، شهرداري منطقه و معاونت عمراني جلساتي را آغاز كردند تا به تفاهم برسند.

وي اعلام كرد: مشكل گود برج ميلاد اختلافات حقوقي است كه گشايش‌هايي حاصل شده تا بتوانند كاري را در اين زمينه به جريان اندازند.

گزارشي از دستگيري سارق پرديس قيصر ندارم

سخنگوي شوراي شهر تهران در مورد جزئيات دستگيري سارق مجسمه قيصر گفت: يگان حفاظت شهرداري اعلام كرده كه سرديس و سارق شناسايي شده و موفق به دستگيري سارق هم شده‌اند كه ما گزارشي در اين زمينه از جزئيات نداريم و تنها از طريق اخبار متوجه آن شده‌ايم.

دو طبقه شدن بزرگراه صدر بدون مطالعه بود

اعطا در پاسخ به سوالي در مورد اظهارنظر‌هاي رئيس شوراي شهر در مورد عدم كارايي برج ميلاد و بزرگراه صدر گفت: دو طبقه شدن بزرگراه صدر بدون مطالعه بوده البته پس از تصميم قطعي در اين زمينه مطالعات فني و مهندسي انجام شد، ولي سابقه توجيه ساخت آن بدون مطالعه بوده است و در هيچ طرح مصوبي چنين امري مدنظر نبود.

وي تصريح كرد: اين در حالي بوده كه حتي براي ايجاد تقاطع غيرهمسطح محلي هم بايد طرح مصوبي باشد حالا سوال اينجاست كه چگونه براي صدر چنين چيزي نبود و مطالعه كارشناسي نداشته است.

ساخت برج ميلاد ضرورت نداشت

سخنگوي شوراي شهر تهران در مورد برج ميلاد گفت: به لحاظ كاركردي اين برج يك برج مخابراتي است و زماني كه ساخته شد دو دهه بود كه در دنيا به لحاظ فني برج‌هاي مخابراتي ساخته نمي‌شد كه به نظرم اين مجموعه از هزينه‌هاي يكه براي برج ميلاد صرف شد بايد به اولويت‌هاي ديگر اختصاص مي‌يافت.
 
Copyright © 2013 - TAMADDON