جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵ حزب تمدن > اخبار > عادل الجبير: درخواست مذاكره عربستان با ايران دقيق نقل نشده است
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
عادل الجبير: درخواست مذاكره عربستان با ايران دقيق نقل نشده است


"عادل الجبير" وزير مشاور در امور خارجه دولت سعودي به اظهارات اخير مقامات ايراني مبني بر ارسال پيام دولت عربستان سعودي براي حسن روحاني، واكنش نشان داد وخبرها در اين زمينه را دقيق ندانست.

به گزارش عصرايران به نقل از رويترز، "عادل الجبير" در سلسله توييت‌هايي در اين باره نوشت: " سخنان سخنگوي نظام ايران (علي ربيعي سخنگوي قوه مجريه جمهوري اسلامي ايران) مبني بر اينكه عربستان پيام‌هايي را براي نظام ايران ارسال كرده، دقيق نيست. هر آنچه رخ داده، تلاش برخي كشورهاي دوست براي آرام كردن اوضاع بوده است."

او در ادامه نوشت:" به آنها ابلاغ كرديم كه موضع عربستان اين است كه همواره براي امنيت و ثبات در منطقه تلاش مي‌كند. همچنين به آنها ابلاغ كرديم كه آرام كردن اوضاع بايد از جانب طرفي صورت گيرد كه از طريق اقدامات خصمانه در منطقه، به تشديد اوضاع و هرج و مرج دامن مي‌زند."

"عادل الجبير" در ادامه با تكرار ادعاها و اتهامات دولت سعودي عليه ايران، براي هرگونه مذاكره‌اي با ايران چند شرط مطرح كرد و نوشت:"  موضع خود را به دولت ايران منتقل كرديم كه هميشه و همه جا آن را اعلام مي‌كنيم و آخرين بار هم در مجمع عمومي سازمان ملل بود و اينجا هم بار ديگر تكرارش مي‌كنم شايد بشنوند:"حمايت خود از تروريسم، سياست‌هاي هرج و مرج و ويراني، مداخله در امور داخلي كشورهاي عربي، ساخت و توسعه سلاح‌هاي كشتار جمعي و برنامه موشك‌هاي بالستيك را متوقف كنيد."

او در ادامه هم‌نوا با "مايك پمپئو" وزير خارجه ايالات متحده آمريكا مساله "عادي رفتار كردن" ايران را مطرح كرد و از ايران خواست مانند يك كشور معمولي و نه يك كشور سركش و حامي تروريسم رفتار كند.

عادل الجبير درباره موضوع يمن نيز گفت؛ كشورش در اين باره با ايران مذاكره نكرده و نخواهد كرد چون به گفته اين ديپلمات سعودي:" امور يمني‌ها به خود يمن و همه اقشار آن مربوط مي‌شود. مسبب بحران يمن، نقش تنش‌آفرين ايران است."

در روزهاي گذشته انتشار خبرهايي درباره ارسال پيام دولت سعودي به حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي منجر به گمانه زني‌هايي درباره احتمال تغيير سياست‌هاي منطقه‌اي سعودي و تمايل آنها براي حل و فصل مسايل و مشكلات‌شان با ايران شده است. اين گمانه زني ها با سفر اخير نخست وزير عراق به عربستان و ابراز تمايل دولت بغداد براي ميانجيگري بين رياض – تهران تقويت شده است.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON