جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹ حزب تمدن > اخبار > ظريف: اروپا در لغو تحريم‌ها جدي نيست
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
ظريف: اروپا در لغو تحريم‌ها جدي نيست


به گزارش صدا و سيما، محمدجواد ظريف در گفت‌وگو با الميادين تاكيد كرد: فعاليت‌هاي ديپلماتيك ايران بسياري از مسائل مربوط به اين كشور را براي بسياري از كشورهاي جهان روشن كرد.

وي گفت: پيش از رسيدن حسن روحاني، رئيس‌جمهور ايران و پس از ورود وي توانستيم جلوي اقدامات گمراه كننده آمريكا را درباره حوادث منطقه براي فراموش كردن جناياتي كه در يمن اتفاق مي افتد بگيريم. آنها با صرف نظر از اين كه عربستان سعودي بر ادامه تجاوز به ملت يمن اصرار مي كند مي خواستند مسئوليت را به گردن ايران بيندازند. اين مسئله را در نطق رئيس جمهور ايران و گفت‌وگوهاي رسانه‌اي توضيح داديم.

 ظريف تاكيد كرد: اروپايي‌ها هنوز براي لغو تحريم‌هاي ايران جدي نيستند حال آن كه فورا حملات به شركت آرامكو را محكوم كردند.

وي افزود: مشكل ما اين است كه آنها نمي توانند از مقاومت گروهي كه از هيچ‌گونه حمايت بين المللي برخوردار نيست در مقابل ائتلافي كه قوي ترين سلاح ها را در اختيار دارد ولي از پيروزي بر آن گروه ناتوان است تفسيري ارائه دهند. براي آنها سخت است كه اين حمله (حمله به شركت آرامكو) را به يمني ها نسبت دهند اما هيچ دلايل و مداركي درباره دست داشتن ايران در اختيار ندارند. آنها از يكسو مي خواهند اتهام بزنند و از سوي ديگر بر شكست خود سرپوش بگذارند.

وزير خارجه كشورمان همچنين از وخامت اوضاع منطقه پس از پيوستن امارات و عربستان سعودي به ائتلاف آمريكا براي تضمين امنيت كشتيراني در تنگه هرمز سخن گفت.

ظريف گفت: گمان نمي كنم نظامي گري بتواند امنيت را به منطقه خليج فارس بياورد بلكه باعث تشديد تنش ها در اين منطقه مي شود. عربستان سعودي بايد درك كند كه نمي‌تواند امنيت خود را از آمريكا خريداري كند. پس از چهل سال تجربه‌اي كه با صدام، طالبان و داعش داشتند و تلاش كردند امنيت خود را تامين كنند، اين تجارب بايد بي فايدگي خود را نشان داده باشد.

وزير خارجه ايران همچنين با تاكيد بر اين كه كشورش ديدار نمايشي با دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريكا را رد كرد افزود: برگزاري هرگونه نشستي به لغو همه تحريم هاي ايران بستگي دارد.

ظريف گفت: شرط ما اين بود كه هيچ ديدار دوجانبه اي بين روحاني و ترامپ انجام نشود بلكه اين كار در چارچوب نشست سران كشورهاي گروه 1+5 انجام شود و اين نشست نيز منوط به لغو تحريم هاست اما ترامپ حتي نگفت كه تحريم‌ها پس از ديدار لغو خواهد شد؛ بلكه گفت ابتدا ديدار انجام شود پس از آن امكان لغو تحريم ها وجود دارد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON