جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹ حزب تمدن > اخبار > اردوغان خطاب به غرب: غول خفته را بيدار كرديد، پس عواقبش را هم بپديريد!
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
اردوغان خطاب به غرب: غول خفته را بيدار كرديد، پس عواقبش را هم بپديريد!


به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آناتولي، رجب طيب اردوغان، رئيس جمهوري تركيه طي سخناني در مراسم بهره‌برداري از ناو «كينالي آدا» چهارمين ناو ملي كشورش گفت: «يكي از ۱۰ كشور برتر و قادر به طراحي، ساخت و توليد ناو با امكانات ملي هستيم. در همين راستا، در سال‌هاي ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ به ترتيب ناو‌هاي هيبلي آدا بويوك آدا و بورگاز آدا را به آب انداختيم».

اردوغان بر عزم و اراده كشورش براي رسيدن به بالاترين سطوح توليد صنايع نظامي با توانمندي‌هاي داخلي تاكيد كرد.

اردوغان ادامه داد، تركيه به يكي از ۱۰ كشور جهان تبديل شده است كه كشتي‌هاي جنگي خود را با امكانات داخلي توليد مي‌كند.

وي افزود: از آنجايي كه آن‌ها غول خفته را بيدار كردند، پس بايد عواقبش را هم بپذيرند. ما جنگنده ملي خود را خواهيم ساخت همانطور كه ماهواره‌ها و پهپاد‌هاي مجهز به سلاح خود را توسعه داديم و نسبت به رسيدن به بالاترين سطوح امكانات ملي در زمينه فناوري تجهيزات دريايي، موشك‌ها، سيستم‌هاي الكترونيكي و توپخانه‌هاي دريايي مصمم هستيم.

اردوغان ادامه داد: رويداد‌هاي اخير دنيا و مديترانه شرقي، لزوم تقويت حضور ما در اين دريا مانند ديگر حوزه‌ها را نشان مي‌دهد.

 
موفقيت‌هاي تركيه در زمينه صنايع دفاعي طي سال‌هاي اخير، باعث شده كه به استقلال و آينده خود مطمئن‌تر باشد.
 
تحولات مربوط به پروژه جنگنده اف-۳۵ كه ما نيز بخشي از آن بوديم، قاطعيت ما در اين زمينه را بيش از پيش افزايش داد.
 
همانطور كه پهپادها، پهپاد‌هاي مسلح و ماهواره‌هاي ملي خود را توسعه داده و به پرواز درآورديم، ان شاءالله جنگنده ملي خود را نيز خواهيم ساخت.

قرارداد خريد سامانه‌هاي موشكي اس - ۴۰۰ موجب بحران در روابط تركيه و آمريكا شده است. آمريكا از تركيه خواسته به جاي اس - ۴۰۰ سامانه‌هاي دفاع موشكي پاتريوت را خريداري كند. واشنگتن همچنين تركيه را تهديد كرده فروش جديدترين جنگنده‌هاي اف -۳۵ به اين كشور را به تعويق بيندازد يا كلا آن را ملغي كند.

اين در حالي است كه تركيه هرگونه عقب‌نشيني در اين باره رد كرده است.
 
Copyright © 2013 - TAMADDON