جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۷ حزب تمدن > اخبار > نتانياهو چگونه گزينه نخست وزيري اسرائيل شد؟
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
نتانياهو چگونه گزينه نخست وزيري اسرائيل شد؟


به گزارش عصرايران، خبرگزاري فرانسه نوشت: بعد از مذاكرات طولاني در نتيجه انتخابات پارلماني اسرائيل، "رووين ريولين" رئيس (رئيس جمهور) اسرائيل بنيامين نتانياهو را به مسوول تشكيل كابينه كرد. او در صورت موفقيت، براي چندمين بار به عنوان نخست وزير كار خواهد كرد.

شرح عكس: از راست: بني گانتس (رهبر حزب آبي سفيد) و بنيامين نتانياهو نخست وزير فعلي اسرائيل

نتانياهو گزينه نخست وزيري اسرائيل با اختلاف يك راي

بنيامين نتانياهو نخست وزير فعلي و رهبر حزب راستگراي ليكود و بني گانتس فرمانده سابق ارتش اسرائيل و رهبر فهرست  "آبي سفيد" (ميانه رو) در انتخابات پارلماني اخير توانستند از 120 كرسي پارلمان، به ترتيب 32 و 33 كرسي را كسب كنند.

با اين حال، در ائتلاف سازي هاي نتانياهو و بني گانتس، اين دو توانستند به ترتيب 55 و 54 كرسي را كسب كنند در نتيجه نتانياهو با كسب يك كرسي بيشتر، توانست شانس تشكيل كابينه را كسب كند.

نتانياهو 28 روز براي تشكيل كابينه جديد مهلت خواهد داشت و اين مهلت تا 2 هفته قابل تمديد است.

هيچ حزب يا فهرستي در انتخابات اسرائيل نتوانسته است اكثريت نصف به علاوه يك يعني 61 كرسي از 120 كرسي پارلمان را كسب كند به همين دليل نخست وزير آينده بايد بتواند با تشكيل ائتلاف بيش از نصف كرسي ها را كند.

 در صورتي كه نتانياهو رئيس حزب راستگراي ليكود نتواند در مهلت تعيين شده، ائتلاف بزرگتر را تشكيل دهد، رئيس اسرائيل مي تواند فرد ديگري را معرفي كند.

نتانياهو هم اكنون نخست وزير اسرائيل است ودوره كاري وي به پايان رسيده است. اين اعلام، بعد از نشست سه جانبه ميان "رووين ريولين" و نتانياهو و رقيب اصلي اش "بني گانتس" منتشر شد.

نتانياهو هم رقيب اصلي اش (بني گانتس) را به پيوستن به كابينه وحدت ملي دعوت كرد. بني گانتس هم اين اين دعوت را رد كرد. او قبلا گفته بود تنها در صورتي با نتانياهو وحدت مي كند كه او نخست وزير بشود نه نتانياهو .

رسانه ها مي گويند نتانياهو ممكن است در چند ماه آينده به اتهامات فساد مالي، تحت تعقيب قضايي قرار بگيرد و محاكمه شود.

بني گانتس در فيس بوك نوشت: حزب سفيد آبي كه من رياستش را برعهده دارم پيوستن به كابينه اي كه رئيسش با اتهامات قضايي خطرناكي روبه رو خواهد شد را نخواهد پذيرفت. منظور او، نتانياهو بود.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON