جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴ حزب تمدن > اخبار > جانسون روز سه‌شنبه با روحاني ديدار مي‌كند
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
جانسون روز سه‌شنبه با روحاني ديدار مي‌كند


به گزارش فارس به نقل از گاردين، تأسيسات نفتي عربستان و «نازنين زاغري راتكليف» شهروند دو تابعيتي انگليسي ايراني كه در ايران در بازداشت به سر مي‌برد، در دستور كار دو نفر قرار دارد.

جانسون در هواپيما به سمت نيويورك گفت كه يكي از اهداف كليدي وي در مجمع عمومي سازمان ملل، كمك به «متحد كردن جهان براي پاسخ دادن به آنچه كه در عربستان سعودي رخ داده است و در مديريت ايران» است.

وي ادامه داد: «انگليس با درجه احتمال بسيار بالا، مسئوليت حملات آرامكو را به ايران نسبت مي‌دهد. ما واقعاً فكر مي‌كنيم كه ايران با استفاده از پهپاد‌ها و موشك‌هاي كروز، در حقيقت مسئول بوده است».

نخست‌وزير انگليس در ادامه اتهام‌زني‌هاي خود به ايران گفت: «به وضوح، مشكل در واقع چگونگي سازماندهي يك پاسخ جهاني است و اينكه راه پيش رو چيست. ما با دوستان آمريكايي و دوستان اروپايي خود براي ايجاد يك پاسخ كه در راستاي كاهش تنش‌ها در منطقه خليج (فارس) باشد، همكاري خواهيم كرد».

اين مقام انگليسي در خصوص نوع پاسخ به حملات آرامكو گفت: «در خصوص نوع اقداماتي كه مي‌توانيم در پيش بگيريم، شما شاهد بوديد كه آمريكايي‌ها پيشنهادات بيشتري را براي كمك به دفاع از عربستان ارائه داده است و ما نيز از نزديك آن را دنبال مي‌كنيم و به طور واضح، اگر سعودي‌ها يا آمريكايي‌ها از ما درخواست كنند تا نقشي را ايفا كنيم، بررسي مي‌كنيم كه در چه زمينه‌اي مي‌توانيم مفيد واقع شويم».

وي در پاسخ به اين سؤال خبرنگاران در خصوص احتمال مشاركت انگليس در اقدام نظامي احتمالي در پاسخ به حملات آرامكو گفت: «اگر از ما درخواست شود، بسته به اينكه طرح و برنامه دقيق چيست، بررسي مي‌كنيم كه چطور مي‌توانيم مفيد واقع شويم».

 
Copyright © 2013 - TAMADDON