جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶ حزب تمدن > اخبار > اردوغان: چهره واقعي فتح‌الله گولن را به جهان نشان مي‌دهم
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
اردوغان: چهره واقعي فتح‌الله گولن را به جهان نشان مي‌دهم


رئيس جمهوري تركيه وعده داد، چهره واقعي سازمان تروريستي فتو را به جهان نشان خواهد داد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آناتولي، رجب طيب اردوغان، رئيس جمهوري تركيه در رويدادي از سوي كميته هدايت ملي آمريكا در نيويورك گفت، فتو مردم تركيه را براي ۴۰ سال مورد سوءاستفاده قرار داده، سيستم آموزشي و مالي را دستكاري كرده و يك شبكه تبهكار را در ۱۵۰ كشور ايجاد كرده است.
 
بزرگترين ويژگي فتو اين است كه هيچ ارزش مقدسي ندارد و هدفش سوءاستفاده است. دروغ، تهمت و تزوير از ويژگي آن است، اما من با كمك شما، نقابي را كه بر چهره دارد در سراسر جهان بر مي‌دارم و افشا مي‌كنم. تا زمانيكه كودتاچيان ۱۵ ژوئيه در پيشگاه عدالت قرار گيرند، ما آن‌ها را رها نمي‌كنيم.

آنكارا، فتو و موسس آن فتح‌الله گولن، روحاني در تبعيد در آمريكا را مقصر كودتاي ۱۵ ژوئيه ۲۰۱۶ مي‌داند؛ كودتايي كه به كشته شدن ۲۵۱ تن و زخمي شدن قريب به ۲۲۰۰ تن ديگر منجر شد. آنكارا اين سازمان را مسئول راه انداختن كمپيني طولاني مدت براي براندازي دولت از طريق نفوذ در نهاد‌هاي تركيه به ويژه ارتش، پليس و سيستم قضايي مي‌داند.

رئيس جمهوري تركيه گفته اين كشور اقدامات لازم را براي استرداد گولن و متوقف كردن تمامي توطئه‌هاي فتو آن در آمريكا انجام مي‌دهد. افراد حامي فتو در آمريكا تلاش مي‌كنند تا روابط بين واشنگتن و آنكارا را تخريب كنند و باعث ناآرامي در ميان مسلمانان شوند.

وي درباره فلسطين هم گفت: تركيه به حمايت از مساله فلسطين هم ادامه مي‌دهد، چون فلسطين خط قرمز براي آنكارا محسوب مي‌شود. هيچ قدرت و تهديدي نمي‌تواند ما را از دفاع از حق فلسطين بازدارد. مساله قدس تنها مساله براي مسلمانان در فلسطين نيست بلكه مساله‌اي براي ۱.۷ ميليارد مسلمان در سراسر جهان است.

رئيس جمهوري تركيه همچنين به مساله اجراي عدالت درباره قتل جمال خاشقجي، روزنامه نگار مخالف سعودي در كنسولگري اين كشور در استانبول و همچنين محمد مرسي، نخستين رئيس جمهوري مصر كه به صورت دموكراتيك انتخاب شده بود، نيز اشاره كرد.
 
Copyright © 2013 - TAMADDON