جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷ حزب تمدن > اخبار > افشاگري هاي اين مرد مصر را به هم ريخت
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
افشاگري هاي اين مرد مصر را به هم ريخت


جرقه اعتراضات جمعه و شنبه گذشته در مصر با افشاگري‌هاي يك تاجر مصري فراري عليه "عبدالفتاح السيسي" رييس جمهوري مصر آغاز شده است.

به گزارش عصرايران به نقل از سي‌ان‌ان ترك، "محمد علي" تاجر 41 ساله مصري كه در تبعيدي خودخواسته در اسپانيا زندگي مي‌كند، در سلسله ويدئوهاي افشاگرانه درباره فساد سياسي و اقتصادي سيسي و هيات حاكمه مصر، مردم مصر را پس از بيش از 6 سال سكوت و خانه‌نشيني بار ديگر به ميدان تظاهرات كشانده است.

اين تاجر 41 ساله مصري در ويدئوهايي كه منتشر كرده مدعي شده به مدت 15 سال پيمانكار ساخت و ساز در ارتش مصربوده و براي سيسي قصري مجلل در يك پايگاه نظامي در مصر ساخته است.

او همچنين مدعي شده فساد اقتصادي در هيات حاكمه مصر به قدري زياد است كه ميليون‌ها دلار از اموال او را به باد داده است.

محمد علي از مردم مصر خواسته براي اعتراض عليه فساد به پا خيزند . او هفته گذشته با انتشار يك ويدئوي 30 دقيقه‌اي ، براي روز جمعه گذشته فراخوان تظاهرات داد كه با اجابت گروه‌هاي گسترده‌اي از معترضان در داخل مصر مواجه شد. چند حزب مصري از جمله "اخوان امسلمين" و  " حزب سوسيال دموكرات مصر" از فراخوان تظاهرات محمد علي حمايت كرده‌اند.

روزهاي جمعه و شنبه گذشته برخي شهرهاي مصر صحنه تظاهرات عليه سيسي بودند. اين تظاهرات پس از 6 سال سكوت انجام شده و نخستين تظاهرات اعتراضي گسترده پس از به قدرت رسيدن سيسي در مصر است.

سيسي در جريان كنفرانس خبري هفته گذشته محمد علي را به دروغگويي متهم كرد و تلويزيون دولتي مصر نيز مصاحبه اي با پدر محمد علي ترتيب داد و پدر محمد علي در اين مصاحبه پسرش را به دروغگويي و بيان اظهارات خلاف واقع متهم كرد.

"عبدالفتاح السيسي" رييس جمهوري مصر يك نظامي است كه در سال 2013 با شبه‌كودتايي عليه دولت قانوني "محمد مرسي"، به قدرت رسيده است. او پس از به قدرت رسيدن به شدت حزب اخوان المسلمين را سركوب كرده است و در اين راه از حمايت‌هاي همه‌جانبه عربستان سعودي برخوردار بوده است.

" محمد علي" تاجر مصري ساكن اسپانيا؛ محرك تظاهرات بر ضد رييس جمهوري مصر
 
Copyright © 2013 - TAMADDON