جستجو
یک شنبه - ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱ حزب تمدن > اخبار > روحاني: در سازمان ملل ابتكار صلح هرمز را مطرح مي كنيم
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
روحاني: در سازمان ملل ابتكار صلح هرمز را مطرح مي كنيم


رئيس جمهوري با بيان اينكه با همه همسايگان دست رفاقت دراز مي‌كنيم و آماده ايم از خطاهاي گذشته آنها بگذريم، گفت: امسال با شعار ائتلاف اميد و ابتكار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهيم يافت.

به گزارش عصر ايران بخ نقل از ايرنا، حسن روحاني در مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس در حرم امام راحل گفت: ما امسال در سازمان ملل متحد با شعار ائتلاف اميد، هرمز، صلح براي منطقه و ابتكار صلح هرمز حضور خواهيم داشت.

ما طرحي را در روزهاي آينده در سازمان ملل پيش روي جهانيان خواهيم گذاشت كه ايران با همكاري كشورهاي مختلف مي‌تواند و اعلام مي‌كند كه امنيت خليج فارس درياي عمان و تنگه هرمز را با كمك كشورهاي منطقه ايجاد كند و به دنيا اعلام مي‌كند حضور نيروهاي خارجي براي منطقه و آبراهه هاي خارجي و امنيت كشتي راني و امنيت نفت و انرژي مشكل زا و خطرناك باشد.

رئيس جمهوري تصريح كرد: مسير ما و راه ما ايجاد وحدت و هماهنگي با كشورهاي منطقه است، آن هايي كه مي‌خواهند حوادث منطقه را به ايران نسبت دهند همانند همه دروغ هاي افشا شده آنان است اگر راست مي‌گويند و دنبال امنيت منطقه هستند اين همه سلاح و هواپيما و بمب و سلاح هاي خطرناك به منطقه ارسال نكنند اگر راست مي‌گويند منطقه را تبديل به مسابقه تسليحاتي در اين منطقه ننمايند اگر واقعا به دنبال امنيت منطقه هستند از اين منطقه فاصله بگيرند.

روحاني اضافه كرد: امروز سي و نه سال از تجاوز افلقيان به سرزمين پاك ايران مي‌گذرد و امروز زماني است كه بايد يك بار ديگر فراز و نشيب دهه اول انقلاب را بازخواني كنيم، انقلابي كه براي استقلال و آزادي مردمش و براي تحقق حكومت مردمي و اسلامي مسير خود را يافته و به پيروزي رسيده بود و مي‌توانست خير و نعمت براي كل منطقه و جهان استضعاف باشد.

وي ادامه داد: دشمنان اين انقلاب از همان روز اول رو به روي ملت و اراده ملت تلاش مذبوحانه خود را آغاز كردند، از ايجاد ناامني ها، توطئه براي تجزيه كشور، ترورها ترور بزرگاني چون شهيد علامه مطهري، كسي كه تفكر اعتدال اسلامي را براي نسل جوان ما تبيين كرد و مديران بزرگي چون آيت الله بهشتي شهيد رجايي، شهيد باهنر و ديگر عزيزان ما را به شهادت رساندند و به اين هم اكتفا نكردند، طراحي كردند تا زيربناهاي قدرت امنيتي و دفاعي ما را متزلزل كنند.

رئيس جمهوري افزود: اولين توطئه دشمنان طراحي انحلال ارتش بود كه توسط هم مزدوران راست و هم مزدوران چپ طراحي شده و تبليغ شده بود و از طرفي هم تلاش مي‌كردند با كلمه حق باطلي را دنبال كنند كلمه الحق يراد بها الباطل. به نام شورا مي‌خواستند اساس نظم فرماندهي را برهم زنند.

روحاني ادامه داد: امام عزيز و بزرگوار ما با درايت خود اولين فرمانش به مردم ايستادگي و مقابله در برابر همه توطئه گران بود از خوزستانش، تا كردستانش، تا گلستانش، تا سيستان و بلوچستانش، همه آن هايي كه به عنوان مزدور مي خواستند اساس اين انقلاب و پايه هاي اين انقلاب را سست كنند، جوانان غيور ما و نيروهاي مبارز مسلح ما در برابر آن‌ها ايستادند و بالاخره جنگي به نام جنگ افلقيان بر ما تحميل كردند.

وي تصريح كرد: امام از پيش در برابر چنين توطئه اي با هوشياري و مديريت و درايت خود در اولين قدم به ارتش جمهوري اسلامي ايران استحكام بخشيد و ثانيا نيروي انقلابي جديدي را به نام سپاه پاسداران بنيان‌گذاري كرد و در كنار اين دو نيرو فرمان تشكيل بسيج مستضعفين و سازمان‌دهي سازمان اين بسيج را صادر كرد.

رئيس جمهور كشورمان افزود: اين ها سه پايه اصلي براي حفاظت و حراست از انقلاب، كشور و امنيت ملي ما بود. اگر اين درايت امام در آن شرايط سال هاي اوليه انقلاب با همه پيچيدگي هايي كه كشور با ان ها مواجه بود، وجود نداشت ممكن بود دشمنان به اهداف شوم خود دست يابند.

رئيس شوراي امنيت ملي افزود: نيروهاي مسلح ما با فرمان امام (رض) و با وحدت، هماهنگي و يكپارچگي نيروي هاي مسلح و حضور مردم در همه صحنه‌هاي نبرد هشت سال در برابر مزدوران و دشمنان اسلام مقاومت كردند. دشمناني كه با ايدئولوژي شرق، سلاح غرب، چراغ سبز آمريكا و با پول ارتجاع منطقه به جنگ مردم مبارز و انقلابي اين سرزمين رفتند و سلاح هاي خود را بر سينه مردم نشانه رفته بودند. اما اين ملت بزرگ با وحدت، ايستادگي و يكپارچگي نه از هيمنه شرق و غرب ترسيد و نه از سلاح هايشان.

جرات تصميم گيري دربرابر نيروهاي مسلح و ملت بزرگ ايران را ندارند

روحاني تصريح كرد: ملت ما در برابر حمايت قدرت هاي سياسي شرق و غرب و پول ارتجاع عرب و بندرهايي و پايگاه هايي كه در اختيار افلقيان قرار داده بودند، ترديد و هراسي به خود راه ندادند. جنگي كه در كنار خسارت هاي بي‌شمار ارزش هاي فراواني را براي ما ارمغان آورد و به تعبير رهبر معظم انقلاب جنگي بود كه براي ملت ما گنج به ارمغان آورد.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: همين ايستادگي باعث شده است كه امروز دشمنان بزرگ اين سرزمين، براي تجاوز به آب وخاك ما و براي تجاوز به سرزمين اسلامي ما و براي تحميل جنگي ديگر بر اين ملت به ترديد و پشيماني واداشته شده اند. آن‌ها جرات تصميم گيري در برابر نيروهاي مسلح بزرگ و ملت بزرگ ايران عزيز ما را ندارند و نخواهند داشت.

روحاني تصريح كرد: در عين حال دشمن راه ديگري را در سال هاي اخير برگزيده است و به جاي جنگ نظامي به تعبير خودشان جنگ اقتصادي و به تعبير صحيح تروريسم اقتصادي را عليه ملت ما آغاز كرده اند. اما مردم ما كه در طول ۴۰ سال گذشته و به ويژه ۱۰ سال اخير، فشار تحريم‌ها را در مقاطع مختلف تحمل كرده اند، امروز هم با ايستادگي، هوشياري، اتجاد و جهاد در ميدان اقتصادي از اين تنگه سخت عبور خواهند كرد.

رئيس جمهوري يادآورشد: امروز همه كارآفرينان، سرمايه داران، كارگران، شركت هاي دانش بنيان و مبتگران كشور به عنوان سراداران و سربازان خط مقدم جنگ در برابر دشمن مستكبر و صهيونيسم جهاني هستند.

حضور نيروهاي مسلح ايران براي مردم منطقه امنيت را به ارمغان آورده است

روحاني در بخش ديگري از سخنانش گفت: ما مي‌توانيم با اراده، ايستادگي و اتحاد از اين مسير سخت عبور كنيم و دشمن را وادار كنيم در برابر ملت انقلاب اسلامي و كشور عزيز ايران سر تعظيم فرود بياورد. ما اهل تسليم نيستيم و مرد دفاع و ايستادگي هستيم، اهل تجاوز به مرزهاي ديگران نيستيم همانگونه كه اجازه نخواهيم داد كسي به مرزهاي ما تجاوز كند.

وي تاكيد كرد: بي ترديد جنگ بزرگ اقتصادي كه بر ملت ما تحميل كرده‌اند و فشارهايي كه بر مردم ما وارد مي‌سازند در قدم اول براي نابودي انقلاب است همان طور كه در جنگ تحميلي گام اول آنها نابودي انقلاب، از بين بردن ايران و تجزيه كشور بود.

رئيس جمهوري افزود: دشمنان همان اهداف را با جنگ اقتصادي بر ضد ملت، با جنگ رواني و حتي با جنگ تهديد به جنگ نظامي، مردم ما را در برابر اين فشارهاي و مشكلات قرار داده‌اند.

وي با بيان اين كه ملت ايران امتحان خود پس داده اند، افزود: همان طور كه ملت ايران در هشت سال دفاع مقدس نه در برابر سربازان افلقيان و حزب بعث كه در برابر قدرت هاي دنيا ايستادگي كرد، امروز هم اين توان را دارد كه در برابر جهان و قدرت هاي مستكبر ايستادگي كند.

حضور آمريكايي در منطقه امنيت زدا است

روحاني تصريح كرد: هر جايي كه آمريكايي ها و دشمنان ما در منطقه حضور پيدا كردند به عنوان بازيگر امنيت زدا حضور بوده اند؛ آنها امنيت را در افغانستان و عراق وسوريه و خليج فارس و هر جايي كه حضور پيدا كردند را از بين بردند و ناامني را با خود به ارمغان آوردند.

رئيس جمهوري افزود: هر جايي كه نيروهاي مسلح ايران حضور پيدا كرد به عنوان بازيگر امنيت زا حضور است؛ نيروهاي مسلح ايران در هر جايي حضور پيدا كردند با خود امنيت را براي مردم به امغان آوردند.

وي با اشاره به اينكه هر كجا نيروهاي مسلح ايران حضور پيدا كرد بازيگر امنيت زا بود، گفت: هر كجا نيروهاي مسلح ما هر كجا حضور پيدا كردند با خود امنيت را براي مردم منطقه به وجود آوردند. اگر در كنار مردم عراق وسوريه، فلسطين و لبنان قرار گرفتند براي اين سرزمين‌ها امنيت آوردند و توانستند تروريست‌هاي وحشي را در اين منطقه ريشه‌كن كنند و اين فرق ما با دشمن نسبت به منطقه است.

روحاني تاكيد كرد: ما هميشه منشا خير و بركت برادري براي مردم منطقه بوديم و قدرت‌هاي استكباري و در راس آن آمريكا همواره ناامني، بدبختي، مشكلات و تاراج منابع كشور را منطقه را دنبال كردند.

دست رفاقت و دوستي را براي همسايگان دراز مي‌كنيم

رئيس جمهوري افزود: ما در اين مقطع حساس و مهم تاريخي اولاً اعلام مي‌كنيم با همه همسايگان خود دست رفاقت، دوستي و برادري دراز مي كنيم و حتي آماده هستيم از خطاهاي گذشته آنها در اين منطقه بگذريم چرا كه امروز در شرايطي قرار داريم كه دشمنان اسلام و دشمنان منطقه يعني آمريكا استكبار و صهيونيسم مي‌خواهند از شكاف، فاصله و اختلاف بين ما سوء استفاده كنند.

رئيس دستگاه اجرايي با اشاره به اينكه منطق ما منطق خليج فارسي است كه امنيت آن از درون باشد، ادامه داد: امنيت خليج فارس، تنگه هرمز و درياي عمان درون زاست، نيروهاي خارجي مي‌توانند براي ملت ما و منطقه ما مشكل و ناامني بيافريند.

روحاني گفت: ما امسال در سازمان ملل متحد با شعار ائتلاف اميد، ابتكار صلح هرمز را كه خلاصه آن حب واميد است به جهان ارائه خواهيم كرد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON