جستجو
دوشنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴ حزب تمدن > اخبار > ايران در گام سوم چه خواهد كرد؟
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
ايران در گام سوم چه خواهد كرد؟


نشست سخنگوي سازمان انرژي اتمي ايران براي تشريح برنامه‌هاي مدنظر در گام سوم كاهش تعهدات برجامي آغاز شد.

به گزارش عصر ايران به نقل از ايسنا، بهروز كمالوندي، سخنگوي سازمان انرژي اتمي با اشاره به دستور اخير رئيس جمهور براي آغاز گام سوم ضمن تشريح فعاليت هاي هسته‌اي كشور اظهار كرد: دشمنان انقلاب كه پيشرفت‌هاي ايران را نمي‌ديدند در حوزه هسته‌اي شروع كردند به كارشكني. اوج فعاليت هاي ما غني سازي بوده است و در حوزه صنعتي در ابعاد مختلف بر اساس اسناد بالادستي توسعه نيروگاه‌هاي هسته اي و برنامه غني سازي براي يك ميليون سو طي 15 سال در دستور كار قرار گرفت.

وي ادامه داد: سازمان تلاش كرد و بر اساس برجام زمان بندي توسعه نيروگاه‌هاي هسته‌اي و توليد سوخت تعيين شد. بعد از برجام علنا با بدعهدي مواجه شديم و مشكلاتي به وجود آمد كه اوج آن به خروج آمريكا از برجام برمي گردد و مقداري فشار بر ايران و ديگر كشورها آوردند و به دنبال آن نظام تصميم گرفت توازني برقرار كند يا طرف مقابل برگردد به تعهدات يا ايران با كاهش تعهدات خود موازنه ايجاد كند.

كمالوندي با اشاره به هشت موضوع مورد مذاكره كه شامل محدوديت‌هايي در برجام شده است (راكتور آب سنگين، كارخانه توليد آب سنگين، بازفرآوري سوخت مصرف شده، غني سازي در ظرفيت و سطح، تحقيق و توسعه، فردو، ميزان ذخاير و نظارت و دسترسي آژانس) اظهار كرد: از بين اين هشت موضوع در حوزه نظارت و دسترسي آژانس و شفاف سازي فعلا بنا نداريم به اين حوزه دست بزنيم.

وي ادامه داد: آژانس امروز مراجعه مي كند و مي بيند كه چهار اقدام در چارچوب گام سوم انجام شده است.


سخنگوي سازمان انرژي اتمي گفت: كرونل فروتا مديركل موقت آژانس در برنامه و دعوت از پيش انجام شده در زمان حيات آقاي آمانو، فردا صبح به ايران مي آيد و تا ظهر با برخي مقامات از جمله آقايان صالحي و ظريف ديدار مي‌كند. همچنين آقاي كرونل يكشنبه عصر تهران را ترك خواهد كرد.

سخنگوي سازمان گفت: كرونل فروتا مديركل موقت آژانس در برنامه و دعوت از پيش انجام شده در زمان حيات آقاي آمانو فردا صبح به ايران مي آيد و تا ظهر با برخي مقامات از جمله آقايان صالحي و طريف ديدار مي كند

وي تصريح كرد: اولين اقدام ما اين بود كه از روز جمعه توليد مواد غني شده از زنجيره هاي تحقيقاتي و عدم اخلاط را شروع كرديم و امروز اين روند به آژانس اعلام شده است.

كمالوندي افزود: دومين اقدام ايران اين است كه اكنون گازدهي ماشين IR6s كه قرار بود از ابتداي سال يازدهم برجام گازدهي شود را شروع كرديم.
مورد سوم، راه اندازي زنجيره 20 تايي ماشين IR4 است كه آن هم قرار بود از ابتداي سال يازدهم انجام شود كه الان آن را انجام مي دهيم و چهارمين اقدام در گام سوم اين است كه قرار بود گازدهي به زنجيره 20 تايي ماشين IR6 را دو ماه ديگر آغاز كنيم كه آن را نيز از حالا شروع كرديم.

وي تاكيد كرد ما ايجاد زنجيره 30 تايي را در برنامه بعدي خود داريم.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON