جستجو
دوشنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴ حزب تمدن > اخبار > ترامپ رشته مذاكرات صلح با طالبان را پنبه كرد
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
ترامپ رشته مذاكرات صلح با طالبان را پنبه كرد


"دونالد ترامپ" در اقدامي ناگهاني از لغو ديدار روز يكشنبه (امروز) خود با رهبران طالبان و رييس جمهوري افغانستان در مقر "كمپ ديويد" در حومه پايتخت آمريكا خبر داد.

به گزارش عصرايران به نقل از سي‌ان‌ان، ترامپ ديشب در سلسه توييت‌هايي از لغو نشست "كمپ ديويد" با رهبران طالبان و افغانستان خبر داد.

لغو اين نشست در شرايطي صورت گرفته كه بنا به اظهارات "زلمي خليلزاد" نماينده ويژه آمريكا در مذاكره با طالبان، واشنگتن و اين گروه شيه‌نظامي افغان در جريان مذاكرات ماه هاي گذشته خود بر سر اصول يك تفاهم صلح براي خروج نيروهاي آمريكايي از افغانستان توافق كرده بودند و قرار بود ترامپ در اقامتگاه تفريحي رييس جمهوري آمريكا در مقر "كمپ ديويد" براي نهايي كردن اين توافق صلح با رهبران طالبان و افغانستان ديدار كند.

اما ترامپ در تصميمي ناگهاني ديشب از لغو اين نشست خبرداد و علاوه بر آن اعلام كرد مذاكرات صلح با طالبان را نيز تعليق كرده است.

ترامپ در مجموعه توييت‌هاي خود نوشته است؛ مادامي كه حملات تروريستي طالبان ادامه دارد، اين گروه شايسته مذاكره و توافق نيست.

او نوشت:" كساني كه در جريان مذاكرات مهم نمي‌توانند به آتش‌بس پايبند باشند، و افراد بي‌گناه را مي‌كشند، توان مذاكرات براي تواقفي معنا دار و پايدار را نيز ندارند."

ترامپ رشته مذاكرات صلح با طالبان را پنبه كرد

ترامپ بهانه اين اقدام را حمله اخير طالبان در كابل دانست كه طي آن 12 نفر از جمله يك سرباز آمريكايي كشته شده‌اند.

در 18 سال گذشته پس از تهاجم نظامي و اشغال افغانستان از سوي ايالات متحده آمريكا دستكم بيش از 2300 سرباز آمريكايي در اين كشور كشته شده‌اند كه غالب آنها در  جنگ با گروه‌هاي شبه‌نظامي به ويژه طالبان بوده است.

دولت افغانستان و گروه طالبان موضع‌گيري خود درباره اين اقدام ترامپ را به امروز (يكشنبه) محول كرده‌اند.   

"صديق صديقي"، سخنگوي رئيس جمهوري افغانستان در توييترش نوشت: دولت افغانستان به زودي موضع خود را درباره ادامه مذاكره صلح با طالبان (پس از تعليق آن از سوي ترامپ) اعلام خواهد كرد.

سخنگوي دفتر سياسي طالبان در قطر هم اعلام كرده رهبران اين گروه در دفتر سياسي طالبان روز يكشنبه جمع خواهند شد و پس از بحث و بررسي درباره اقدام اخير ترامپ، موضع اين گروه را اعلام خواهند كرد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON