جستجو
دوشنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴ حزب تمدن > اخبار > رهبر اخوان المسلمين مصر به حبس ابد محكوم شد
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.

 
رهبر اخوان المسلمين مصر به حبس ابد محكوم شد


دادگاه جنايي مصر روز شنبه بار ديگر «محمد بديع» رهبر اخوان المسلمين مصر و ۱۰ تن ديگر از اعضاي اين جنبش را به حبس ابد محكوم كرد.

به گزارش ايرنا، دادگاه جنايي قاهره اين ۱۱ نفر را در پرونده «يورش به زندان ها» و همكاري با نيروهاي خارجي براي فراري دادن زندانيان از مرزهاي استان "الشرقيه" مصر مجرم شناخت.

اين دادگاه براي ۸ نفر ديگر ۱۵ سال زندان و براي ۹ عضو ديگر از اخوان المسلمين حكم برائت صادر كرد.

«سعد الكتاتني» رئيس سابق پارلمان مصر و رهبر حزب منحل شده «آزادي و عدالت» شاخه سياسي اخوان المسلمين از ديگر چهره هاي سرشناسي بود كه امروز حكم ابد براي وي صادر شد.

پيشتر و در چند نوبت از جمله در مرداد و آذر سال گذشته (۱۳۹۷) دادگاه كيفري قاهره «محمد بديع» رهبر اخوان المسلمين و تعدادي ديگر از رهبران اين گروه را به حبس ابد محكوم كرده بود.

اين افراد براي تحريك مردم جهت انجام اعمال خشونت آميز در خيابان البحر الاعظم، تجمع بدون مجوز، قتل عمد، ارتكاب اقدامات تروريستي، انبار كردن سلاح و مهمات در مكاني موسوم به "دفتر ارشاد"، قدرت نمايي، حمله به مردم، مقاومت مقابل نيروهاي دولتي و همچنين آسيب رساندن به اموال عمومي و خصوصي پس از بركناري «محمد مرسي» رئيس جمهوري پيشين مصر محكوم شده بودند.

دادگاه كيفري «الجيزه» نيز ماه سپتامبر ۲۰۱۴ ميلادي (شهريور ۹۳) حكم به حبس ابد اين افراد داده بود اما دادگاه استيناف اين حكم را نقض كرده و دستور به اعاده دادرسي داده بود.

مقام هاي مصري از سال ۲۰۱۳ اخوان المسلمين را در فهرست گروه هاي تروريستي قرار داده اند.

دادگاه قاهره همچنين نام «محمد مرسي» رئيس جمهوري فقيد مصر را به علت مرگ وي از پرونده يورش به زندان ها خارج كرد.

مرسي كمتر از سه ماه پيش در حالي كه در جلسه دادگاه حاضر شده بود بر اثر حمله قلبي در سن ۶۷ سالگي درگذشت.

وي روز سه‌شنبه ۲۸ خرداد بدون حضور هواداران خود در قاهره به خاك سپرده شد.

مرسي پس از دهه‌ها حكومت نظاميان، در پي تحولاتي كه توسط مردم مصر رقم خورد، در ۲۵ ژانويه ۲۰۱۱ با كسب ۵۱.۷۳ درصد آرا در انتخابات توانست با شكست «احمد شفيق» آخرين نخست‌وزير «حسني مبارك» به رياست جمهوري انتخاب شود. اما در سوم ژوئيه ۲۰۱۳ (۱۲ تير ۱۳۹۲) در پي كودتا از قدرت بركنار و راهي زندان شد.

مرسي از زمان بركناري تا زمان مرگ در زندان به‌سر برد و در چندين پرونده به اعدام و يا حبس ابد محكوم شده بود.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON