جستجو
یک شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳ حزب تمدن > اخبار > مقام معظم رهبري: آمريكا مي گفت ايران چهل سالگي انقلاب را نمي بيند
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
مقام معظم رهبري: آمريكا مي گفت ايران چهل سالگي انقلاب را نمي بيند


به گزارش عصر ايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (چهارشنبه) در ديدار جمعي از خانواده‌هاي شهيدان دفاع مقدس و مدافع حرم و دفاع از مرزها و امنيت كشور، بازآفريني روحيه‌ي شجاعت و شهادت در نسل جوان مؤمنِ انقلابي امروز را «معجزه‌ي انقلاب» برشمردند و با دعوت مردم و جوانان و همچنين مسئولان به بيداري و هوشياري در مقابل توطئه‌هاي جبهه‌ي استكبار و در رأس آن آمريكا، گفتند: همه بايد تلاش خود را براي تقويت اقتصاد كشور و توليد ملي مضاعف كنند و مسئولان نيز بايد مراقب باشند تا فريب ظاهرسازي و زبان‌بازي دشمن را نخورند و دشمن خبيثي كه از در بيرون شده است، از پنجره وارد نشود.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به كلام امام بزرگوار مبني بر اينكه «ملتي كه شهادت دارد، اسارت ندارد»، تأكيد كردند: ملتي كه به استقبال خطر رفتن در راه خدا و شهادت در راه او را، سعادت و يك موفقيت بزرگ مي‌داند، هيچ نيرويي توانايي ايستادگي در مقابل آن را ندارد و آن ملت همواره برنده است و پيش خواهد رفت.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ملت ايران را نمونه‌ي بارز اين تفكر دانستند و افزودند: اينكه ملت ايران در طول ۴۰ سال گذشته در راه بسيار پُرخطر و پُرزحمت خود در مقابل همه‌ي قدرتمندان ظالم ايستاد و آن‌ها نتوانستند هيچ غلطي بكنند، به دليل اعتقاد به شهادت و اين سرنوشت افتخارآميز است.

مقام معظم رهبري: آمريكا مي گفت ايران چهل سالگي انقلاب را نمي بيند/ همه حواسشان را جمع كنند؛ ممكن است براي سال 98 نقشه كشيده باشند

 

ايشان استمرار اين تفكر و روحيه در جوانان انقلابي را نشانه‌ي رويش‌هاي چند برابري انقلاب در مقابل ريزش‌ها خواندند و خاطرنشان كردند: امروز جوان مؤمن و انقلابي با همان روحيه‌ي جوانان اول انقلاب و روحيه‌ي شهيدان همت و خرازي و ديگر بزرگان به وسط ميدان مي‌آيد و با احساس مسئوليت و شجاعت همچون ستون انقلاب، در مقابل دشمن مي‌ايستد و به استقبال شهادت مي‌رود، و اين معجزه‌ي نظام جمهوري اسلامي است كه توانسته اين روحيه‌ي فولادين را بازآفريني كند و استمرار دهد.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه اگر اين شهادت‌ها و شجاعت‌ها و صبر خانواده‌هاي شهدا نبود، مستكبران عالَم و آمريكاي جنايت‌كار همچون دوران طاغوت بر كشور مسلط مي‌شدند، گفتند: ملت ايران قدردان شهدا و خانواده‌هاي آنان است كه نمونه‌هاي آن را در حضور پرشكوه مردم در تشييع شهداي مدافع حرم و دفاع از امنيت و مرزها شاهد بوده و هستيم.

آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان كردند: برخلاف تحليل‌هاي بي‌ربط برخي افراد كج‌فهم و دلبسته به غرب، جمهوري اسلامي نيرومند و توانا است و اين قدرت به‌واسطه‌ي معنويت و فكر و تلاش انسان‌هاي فداكار و ايمان جوانان و خانواده‌هاي شهدا به‌دست آمده است.

ايشان با تأكيد بر اينكه دشمنان سرشناس ايران اسلامي، غرق در فساد اخلاقي و سياسي هستند، افزودند: اگر مي‌خواهيد چهره‌ي واقعي آمريكا را بشناسيد، به رئيس‌جمهور و دولتمردان كنوني آمريكا بنگريد؛ زيرا اين افراد، چهره‌ي زشت و نفرت‌انگيز هميشگي دولتمردان آمريكا را اكنون به‌صورت صريح و آشكار نمايان كرده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به ايستادگي ملت ايران در مقابل چنين دشمني، خاطرنشان كردند: آمريكايي‌ها در طول اين سال‌ها، همواره به دنبال اين بودند كه همانند قبل از انقلاب بار ديگر بر ايران مسلط شوند و همان شرايطي را كه براي برخي كشورهاي ضعيف منطقه به وجود آورده‌اند و آن‌ها را گاو شيرده خود ناميده‌اند، براي ايران عزيز، بزرگ و پرافتخار نيز به وجود آورند اما به اين هدف نرسيدند و از اين به بعد هم قطعاً نخواهند رسيد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به اينكه امام بزرگوار، آمريكا را «شيطان بزرگ» خواندند، افزودند: امام (رحمه‌الله) با اين نام‌گذاري، در واقع همه‌ي موحدان و ملت‌هاي باانصاف جهان را در مقابل آمريكا بسيج كردند و توفيقات زيادي هم در اين راه به دست آمده و بيشتر هم خواهد شد اما دشمن تلاش دارد تا ملت ايران را از مسير پيشرفت و ايستادگي در مقابل قدرت‌ها منصرف كند.

ايشان با اشاره به تحركات و اقدامات دو سال اخير آمريكايي‌ها به‌ويژه وضع تحريم‌هاي همه‌جانبه و كمك به دشمنان گوناگون ايران، نقشه‌هاي آن‌ها را لورفته خواندند و تأكيد كردند: هدف آن‌ها اين بود كه به‌وسيله‌ي تحريم و اقدامات ضد امنيتي، در كشور، دودستگي، اختلاف و جنگ گروه‌ها به وجود آورند و عده‌اي را به خيابان‌ها بكشانند و نام آن را هم «تابستان داغ» گذاشته بودند اما به كوري چشم دشمنان، تابستان امسال يكي از بهترين تابستان‌ها بود.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به اظهارات مقامات آمريكايي مبني بر اينكه جمهوري اسلامي «چهل سالگي» خود را نخواهد ديد، گفتند: ملت ايران با استحكام تمام ايستاده است و به توفيق الهي در ۲۲ بهمن، چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي را با شكوه بسيار بيشتر از سال‌هاي قبل برگزار خواهد كرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به بيداري ملت ايران، مسئولان را به تلاش بيشتر توصيه كردند و افزودند: اگرچه نقشه‌ي دشمن لو رفته است اما همه بايد هوشياري خود را حفظ كنند زيرا آمريكا، دشمني خبيث و حيله‌گر است و ممكن است قصد فريب داشته باشد تا براي سال ۹۷، جنجال كند اما مثلاً براي سال ۹۸ نقشه‌اي بكشد.

ايشان، صهيونيست‌ها و مرتجعين منطقه را شريك آمريكا در توطئه و دشمني با ملت ايران دانستند و تأكيد كردند: البته ما قوي‌تر از آن‌ها هستيم زيرا تاكنون نتوانسته‌اند در مقابل جمهوري اسلامي هيچ غلطي بكنند و از اين پس هم نخواهند توانست.

رهبر انقلاب اسلامي درعين‌حال تأكيد كردند: نبايد لحظه‌اي غافل شد و همه بايد بيدار و هوشيار باشند. توصيه‌ي من به ملت ايران به‌ويژه جوانان و مجموعه‌هاي گوناگون كشور اعم از همه‌ي صنوف و جريان‌هاي سياسي اين است كه مراقب باشند ميدان را براي دشمن آماده نكنند زيرا اگر غافل شويم، همان دشمن ضعيف، زهر خود را خواهد ريخت.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: امروز، مهم‌ترين وظيفه‌ي مردم و مسئولان، در كنار هوشياري، تلاش براي تقويت اقتصاد كشور و توليد داخلي است.

ايشان، مسئولان را به افزايش تلاشها و فريب ظاهرسازي و زبان بازي دشمن را نخوردن، توصيه مؤكد كردند: دشمن انواع ترفندها را به‌كار مي‌برد و مسئولان بايد مراقب باشند، دشمن خبيثي كه از در بيرون شده است، از پنجره داخل نشود.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تأكيداتي كه به مسئولان در خصوص مسائل اقتصادي و حل مشكلات مردم كرده اند، افزودند: اگر مسئولان به موضوع تقويت توليد داخلي توجه جدي كنند، مشكلات اقتصادي مردم كم خواهد شد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به دست دوستي آل سعود با دشمنان اسلام و جنايت آن‌ها در يمن، آمريكا را شريك اين جنايت‌ها خواندند و خاطرنشان كردند: سعودي‌ها تصور مي‌كردند مي‌توانند ظرف چند روز يا چند هفته، بر يمن مسلط شوند اما اكنون حدود چهار سال است كه نتوانستند كاري از پيش ببرند و هرچه زمان بگذرد، ضربه اي كه به آن‌ها وارد خواهد شد، سخت تر خواهد بود.

ايشان سياست آل سعود در يمن و بحرين را، سياستي ابلهانه دانستند و تأكيد كردند: خادم حرمين شريفين بايد «اشداءُ علي الكفار» باشد، نه اشداء در مقابل مؤمنان و در مقابل مردم يمن و مردم بحرين.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه ملت ايران بايد با بصيرت كامل، اوضاع را زير نظر داشته باشد و موضع خود را مستحكم نگه دارد، افزودند: امروز در اين دنياي طوفاني كه طوفان آن به اروپا و فرانسه نيز رسيده است، ملت ايران به بركت اسلام در كشتي امن محبت اهلبيت عليهم السلام قرار گرفته و پيروزي متعلق به اين ملت است.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON