جستجو
چهارشنبه - ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ حزب تمدن > اخبار > پرونده اي بزرگ تر از سلطان سكه و اختلاس 3 هزار ميليارد توماني: از قائم مقام قاليباف چه خبر؟!
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
پرونده اي بزرگ تر از سلطان سكه و اختلاس 3 هزار ميليارد توماني: از قائم مقام قاليباف چه خبر؟!


عصر ايران - "مه آفريد خسروي" را اعدام كردند چون او با اختلاس 3 هزار ميليارد توماني، ركورد جديدي در اتهام "افساد في الارض" بر جاي گذارده بود. چند سال بعد، "وحيد مظلومين" پاي چوبه دار رفت. او را پس از آن گرفتند كه 2 تن سكه بهار آزادي از بازار خريده بود تا خودش تعيين كننده بهاي سكه باشد. ارزش سكه هاي او كمتر از 1000 ميليارد تومان بود.

اين دو پرونده، به عنوان شاخص هايي از عزم مسؤولان براي مبارزه با مفاسد اقتصادي عنوان شد و البته كه چنين هم بود اما مردم هنوز منتظر رسيدگي به پرونده اي هستند كه در شهرداري تهران شكل گرفته و عددهايي كه پيرامون اش گفته مي شود از مجموع آنچه مه آفريد و سلطان سكه بردند و خوردند، بيشتر است.

سال گذشته سخنگوي قوه قضائيه از بازداشت قائم مقام محمدباقر قاليباف، شهردار اسبق تهران خبر داد و اتهامات او را مالي عنوان كرد.

پرونده اي بزرگ تر از سلطان سكه و اختلاس 3 هزار ميليارد توماني: از قائم مقام قاليباف چه خبر؟!"عيسي شريفي" 12 سال مرد در سايه شهرداري تهران بود و بعد از پايان دوران شهرداري رئيس اش، از ايران خارج شد اما با شگردهاي خاص اطلاعاتي به كشور برگردانده و بلافاصله دستگير شد. او بعد از مدتي بازداشت، با قرار وثيقه اي بسيار سنگين آزاد شد و هيچگاه مشخص نشد كه كدام شخص، اشخاص يا جرياني اين رقم را پرداخته است.

محسن هاشمي، رئيس شوراي شهر تهران در اين باره چنين مي گويد: بحثي در مورد فساد در شهرداري مطرح شد كه منجر به دستگيري قائم مقام شهردار اسبق شد كه بحث بين شهرداري و هلدينگ ياس كه يكي از كارگزاري‌هاي وابسته به برخي نهادهاست، بود. اين پرونده بنا به دستور مقام معظم رهبري از سوي سرلشگر باقري رئيس ستاد كل در حال پيگيري است. تا آنجايي كه خبر دارم گروهي در نيروهاي مسلح و دادسراي نظامي قوه قضائيه مشغول به بررسي ابعاد اين پرونده هستند كه به نتايجي نيز رسيدند به گونه‌اي كه منجر به دستگيري حدود پنج نفر شد كه برخي با وثيقه آزاد و برخي هنوز در زندان هستند.

هاشمي با بيان اينكه موضوع فساد به يك قراردادي فيمابين شهرداري و ياس بر مي‌گردد كه مربوط به ۱۰ هزار ميليارد تومان تبادلات مالي بود كه بايد به انواع مختلف در اقتصاد شهري فعال مي‌شده است، تصريح كرد: حالا اين قرارداد منجر به ايجاد يك پرونده فساد شده كه در حال رسيدگي است و از آنجا كه رسيدگي از بالا در حال انجام است ما منتظر رسيدگي هستيم اما آنچه كه براي ما مهم است اينكه موضوع طلب شهرداري از ياس پيگيري شود. (ايسنا)

محمود ميرلوحي، عضو و معاون اجرايي شوراي شهر تهران نيز درباره دستگيري شريفي چنين مي گويد: اين پرونده مفصل است و موضوع بر سر يك يا دو ميليارد نيست بلكه پاي هزاران ميليارد تومان در ميان است. هزاران ميليارد توماني كه تحت عناوين مختلفي همچون همكاري و وساطت براي تامين منابع قرق شده است. (ايلنا)

با اين حال، پرونده اي كه به قول معاون اجرايي شوراي شهر، ابعاد هزاران ميليارد توماني دارد و به حدي بزرگ و پردامنه است كه حتي موجبات ناخشنودي رهبر معظم انقلاب و دستور ايشان براي پيگيري را باعث شده است، در سكوت خبري به سر مي برد و حتي اعضاي شوراي شهر هم نمي دانند كه در پس پرده چه مي گذرد؛ گو اين كه نه شريفي نامي آمده و نه شريفي نامي رفته است!

مجيد فراهاني، عضو شوراي شهر تهران در اين باره مي گويد: اين يكي از عجايب روزگار است. آقاي عيسي شريفي، نفر دوم شهرداري تهران كه ۱۲ سال در شهرداري مسووليت داشته است، به مدت طولاني مورد بازجويي و حتي بازداشت قرار مي‌گيرد و به اعضاي شوراي شهر تهران هيچ‌گونه اطلاعي بابت جزييات پرونده‌ي ايشان و اتهاماتي كه مطرح بوده، داده نمي‌شود و حتي به افكار عمومي هم هيچ توضيحي داده نمي‌شود. (انصاف نيوز)

اينك سوال جدي اين است كه آيا آنچه درباره قائم مقام وقت شهرداري تهران گفته مي شود درست است؟ آن 5 نفري كه در اين پرونده دستگير شدند، چه كساني هستند؟ اگر واقعاً اختلاس هزاران ميليارد توماني صورت گرفته است، عدد آنچه از بيت المال به غارت رفته چقدر است و پرونده مجرمان در چه وضعيتي است؟
چرا بعد از اين ماجراها، مجلس از تحقيق و تفحص در شهرداري منصرف شد؟

مردم پاسخي براي اين سوال ها ندارند ولي همين اندازه مي دانند كه موضوع آنقدر جدي و گسترده و اسفناك بوده است كه متهم را با روش هاي اطلاعاتي از خارج برگردانده اند و مهم تر اين كه شخص رهبر معظم انقلاب ورود كرده و دستور رسيدگي داده اند.

اگر مي خواهيم با مفاسد اقتصادي مبارزه كنيم، شرط اول آن است كه مصلحت انديشي هاي خانمانسوز و تعلقات سياسي كنار گذاشته شود. نكند اين پرونده بزرگ و تو در تو، به گونه اي پيش برود كه اين شائبه شكل بگيرد كه قرار نيست با فسادهاي افراد منتسب به يك جريان خاص برخورد شود. اگر چنين باوري شكل بگيرد، ضربه آن بر كشور و نظام و انقلاب، بسيار سهمگين تر از هزاران ميليارد توماني است كه در اين پرونده مطرح است.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON