جستجو
چهارشنبه - ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۴ حزب تمدن > اخبار > مقام معظم رهبري در ديدار رئيس جمهور عراق: كنار برادران عراقي خواهيم بود / مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بايستيد
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
مقام معظم رهبري در ديدار رئيس جمهور عراق: كنار برادران عراقي خواهيم بود / مقابل دشمنان «عراقِ قدرتمند و آرام» با قدرت بايستيد


مقام معظم رهبري عصر امروز (شنبه) در ديدار آقاي برهم صالح رئيس جمهور عراق و هيأت همراه، با ابراز خرسندي از برگزاري موفقيت آميز انتخابات پارلماني در عراق و انتخاب رئيس جمهور و نخست وزير و مسئولان ديگر و ايجاد ثبات و استقرار، تأكيد كردند: راه غلبه بر مشكلات و مقابله با توطئه هاي بدخواهان، حفظ اتحاد ملي در عراق، شناخت صحيح دوست و دشمن و ايستادگي در مقابل دشمن وقيح، تكيه بر نيروي جوانان و حفظ و تقويت ارتباط با مرجعيت است.

به گزارش عصرايران - رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي ديدار با تبريك به آقاي برهم صالح به‌دليل برگزيده شدن براي مسئوليت بزرگ رياست جمهوري در كشور مهم عراق، به ارتباطات ريشه دار و عميق و تاريخي دو ملت ايران و عراق اشاره كردند و گفتند: ارتباطات دو ملت بي نظير است كه نمونه بارز آن، پياده روي بزرگ اربعين است.

آيت الله خامنه اي با اشاره به حضور بيش از دو ميليون زائر ايراني در راهپيمايي اربعين امسال خاطرنشان كردند: دلهاي همه زائران ايراني بعد از بازگشت، مملو از تشكر از ميهمان‌نوازي مردم عراق بود و اين نشانگر بزرگواري حداكثريِ عراقي‌ها در ميزباني از زائران ايراني است و اين ميهمان نوازي و ارتباط همراه با مهر و محبت ميان دو ملت جز با زبان هنر قابل بيان نيست.

رهبر انقلاب اسلامي با تشكر صميمانه از رئيس جمهور، نخست وزير و ديگر مسئولان و ملت عراق به دليل ميهمان‌نوازي كم نظير در ايام اربعين، به رنج و محنت مردم عراق در دورانهاي گذشته اشاره كردند و گفتند: اكنون كه ملت عراق بعد از دورانهاي استبدادي، صاحب كشور است و استقلال و حق رأي و انتخاب دارد، برخي دولتها و كشورهاي بدخواه به دنبال آن هستند تا مردم عراق طعم اين پيروزي و دستاورد بزرگ را نچشند و عراق و منطقه، رويِ آرامش را نبينند.

آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: تنها راه مقابله با اين توطئه ها، حفظ و تقويت اتحاد ميان گروههاي عراقي اعم از عرب و كُرد و شيعه و سني است.

رهبر انقلاب اسلامي، شناخت دقيق و صحيح دوست و دشمن را در سياست خارجي بسيار مهم ارزيابي و خاطرنشان كردند: برخي دولتها در منطقه و در خارج از منطقه به شدت نسبت به اسلام، شيعه و سني و عراق، بغض و كينه دارند و در امور داخلي عراق دخالت مي كنند كه بايد در مقابل آنها با قدرت ايستاد و درخصوص ايستادگي در برابر دشمن وقيح و صريح، به هيچ وجه ملاحظه نكرد.

آيت الله خامنه اي درخصوص همكاري‌هاي دو جانبه ميان ايران و عراق تأكيد كردند: مسئولان جمهوري اسلامي براي گسترش همكاري‌ها با عراق بسيار مصمم و محكم هستند و من هم به اين موضوع عميقاً معتقدم.

ايشان با اشاره به ظرفيت هاي فراوان دو كشور براي گسترش همكاري‌ها، افزودند: عراقِ عزيز، قوي، مستقل و پيشرفته براي ايران بسيار مفيد است و ما در كنار برادران عراقي خود خواهيم بود.

ايشان ضرورت حفظ و تقويت ارتباط با مرجعيت را بسيار مهم خواندند و گفتند: ارتباط با مرجعيت، در مراحل و مقاطع مختلف، كارساز و گره گشا خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامي تكيه بر جوانان را زمينه ساز انجام كارهاي بزرگ دانستند و افزودند: نمونه بارز نتايج فوق العاده تكيه بر جوانان، شكل گيري حشدالشعبي در جريان مبارزه با تروريسم تكفيري بود كه بايد آن را حفظ كرد.

در اين ديدار كه آقاي روحاني رئيس جمهور نيز حضور داشت، آقاي برهم صالح رئيس جمهور عراق، ديدار با رهبر انقلاب اسلامي را افتخاري بزرگ دانست و گفت: من با يك پيام صريح و آشكار به تهران آمده ام مبني بر اينكه عوامل و عناصر پيوند دهنده دو ملت ايران و عراق، ريشه در تاريخ دارد و غيرقابل تغيير است.

رئيس جمهور عراق با اشاره به مذاكرات خود در تهران، خاطرنشان كرد: ما به دنبال گسترش بيش از پيش همكاري‌ها در همه زمينه ها و ارتقاي آن به سطحي هستيم كه در شأن روابط اجتماعي و فرهنگي و مصالح مشترك دو ملت باشد.

آقاي برهم صالح، خدمت به زائران حسيني در اربعين را افتخاري براي دولت و ملت عراق دانست و با تأكيد بر اينكه عراق كمك ها و حمايت هاي ايران را در دوران مبارزه با استبداد صدامي و در دوران مبارزه با تروريسم تكفيري فراموش نخواهد كرد، افزود: ما حكمت و عقلانيت و تدبيرِ مرجعيت را يك نعمت بزرگ براي ثبات و آرامش و پيشرفت عراق مي دانيم.

وي مهمترين اولويت مسئولان عراقي در دوران جديد را بازسازي و احياي زيرساختها، مبارزه با فساد، ارائه خدمات مناسب به مردم عراق، اصلاحات داخلي و تقويت اتحاد ملي برشمرد و تأكيد كرد: ما بنا داريم عراق را به يك كشور قوي در منطقه تبديل كنيم و اميد داريم بتوانيم از همكاريها و ظرفيت هاي جمهوري اسلامي براي بازسازي عراق، بيش از گذشته بهره مند شويم.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON