جستجو
یک شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳ حزب تمدن > اخبار > واكنش اتحاديه اروپا به تحريم آمريكا: از تجارت با ايران حمايت مي‌كنيم
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
واكنش اتحاديه اروپا به تحريم آمريكا: از تجارت با ايران حمايت مي‌كنيم


به گزارش عصرايران به نقل از يورونيوز در اين بيانيه همچنين آمده است كه اين كشورها و اتحاديه اروپا از شركت‌هايي كه تبادلات تجاري قانوني با ايران دارند حمايت مي‌كنند.

در بخش ديگري از بيانيه هدف اتحاديه اروپا حمايت از فعالان اقتصادي عنوان شده كه تحت قوانين و مقررات اروپا و قطعنامه ۲۲۳۱ شوراي امنيت سازمان ملل متحد با ايران تجارت مي‌كنند.

اين بيانيه را فدريكا موگريني، مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا، ژان ايو لودريان، هايكو ماس و جرمي هانت وزيران خارجه فرانسه، آلمان و بريتانيا امضا كرده‌اند.

كشورهاي امضا كننده، برجام را «بنيان اصلي» منع گسترش سلاح هسته‌اي و نتيجه «با ديپلماسي چندجانبه» خواندند كه براي حفظ «امنيت اروپا، منطقه و جهان» ضروري است.

وزيران خارجه اروپايي همچنين بر «تعهد خود» براي «همكاري و بويژه حفظ راه‌هاي ارتباط مالي با ايران و تضمين ادامه صادرات نفت و گاز ايران» تاكيد كرند.

همچنين در اين بيانيه آمده است كه تلا‌ش‌هاي اروپا براي رسيدن به اين اهداف «در هفته‌هاي گذشته شدت گرفت.»

شش ماه پس از خروج آمريكا از برجام واشنگتن روز جمعه اعلام كرد كه از روز دوشنبه تمام تحريم‌هايي كه در سال ۲۰۱۵ در قالب توافق هسته‌اي لغو شده بودند را دوباره برقرار مي‌كند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON