جستجو
چهارشنبه - ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۷ حزب تمدن > اخبار > رييس جمهور ونزوئلا، كلمبيا و آمريكا را متهم به طرح ريزي ترور خود كرد
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
رييس جمهور ونزوئلا، كلمبيا و آمريكا را متهم به طرح ريزي ترور خود كرد


به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، ساعاتي پس از قطع ناگهاني سخنراني زنده «نيكلاس مادورو» رئيس جمهوري ونزوئلا، وي گفت كه از طرح تروري كه جناح راست اين كشور با كمك كلمبيا و آمريكا انجام داده، جان سالم به در برده است.

بامداد امروز سخنراني مادورو در يك مراسم نظامي در پي يك انفجار ناتمام مانده و وي مجبور به ترك اين محل شد.

پس از اين حادثه، «خورخه رودريگز» وزير اطلاعات ونزوئلا اعلام كرد كه چندين پهپاد حاوي مواد منفجره در نزديكي محل سخنراني مادورو منفجر شده و وي جان سالم به در برده است.

مادورو كه بار ديگر پس از اين حادثه در برنامه اي زنده سخنراني مي كرد گفت كه همه نشانه ها حاكي از آن است كه اين حادثه نقشه جناح راست ونزوئلا است كه از مخالفان دولت تشكيل شده است.

مادورو همچنين مدعي شد: تحقيقات اوليه نشان مي دهد كه اين ترور از كشور كلمبيا طرح ريزي شده و چندين تن در اين رابطه بازداشت شدند.

وي افزود: برخي از كساني كه منابع مالي اين عمليات را تامين كرده اند در ميامي هستند و وي اميدوار است كه دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا «مايل به مبارزه با گروه هاي تروريست» باشد.

رئيس جمهوري ونزوئلا همچنين «خوان مانوئل سانتوس» همتاي كلمبيايي خود را در اين رابطه مسئول دانست.

به رغم اظهارات مقام هاي رسمي ونزوئلا، خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داد كه آتش نشان هاي حاضر در محل حادثه روايتي ديگر از اين حادثه ارائه مي كنند.

براساس اين گزارش، برخي مقام هاي آتش نشاني به شرط بي نام ماندن گفتند كه اين حادثه ناشي از انفجار يك منبع گاز در آپارتماني نزديك محل سخنراني مادورو بوده است.

به گفته اين آتش نشانان، دود ناشي از اين انفجار كه از پنجره اين آپارتمان خارج مي شده، قابل مشاهده بوده است.

آسوشيتدپرس همچنين خبر داد كه يك گروه ناشناس شامل چند سرباز در توئيتر مسئوليت اين حادثه را به عهده گرفته و گفتند كه از دو پهپاد مملو از مواد منفجره براي ترور مادورو استفاده كردند اما نيروهاي دولتي پيش از رسيدن به هدف آن ها را منهدم كرده اند.

به گزارش ايرنا، بامداد شنبه انفجار مهيبي سخنراني زنده نيكلاس مادورو رئيس جمهوري ونزوئلا در يك مراسم نظامي را به صورت ناگهاني قطع كرد.

تصاوير منتشر شده از اين سخنراني كه به صورت زنده از تلويزيون دولتي ونزوئلا پخش مي شد نشان داد كه پس از قطع ناگهاني صداي سخنراني، لرزشي ايجاد و سبب شد كه مادورو و همراهانش هراسان به آسمان نگاه كنند.

دوربين تلويزيون سپس صف هاي به هم ريخته نظامياني را نشان داد كه تا لحظاتي پيش به سخنراني رئيس جمهوري ونزوئلا گوش مي دادند و اكنون در حال گريختن بودند.

خبرگزاري رويترز گزارش داد كه «خورخه رودريگز» وزير اطلاعات ونزوئلا تاييد كرد كه اين حادثه مربوط به اقدامي براي ترور مادورو بوده است.

رودريگز گفت كه چندين پهپاد حاوي مواد منفجره در نزديكي محل سخنراني مادورو منفجر شد كه در نتيجه آن 7 نظامي مجروح شدند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON