جستجو
چهارشنبه - ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۸ حزب تمدن > اخبار > روحاني: اگر ايران نتواند از امتياز برجام استفاده كند، ماندن در آن امكان پذير نخواهد بود
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
روحاني: اگر ايران نتواند از امتياز برجام استفاده كند، ماندن در آن امكان پذير نخواهد بود


به گزارش عصرايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، حجت الاسلام حسن روحاني عصر سه شنبه در گفت و گوي تلفني با "امانوئل مكرون" رئيس جمهور فرانسه، از مواضع اروپا و از جمله فرانسه براي حفظ برجام تا‌كنون، ابراز خرسندي كرد اما درعين حال گفت كه اين اظهارات و بيانيه ها، بايد با اقدامات و راه حل هاي عملي و ملموس جهت جبران بهره مندي ايران از منافع ماندن در برجام همراه باشد.

رئيس جمهور بااشاره به محدوديت زماني براي ارائه راه حل هاي عملي و با تاكيد بر اينكه "نبايد اجازه دهيم اين دستاورد بسيار بزرگ ديپلماسي با اقدامات يك جانبه و پيمان شكني ديگران نابود شود"، گفت: اگر ايران نتواند از امتياز اين توافق استفاده كند، عملا ماندن در آن، امكان پذير نخواهد بود.

روحاني ابراز اميدواري كرد كه تلاش هاي پنج كشور و اتحاديه اروپا به همراه ايران، موفقيت آميز و نتيجه بخش باشد.

رئيس جمهور همچنين در موضوع سوريه نيز با اشاره به اينكه حضور مستشاران ايراني در سوريه برخلاف حضور نامشروع نظاميان برخي كشورها، به درخواست رسمي دولت آن كشور و براي مبارزه با تروريسم است، ابراز اميدواري كرد كه با تلاش هاي مشترك نيروهاي حامي دولت و ملت سوريه، هر چه سريعتر تروريسم در آن كشور ريشه كن شده و در نتيجه نيازي به حضور نيروهاي خارجي نباشد.

روحاني با اشاره به پيشرفت هاي خوبي كه در مسير تدوين قانون اساسي جديد سوريه ميان دولت و معارضان آن كشور حاصل شده، از تداوم مشورت و رايزني ايران و فرانسه در ارتباط با برقراري ثبات و آرامش در سوريه استقبال كرد.

رئيس جمهور فرانسه نيز دراين تماس تلفني با تاكيد مجدد بر اينكه پاريس به برجام پايبند است و تمام تلاش خود را براي حفظ آن بكار گرفته است، از يك سلسله اقدامات و راه حل هاي عملي جهت جبران بهره مندي ايران از منافع ماندن در برجام خبر داد.

"امانوئل مكرون" دراين تماس تلفني كه حدود يكساعت به طول انجاميد، با بيان اينكه موضع ما و شما درباره برجام موضعي است كه در چارچوب قوانين بين المللي كاملا معتبر است، گفت: همه بايد تلاش كنيم تا برجام حفظ شود و نبايد به هيچ وجه با كوچكترين خطا، براي كساني كه به دنبال نابودي اين توافق هستند، فرصت طلايي ايجاد كرد.

در اين گفت و گوي تلفني، روساي جمهوري دو كشور بر تداوم رايزني هاي دو كشور در مسايل دوجانبه و منطقه اي تاكيد كردند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON