جستجو
یک شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶ حزب تمدن > اخبار > انتقام چين: عوارض جديد براي واردات 128 كالاي امريكايي
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
انتقام چين: عوارض جديد براي واردات 128 كالاي امريكايي


چين در اقدامي‌تلافي جويانه عوارض واردات  ۱۲۸  كالاي آمريكايي را ۲۵ درصد افزايش داد.

به گزارش عصرايران به نقل از يورونيوز، تعرفه جديد چين شامل محصولات وارداتي از آمريكا به ارزش ۳ ميليارد دلار مي‌شود و بنابر اعلام دولت چين اين تعرفه جديد از روز دوشنبه ۱۳ فروردين اعمال خواهد شد.

دولت چين هدف از اتخاذ اين تصميم را «محافظت از منافع تجاري چين و برقراري توازن در تراز تجاري با آمريكا» اعلام كرده است.

دونالد ترامپ، رئيس جمهور ايالات متحده آمريكا پيشتر دستور افزايش ۲۵ درصدي تعرفه واردات فولاد و۱۰ درصدي آلومينيوم را صادر كرده بود. برهمين اساس آمريكا اعلام كرده كه به زودي تعرفه‌هاي جديد واردات به اين كشور را اعمال خواهد كرد، اقدامي كه مي‌تواند حدود ۶۰ ميليارد دلار از واردات اين كشور از چين را شامل شود.

دونالد ترامپ همچنين گفته بود كه جنگ تجاري براي آمريكا خوب است چون كه به راحتي مي‌تواند در آن برنده شود. در مقابل چين اعلام كرده است كه به دنبال جنگ تجاري با آمريكا نيست ولي در برابر افزايش تعرفه‌ها از سوي دولت آمريكا از اقدام تلافي‌جويانه فروگذار نخواهد كرد.

تعرفه جديد اعلام شده از سوي دولت چين شامل اقلامي همچون شراب، گوشت خوك، ميوه‌هاي خشك و ضايعات آلومينيومي مي‌شود.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON