جستجو
یک شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳ حزب تمدن > اخبار > رهبر انقلاب: نمي‌شود انسان يك دهه همه‌كاره‌ كشور باشد، بعد تبديل شود به مخالف‌خوان كشور
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
رهبر انقلاب: نمي‌شود انسان يك دهه همه‌كاره‌ كشور باشد، بعد تبديل شود به مخالف‌خوان كشور


به گزارش عصرايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، مهمترين بخش هاي سخنراني امروز آيت الله خامنه اي در ديدار اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در حسينيه امام خميني در تهران به اين شرح است:

-انقلابي‌نمايي غير از انقلابي‌گري است. انقلابي‌گري كار سختي است؛ پابندي و تدين لازم دارد.

-نمي‌شود كه انسان يك دهه همه‌كاره‌ي كشور باشد، بعد يك دهه‌ي بعدي تبديل شود به مخالف‌خوان كشور.

-خيلي بايد مراقب خودمان باشيم؛ امام فرمودند كه ملاك، حال فعلي افراد است؛ امام حكيم بود، معناي اين سخن آن است كه هيچ‌كس ضمانت درست بودن تا دم مرگ را ندارد و بايد مراقب خودش باشد. حكم مستوري و مستي همه بر عاقبت است

- اين كساني كه كشور در اختيارشان هست يا بوده ديگر حق ندارند عليه كشور حرف بزنند. اينها بايد پاسخگو باشند. بنده‌اي كه امكانات در اختيارم است نميتوانم مدعي باشم، بايد پاسخگو باشم كه چه كردم با اين امكانات. به جاي اينكه پاسخگويي كنم، نقش مدعي را عليه اين و آن بازي كنم، مردم قبول نميكنند اين را. حالا ممكن است كسي فكر كند در مردم تاثير ميگذارد. مردم هم آگاهند و نميپذيرند اين را.

- در جنگ بايد حدس بزنيد دشمن مي‌خواهد چه‌كار بكند. امروز حدس زدن نياز ندارد، هزاران توپخانه‌ي دروغ‌پردازي به سمت اين ملت مشغول شليك هستند، براي اينكه مردم را نااميد و بدبين كنند و اعتماد به نفس مردم را بگيرند.

- متأسفانه در داخل هم گروهي، درست همان كار دشمن را ادامه مي‌دهند: نااميد كردن مردم، متهم كردن، دروغ‌هاي شاخدار دشمن‌ساز را در ذهن مردم جا انداختن؛ اين‌ها كارهايي است كه عده‌اي دارند انجام مي‌دهند.

-  آن كساني كه كار دشمن را در داخل انجام مي‌دهند تقوا ندارند. اين‌ها دينشان سياسي است؛ به‌جاي آنكه سياستشان ديني باشد، دينشان سياسي‌كاري است.

همان كار دشمن را انجام مي‌دهند كه فلان جناح يا فلان‌كس را بالا يا پايين ببرند. بعضي‌ها صاحب رسانه‌اند، بعضي‌ها صاحب منبرهاي تبليغاتي هستند، مي‌توانند حرف بزنند و نه خدا، نه دين، نه انصاف را رعايت نمي‌كنند.

- اين‌ها دشمن را شاد مي‌كنند به قيمت نااميد كردن مردم و نسل جوان؛ بخصوص كساني كه همه‌ي امكانات مديريتي، يا امروز دستشان است يا ديروز دستشان بوده، فرقي نمي‌كند؛ تمام امكانات دست اين‌ها بوده يا هست و آن‌وقت به قول فرنگي‌مآبان، نقش اپوزيسيون به خود مي‌گيرند.

 - نقد بايد منصفانه و مسئولانه باشد

- سياهنمايي هنر نيست، هر بچه‌اي مي‌تواند سنگ بردارد و شيشه‌ها را بشكند

- همه‌ي مديران جمهوري اسلامي از اول تا امروز، خدمات مهمي انجام داده‌اند؛ خب ما بوديم و از نزديك ديده‌ايم؛ البته صدماتي هم زده‌اند.

- انسان بايد خدمات دولتي‌ها و قضائي‌ها و مجلسي‌ها را در طول زمان -هر چه بوده- سپاسگزاري كند.

- صدمات را هم بايد نقد كرد؛ منتها نقد منصفانه و مسئولانه، نه نقد همراه با تهمت. نقد و نقدپذيري واجب است، تهمت و لجن‌پراكني حرام است. نقد با تهمت زدن و تكرار كردن حرف دشمن فرق دارد.

- اينكه برداريم همين‌طوري بي‌هوا اين قوه و آن قوه را بدون هيچ تمييزي محكوم كنيم، اينكه هنري نيست.

- هر بچه‌اي هم مي‌تواند سنگ بردارد و شيشه‌ها را بشكند؛ اينكه هنري نيست.هنر اين است كه انسان منطقي و منصفانه حرف بزند و براي قدرت‌يابي حرف نزند و خدا را در نظر داشته باشد.

- انقلابي‌نمايي غير از انقلابي‌گري است. انقلابي‌گري كار سختي است؛ پابندي و تدين لازم دارد.

- نمي‌شود كه انسان يك دهه همه‌كاره‌ي كشور باشد، بعد يك دهه‌ي بعدي تبديل شود به مخالف‌خوان كشور.

 - دستگاه قضايي ما بدون ايراد نيست، لكن نقاط مثبت را هم ببينم

- حق نداريم همه را با يك چوب برانيم

 - البته دستگاه قضائي ما بدون ايراد نيست، من از اشكالاتي كه در قوه‌ي قضائيه و مجريه است، بي‌اطلاع نيستم، اطلاع من شايد بيش از خيلي‌هاي ديگر است، لكن نقاط مثبت را هم مي‌بينم.

- بله، قاضي فاسد داريم، قاضي عادل و مطئمن هم داريم؛ حق نداريم يك‌سره نفي كنيم. مدير اجرايي جاه‌طلبِ پرروي پول‌طلب داريم، مدير اجرايي پاك‌دست زحمت‌كش هم داريم؛ حق نداريم همه را با يك چوب برانيم.

متن كامل خبر

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (چهارشنبه) در ديدار مسئولان و اعضاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در سراسر كشور، با اشاره به تلاش بي‌وقفه امريكا براي شبهه‌پراكني و گرفتن «اميد و اعتماد به نفس ملت»، از همراهي خواسته يا ناخواسته برخي افراد با اهداف دشمن به شدت انتقاد كردند و با يادآوري تحليلها و تبليغات پوچ چهل ساله دشمن درباره شكست يا تضعيف جمهوري اسلامي تأكيد كردند: به فضل الهي و با اتكا به هوشياري و ايستادگي مردم، همچون گذشته بيني دشمنان را به خاك مي ماليم و با تلاش مضاعف مسئولان براي حل مشكلات معيشتي و اقتصادي مردم، راه پيشرفت و سرافرازي را با اقتدار ادامه خواهيم داد.

رهبر انقلاب اسلامي با تبريك سالروز ميلاد حضرت امام حسن عسكري عليه‌السلام و گراميداشت سالگرد حماسه مردمي نهم دي سال ۱۳۸۸، از «تبليغ» به عنوان مهمترين وظيفه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي ياد كردند و با اشاره به ريشه قرآني تبليغ گفتند: در اسلام تبليغ به معناي «رساندن صادقانه، صميمانه، مسئولانه و امانت‌دارانه يك پيام به افكار عمومي بمنظور تفاهم با مردم» است تا آنان با احساس مسئوليت به سمت يك هدف والا سوق داده شوند و حركت كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: تبليغ در اسلام كاملاً در جهت مخالف با پروپاگانداي غربي‌ها است كه با هدف رسيدن به پول و قدرت انجام مي شود و در آن فريب افكار عمومي، دروغگويي و بازيگري نيز جايز است.

ايشان، دادن اميد و اعتماد به نفس به مردم و تبيين فرصت ها و تهديدها و شناساندن دوست و دشمن را از الزامات تبليغ در اسلام دانستند و خاطرنشان كردند: امروز مهمترين هدف جنگ نرم دشمن، گرفتن اميد و اعتماد به نفسِ ملت ايران است.

رهبر انقلاب اسلامي، تبليغ را همانند عرصه هاي اقتصادي، سياسي، فرهنگي يك ميدان جنگ توصيف كردند و گفتند: برخي از اينكه گفته شود جنگ تبليغاتي يا جنگ اقتصادي و فرهنگي، خوششان نمي آيد و مي گويند بايد از صلح صحبت كرد، در حالي‌كه جنگ دشمن با ملت ايران، در عرصه هاي مختلف يك واقعيت است و اگر ما از اين واقعيت غافل باشيم، طرف مقابل هوشيار و مراقب است و طراحي خود را به پيش مي برد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: البته امروز جنگ، جنگ نظامي نيست زيرا آنها جنگ نظامي نمي كنند و غلط هم مي كنند اگر بخواهند جنگ نظامي كنند.

ايشان جنگ نرم دشمن را خطرناك‌تر از جنگ نظامي خواندند و در بيان علت اصلي دشمني با نظام اسلامي افزودند: انقلاب اسلامي در طول چهل سال گذشته، ساختار و فرمول غلط قدرت حاكم بر دنيا را تغيير و نشان داده است كه يك ملت مي تواند نه سلطه‌گر باشد و نه سلطه‌پذير، نه زور بگويد و نه زير بار هيچ زورگويي برود.

رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري انواع توطئه ها و فشارها اعم از جنگ و تحريم، تهديد و تهمت، نفوذ و ايجاد اختلاف داخلي براي مقابله با ملت ايران گفتند: ملت ايران چهل سال مقتدرانه ايستادگي كرده و توانسته است بر همه اين توطئه ها فائق آيد و از هفت‌خواني عبور كند كه ديگر ملت‌ها از يك‌خوان آن نيز نتوانستند عبور كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به سرنوشت بيداري اسلامي در برخي كشورهاي عربي و شمال افريقا كه منجر به فتنه و جنگ داخلي و اختلافات مذهبي و قومي شد، خاطرنشان كردند: ملت ايران از همه اين مراحل با سربلندي و اقتدار عبور كرد و مقايسه ميان جمهوري اسلامي و سرنوشت بيداري اسلامي در برخي كشورها، مقايسه اي عبرت آموز است.
ايشان با تأكيد بر استمرار دشمني ها با ملت ايران، گفتند: مهم اين است كه در هر دوره اي طراحي و نقشه دشمن در عرصه هاي مختلف را بفهميم و براساس آن، پيشگيري، دفاع خوب يا حمله پيش دستانه انجام دهيم.

رهبر انقلاب اسلامي، مهمترين طراحي جبهه مقابل در مقطع فعلي را نااميد كردن مردم به آينده و گرفتن اعتماد به نفس آنان از طريق بزرگنمايي مشكلات و ضعف ها و كاستي ها دانستند و افزودند: امروز در فضاي مجازي، هزاران توپخانه در حال شليك به سمت ملت ايران است و اگر گفته مي شود بايد مراقب فضاي مجازي بود از اين جهت است كه دشمن نتواند از اين فضا براي هدف قرار دادن هويت و موجوديت ملت و نظام اسلامي استفاده كند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، «انتشار آمارهاي بي پايه، ادعاهاي دروغ، تخريب چهره هاي مورد قبول مردم و انكار موفقيت هاي انقلاب اسلامي» را بخشهايي از اقدامات در فضاي مجازي براي بدبين كردن مردم بويژه جوانان و نوجوانان دانستند و خاطرنشان كردند: متأسفانه برخي افراد بي تقوا در داخل با متهم كردن افراد و دستگاهها و تلاش براي صحيح جلوه دادن دروغ‌هاي شاخدار بيگانگان، همان كار دشمن را انجام مي دهند.

ايشان افزودند: اين افراد بجاي آنكه سياست خود را «ديني» كنند، براي رسيدن به اهداف پَست و حقير سياسي، دين خود را با سياسي كاري همراه كرده اند.

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: اين افراد، بي ملاحظه و بدون در نظر گرفتن خدا و دين و انصاف، در جهت اهداف دشمن سخن مي گويند و به قيمت نااميد كردن مردم و نسل جوان، دشمن را شاد مي كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: كساني كه ديروز همه امكانات كشور در اختيار آنها بود و كساني كه امروز همه امكانات مديريتي كشور را در اختيار دارند، حق ندارند نقش اپوزيسيون بازي كنند و عليه كشور سخن بگويند بلكه بايد پاسخگو باشند، ضمن آنكه مردم آگاه هستند و اينگونه رفتارها در آنان تأثيرگذار نخواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به خدمات مهم همه مديران جمهوري اسلامي از ابتدا تاكنون، تأكيد كردند: البته در كنار اين خدمات، صدماتي هم بوده است كه بايد از خدمات سپاسگزاري شود و صدمات هم مورد نقد منصفانه و مسئولانه و عاقلانه قرار گيرند نه نقد همراه با فحاشي و تهمت، چراكه نقد و نقدپذيري واجب است اما تهمت و لجن پراكني حرام است.

ايشان خاطرنشان كردند: اينكه فردي مكرر، دستگاهها يا قواي مختلف را مورد حمله و تهمت قرار دهد، هنر نيست زيرا هر كودكي مي تواند با يك سنگ، شيشه اي را بشكند، هنر آن است كه انسان خدا را در نظر داشته باشد و منطقي حرف بزند و از سخن گفتن براي هواي نفس و جهات شخصي و دستيابي به قدرت پرهيز كند چرا كه خداوند بابت هر سخني از انسان سؤال و مؤاخذه خواهد كرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه «انقلابي‌نمايي» غير از «انقلابي‌گري» است، گفتند: انقلابي گري كار سختي است زيرا پايبندي و تدين لازم دارد و نمي شود كه انسان در يك دهه همه‌كاره كشور باشد و در دهه بعد، تبديل به مخالف‌خوان كشور شود.

ايشان تأكيد كردند: روز نهم دي با آن عظمت، روز پاسخ ملت به چنين بازيهايي و دفاع از ارزشهاي انقلاب و دين بود كه البته امروز هم بحث پايداري بر ارزشها وجود دارد.

ايشان خاطرنشان كردند: در آن زمان در دفاع از انتخابات ايستادگي كرديم و همانگونه كه اعلام كردم و با وجود فشارها، زير بار ابطال انتخابات نرفتم.

رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري سخنان حكيمانه امام خميني(ره) مبني بر اينكه «ميزان حال فعلي افراد است» خاطرنشان كردند: همه بايد مراقب باشيم زيرا هيچكس ضمانت درست‌ماندن تا لحظه مرگ را ندارد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان وظيفه مهم دستگاههاي تبليغاتي و رسانه‌ها را در پاسخگويي به شبهات ايجاد شده از جانب دشمن خاطرنشان كردند و افزودند: نبايد جوان ما احساس گيجي و حيرت كند و بايد شبهات را برطرف و ذهنها را قانع و آسوده كرد.

ايشان بزرگنمايي رسانه هاي دشمنان درباره ميزان مخاطبان را همچون وعده هاي آنان درباره اضمحلال جمهوري اسلامي، پوچ و دروغ خواندند و افزودند: روز اول انقلاب گفتند نظام اسلامي شش ماه بيشتر دوام نمي‌آورد، در پايان شش ماه گفتند دو سال، و بعد هم مدام اين تحليلهاي بي اساس را تكرار كردند اما بعد از ۴۰ سال جمهوري اسلامي به حيات طيبه خود ادامه مي دهد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: همه بدانند در اين مرحله نيز امريكاي جنايتكار و همدستان او را به فضل الهي زمين‌گير خواهيم كرد.

ايشان رژيم ايالات متحده امريكا را از فاسدترين و ظالم ترين حكومت هاي دنيا برشمردند و افزودند: حمايت اين رژيم از داعش و تروريست هاي تكفيري، همدستي با حكومت هاي ظالم و ديكتاتور همچون آل سعود و حمايت از جنايتكاران صهيونيست و جنايتكاراني كه هر روز در يمن مردم را به خاك و خون مي كشند، نمونه هايي است كه ماهيت پليد و فاسد رژيم امريكا را نشان مي دهد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تبعيض نژادي حاكم بر امريكا و سيستم قضايي اين كشور گفتند: با وجود اين مشكلات و ايرادهاي مبنايي، آنها دستگاه قضايي ديگر كشورها از جمله دستگاه قضايي متدين ايران را متهم مي كنند.

ايشان افزودند: البته دستگاه قضايي ما بدون ايراد نيست و بنده از اشكالات قوه قضاييه و قوه مجريه بي اطلاع نيستم اما بايد نقاط مثبت و منفي را در كنار هم ديد و نبايد همه را با يك چوب راند.

آيت‌الله خامنه‌اي هزينه هاي فراوان و طرحهاي پيچيده امريكا را براي ايجاد اختلاف سياسي، مذهبي، قومي و زباني در ايران، بي فايده و شكست خورده دانستند و افزودند: به اذن الهي ملت ايران و نظام اسلامي در همه عرصه ها امريكا را مأيوس خواهند كرد.

رهبر انقلاب اسلامي با مقايسه ريگان از رؤساي جمهور سابق امريكا با رئيس جمهور فعلي اين كشور گفتند: ريگان از اين فرد فعلي هم هنرپيشه‌تر بود و هم قوي‌تر و البته عاقل‌تر، و عملاً هم عليه مردم ايران اقدام كرد و هواپيماي مسافربري ما را زد، اما اكنون در درگاه عذاب الهي مؤاخذه مي شود و جمهوري اسلامي با اقتدار افزون‌تر به رشد و پيشرفت ادامه مي دهد.
  
آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: اين مسير در دوره رئيس جمهور فعلي امريكا هم ادامه خواهد داشت و داغ از ميدان خارج شدن يا ضعيف شدن جمهوري اسلامي بر دل اينها هم باقي خواهد ماند.

ايشان افزودند: البته بعضي مقامات امريكايي با نرمش هاي ظاهري و پوشاندن دست چدني خود با دستكش مخملي، توانستند در برهه اي سر بعضي از ما را گرم كنند اما زود رسوا شدند و امروز حقيقت نيات پليد امريكا در قبال اسلام و جمهوري اسلامي كاملاً آشكار شده است.

رهبر انقلاب در بخش پاياني سخنانشان، اقتصاد درون زا و مقاومتي را علاج ابزار اصلي دشمن يعني تحريم برشمردند و افزودند: مسئولان اقتصاد مقاومتي را جدي بگيرند و به زبان آوردن آن اكتفا نكنند و متوجه باشند كه اقتصاد مقاومتي با واردات بي رويه و ضعف توليد داخلي نمي‌سازد.

ايشان با تأكيد بر خريد اقلام مورد نياز دستگاهها از توليدات داخلي، مردم را به اقبال جدي به محصولات داخلي توصيه كردند و افزودند: اينها باطل السحر دشمن است، البته نياز به زمان دارد و ممكن است در شش ماه يا يك سال جواب ندهد، اما تنها علاج واقعي است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي هوشياري در مقابل رو شهاي مختلف دشمن از جمله نفوذ در دستگاههاي تصميم‌ساز و تصميم‌گير راكاملاً ضروري خواندند و گفتند: بايد نقشه دشمن را درك كرد و چاپلوسي، ابراز محبتها و ارادتها و دعوت او براي دست دادن و گفتگو را جدي نگرفت.

سخن پاياني رهبر انقلاب اين جمله بود: اگر اين موارد را رعايت كنيم جمهوري اسلامي به حركت رو به جلو ادامه مي دهد و مشكلاتي نظير تورم، ركود و مشكلات معيشتي و اقتصادي مردم كه بنده از آنها مطلع هستم با همت و تلاش مسئولان قابل رفع است و خداوند گره ها را باز خواهد كرد.

پيش از سخنان رهبر معظم انقلاب، آيت‌الله جنتي رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در گزارشي با اشاره به مسئوليت اين شورا در برگزاري مراسم‌ها، گفت: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي متعلق به همه مردم است و تلاش مي‌كند بدون وابستگي به جريانهاي سياسي، در همه برنامه‌ها، شعارها و قطعنامه‌هاي خود، انقلابي و مردمي عمل كند.

آيت‌الله جنتي حماسه ۹ دي را يوم‌الله و معجزه الهي دانست و با بيان اينكه مردم انقلابي ايران قريب ۴۰ سال در صحنه حاضر بوده‌اند، افزود: براي بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب و برگزاري مراسمي باشكوه از ظرفيت همه نيروهاي انقلاب استفاده خواهيم كرد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON