جستجو
سه شنبه - ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴ حزب تمدن > اخبار > مشاور امنيت ملي كاخ سفيد: صبر استراتژيك آمريكا در قبال ايران تمام شده
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
مشاور امنيت ملي كاخ سفيد: صبر استراتژيك آمريكا در قبال ايران تمام شده


ژنرال "هربرت مك‌مستر" مشاور امنيت ملي كاخ سفيد در سخناني اعلام كرد صبر استراتژيك كشورش در قبال اقدامات و سياست هاي ايران به پايان رسيده است.

به گزارش عصر ايران به نقل از وب سايت خبري "هيل"، اين ژنرال آمريكايي در اظهاراتي در "انجمن امنيت ملي رونالد ريگان" در "سيمي‌ولي" كاليفرنيا، مواضع و سياست خارجي دولت ترامپ را تشريح كرد و آن را مشابه سياست دولت رونالد ريگان رييس جمهور اسبق جمهوريخواه آمريكا دانست.

او با اشاره به اينكه از شباهت هاي دولت ريگان و ترامپ، سرسختي در برابر رژيم ها و كشورهاي ياغي و سركش است، با ادعاي اينكه دولت هاي ايران و كره شمالي از مصاديق كشورهاي سركشي هستند كه امنيت ملي آمريكا را تهديد مي كنند، گفت: صبر استراتژيك واشنگتن در قبال اين دو كشور پايان يافته است.

مشاور امنيت ملي كاخ سفيد: صبر استراتژيك آمريكا در قبال ايران تمام شده

ژنرال مك‌مستر مدعي شد: "دوران صبر استراتژيك آمريكا در برابر حكومت ايران تمام شده است. رژيم‌هايي چون ايران و كره شمالي حاكميت همسايگانشان را نقض كرده و به‌دنبال سلاح هاي كشتار جمعي بوده‌ و به ديگر كشورها تروريسم صادر مي‌كنند."

او همچنين در واكنش به آزمايش موشكي اخير كره شمالي گفت: احتمال جنگ آمريكا با رژيم پيونگ يانگ روز به روز در حال افزايش است."

او افزود: رهبر كره شمالي حال خود را با انجام آزمايش هاي مكرر موشكي و هسته اي بهتر مي كند.

اين مقام كابينه ترامپ با وعده انتشار استراتژي امنيت ملي دولت ترامپ طي ماه هاي آينده، گفت: پرزيدنت ترامپ به زودي جزييات استراتژي امنيت ملي خود را تشريح خواهد كرد.

"مك‌مستر" حفاظت از كشور و مرزها، افزايش رفاه آمريكايي ها، حفظ صلح جهاني از طريق افزايش قدرت ملي و در نهايت افزايش نفوذ جهاني آمريكا را از مهم ترين اجزاي استراتژي امنيت ملي دولت ترامپ دانست.

گفتني است طي 11 ماه گذشته، يكي از نقاط ضعف دولت ترامپ به گمان بسياري از ناظران و تحليلگران نداشتن رويكرد مشخص در زمينه سياست خارجي و در پيش گرفتن سياست هاي متناقض و غير منسجم بين بخش هاي مختلف دولت آمريكا بوده است.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON