جستجو
سه شنبه - ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴ حزب تمدن > اخبار > آيت الله خامنه اي: متأسفانه عده‌اي بلندگوي دشمن شدند و در فضاي جامعه مي‌پراكنند كه آقا نمي شود در مقابل اينها ايستاد چرا نمي شود؟
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
آيت الله خامنه اي: متأسفانه عده‌اي بلندگوي دشمن شدند و در فضاي جامعه مي‌پراكنند كه آقا نمي شود در مقابل اينها ايستاد چرا نمي شود؟


 آيت‌الله خامنه‌اي مقام معظم رهبري صبح امروز (چهارشنبه) در ديدار هزاران نفر از بسيجيان سراسر كشور، بسيج را پديده اي كم نظير، گره گشا و از افتخارات امام راحل(ره) خواندند و با تأكيد بر گسترش روحيه بسيجي به معناي «انگيزه و شوق و تلاش براي تحقق اهداف انقلاب و سربلندي و پيشرفت ايران»، افزودند: دشمن خصومت خود را از هر طرف تشديد كرده تا مقاومت برخاسته از تفكر انقلابي و اسلامي را در منطقه نابود كند اما جوانان و مردان مؤمن و پراستقامت، با دفع غده سرطاني تكفيري داعش، دشمنان را به زانو در آوردند و مفهوم ما مي‌توانيم را بار ديگر براي همه اثبات كردند.

به گزارش عصرايران به نقل از پايگاه اطلاع  رساني دفتر مقام معظم رهبري، ايشان، بسيج را به معناي گردآوري و استفاده از ظرفيت آحاد مردم و نيروي انساني فعال، مجاهد و مبتكر خواندند و با تأكيد بر اينكه اگر انقلاب اسلامي، بسيج را نداشت، با نقيصه و خلأ بزرگي مواجه بود، افزودند: سازمان مقاومت بسيج به عنوان يك مجموعه كارآمد، نمادي از بسيج عمومي مردمي است كه وظايف حساس و مهمي برعهده دارد.

 آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به «سخن نو» انقلاب اسلامي براي بشريت گفتند: سخن نو انقلاب اسلامي اين بود كه جوامع انساني مي‌توانند به پيشرفت‌هاي مادي و علمي دست يابند و همزمان رضايت پروردگار را كسب و ارزشهاي الهي را حفظ كنند.

مقام معظم رهبري خاطرنشان كردند: تحقق چنين جامعه اي و دستيابي به پيشرفتهاي مادي و اهداف والاي معنوي، نيازمند بايدها و نبايدهايي است كه «بي عدالتي، استبداد، فاصله طبقاتي و فساد عملي و فكري و غرق شدن در شهوات» از نبايدها و «اخلاص، احساس وظيفه، تلاش و مجاهدت، كار، و جلب رضايت خدا» از بايدها، است.

 آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: آن ساختار و قالبي كه توانست مجموعه بايدها و نبايدها را در خود جمع كند، نظام جمهوري اسلامي بود.

ايشان گفتند: جمهوري اسلامي، با كمك و هدايت پروردگار و با بيداري و هوشياري امام راحل و مجاهدت ملت توانست اسلام مورد آرزوي مسلمانان را در قالب يك نظام سياسي محقق كندو پايه اوليه را بنا نهد.

مقام معظم رهبري خاطرنشان كردند: البته اين نظام سياسي تا رسيدن به اهداف والاي خود فاصله زيادي دارد ولي دستيابي به اين اهداف با در صحنه بودن و تكيه بر نيروي انساني مصمم و بااراده امكان پذير است.

ايشان تأكيد كردند: اگر آحاد نيروي انساني، حركت، هدف و شيوه بسيج را مبناي تلاش و فعاليت خود در ميدانهاي مختلف، قرار دهند، در واقع همه آحاد كشور بسيجي هستند.

مقام معظم رهبري افزودند: وظيفه اصلي نيروي مقاومت بسيج اين است كه با هماهنگ سازي ظرفيت ها، اراده ها و ابتكارهاي مردم بويژه جوانان، براي رسيدن به اهداف والاي جمهوري اسلامي، هم افزايي ايجاد كند تا شاهد يك حركت سازندگي و توليد و پيشرفت از جانب ميليونها نفر از آحاد مردم، در بخشهاي مختلف باشيم.

ايشان در بخش ديگري از سخنانشان با اشاره به ادامه بي‌وقفه توطئه هاي دشمنان، از كساني كه از بازگو شدن و تكرار عنوان دشمن ناراحت مي شوند، انتقاد كردند و افزودند: اين افراد غافل متوجه نيستند كه اگر دشمن مجال بيابد در وارد كردن ضربه هيچ تأملي نخواهد كرد، بنابراين بر اساس يك اصل عقلاني و جاودانه نبايد عملي، سخني و يا حالتي از خود نشان داد كه دشمن را به توهم ضعف در صفوف ايرانيان بيندازد و او را به ضربه زدن و اعمال خصومت تشويق كند.

 آيت‌الله خامنه‌اي با استناد به آيات قرآن كريم، ايستادگي در راه خدا را، هم موجب ثواب اخروي و هم باعث اجر دنيوي يعني عزت و اقتدار و پيشرفت دانستند و افزودند: جمهوري اسلامي ۳۸ سال است با خصومتهاي استكبار و صهيونيزم و ارتجاع درگير بوده اما امروز صدها و يا شايد هزاران برابر، از اول انقلاب پيشرفته تر و مقتدرتر است و اين، معناي پاداش دنيويِ ايستادگي و استقامت است.

رهبر انقلاب اسلامي، تحليل درست از واقعيات كشور را ضروري خواندند و خاطرنشان كردند: نبايد با نگاه به برخي بي اعتقادي و بي اعتنايي ها، انقلاب و نظام اسلامي را ضعيف شده تصور كرد چرا كه از اول انقلاب اين مسائل وجود داشته است ضمن اينكه حركت زيبا، شيوا و مبارك جوانان مؤمن، واقعيتي است كه از هميشه، درخشان تر است.

ايشان، اثرگذاري نسل جوان و مؤمن كشور در منطقه را با وجود نديدن و درك نكردن دوران انقلاب و امام و دفاع مقدس، از معجزات انقلاب اسلامي خواندند و خاطرنشان كردند: شما جوانان توانسته ايد آمريكاي مستكبر را به زانو درآوريد و شكست دهيد.

مقام معظم رهبري عامل حقيقي نابودي و دفع غده سرطاني داعش را روحيه و احساس بسيجي خواندند و افزودند: دشمنان سعي كردند بوسيله اين گروه تكفيري غيرانساني، حادثه اي را عليه جريان مقاومت بوجود آورند اما جوانان مؤمن، با شوق و انگيزه وارد ميدان مجاهدت شدند و دشمن را به زانو درآوردند.

مقام معظم رهبري با انتقاد از كساني كه با خواندن آيه يأس، ملاحظه و رودربايستي در مقابل قدرتها را تبليغ مي كنند، افزودند: چند توطئه پي در پي آمريكا، صهيونيزم و ارتجاع در منطقه با اقتدار جمهوري اسلامي خنثي شد كه يكي از آنها نابودي داعش بود، آيا اين اثبات «ما مي توانيم» نيست؟

 آيت‌الله خامنه‌اي، نابودي اين گروه تكفيريِ غيرانساني را با همت جوانان و مردان مؤمن و تلاش كساني كه مقاومت را قبول دارند كاري بسيار بزرگ برشمردند و افزودند: در برخي از كشورهاي همسايه نيز باور به توانايي در نابود كردن داعش وجود نداشت اما وقتي به ميدان وارد شدند پيروزي را به چشم ديدند و پيام انقلاب اسلامي يعني ما مي توانيم را باور كردند ضمن اينكه انقلاب نيز نشان داد پيامهاي بديع و راهگشاي خود را اينگونه و در عرصه عمل به افكار ملتها مي رساند.

 آيت‌الله خامنه‌اي، روحيه بسيجي يعني انگيزه و شوق و تلاش را نياز همه عرصه هاي علمي، اقتصادي، صنعتي و فرهنگي دانستند و افزودند: ميليونها نفر در سراسر كشور عضو سازمان بسيج نيستند اما بالقوه بسيجي‌اند كه بايد از اين ظرفيت فوق العاده براي انجام دادن كارهاي فراوان در عرصه هاي مختلف استفاده كرد.

ايشان حفظ بسيج را در گرو حفظ خصوصيات معتبر بسيج از جمله «بصيرت» و «دشمن شناسي» دانستند و افزودند: جوانان بايد با درك ترفندهاي مختلف دشمن در زمينه هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي، اين شيوه ها را خنثي كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، نااميد كردن جوانان و القاي «ما نمي توانيم» را از شيوه هاي مهم بيگانگان خواندند و افزودند: متأسفانه عده اي در داخل، بلندگوي دشمن شده اند و نمونه هاي فراوان اثبات عيني توانايي هاي ملت و نظام را ناديده مي گيرند.

 آيت‌الله خامنه‌اي، «سرنگون كردن نظام مستبد و وابسته پادشاهي»، «ايجاد عوامل و عناصر پيشرفت و اقتدار نظام اسلامي» و «توانايي نفوذ در افكار و انديشه هاي ملتها» را از جمله نمونه هاي فراوان توانايي ملت ايران برشمردند و افزودند: از اين پس نيز به توفيق الهي، انقلاب اسلامي با تكيه بر نسل جوان و مؤمن، حركت در مسير تحقق همه اهداف خود را ادامه خواهد داد.

ايشان، تجربه هاي مكرر و عيني ملت ايران را در عرصه «ما مي توانيم» خاطرنشان كردند و افزودند: «ما مي توانيم» مفهومي صرفاً اعتقادي نيست بلكه ملت ايران بارها به چشم خود و با همه وجود، آن را مشاهده و درك كرده است.

رهبر انقلاب اسلامي، مجاهدت و ثبات قدم را از واجب ترين و مهمترين لوازم و عوامل پيشرفت خواندند و افزودند: بايد درون خودتان، محيط پيرامون و عناصر مرتبط را ثابت قدم نگه داريد تا وعده پيروزي خدا محقق شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به اهداف انقلاب در زمينه هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي، علمي، سياسي و فرهنگي تأكيد كردند: به لطف پروردگار ايران عزيز در آينده اي نه چندان دور به همه اين اهداف خواهد رسيد و نسل جوان معضلات اقتصادي را حل، پيشرفتهاي علمي را مضاعف و مفاهيم و محتواي فرهنگي و قرآني را در جامعه محقق خواهد كرد.

رهبر انقلاب اسلامي بار ديگر هوشياري در مقابل دشمنان را توصيه كردند و افزودند: نيروهاي مبتكر و مؤمن، براي ترفندها و شيوه هاي جديد دشمنان آماده باشند و با پيشگيري و پاسخ مناسب، به وظايف خود عمل كنند.
ايشان در پايان سخنانشان گفتند: از خداوند متعال مسألت مي‌كنيم ارواح طيبه شهداي عزيز را كه در عراق و سوريه مؤمنانه وارد ميدان شدند، با اولياء خود محشور فرمايد.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه با اشاره به زوال تروريست‌هاي تكفيري و به حاشيه رانده‌شدن آمريكا در تحولات منطقه و واماندگي رژيم‌هاي وابسته و مرتجع، گفت: امروز دوست و دشمن خوب مي‌دانند كه ديگر رژيم صهيونيستي در حد و اندازه يك تهديد معتبر نيست و هر جنگ جديد، به محو اين رژيم از جغرافياي سياسي منجر خواهد شد.

فرمانده سپاه اولويت كنوني بسيج را كمك به مردم براي غلبه بر مشكلات زندگي خواند و افزود: حضور مؤثر در عمليات امداد و نجات براي دستگيري از مردم بحران‌زده و ارتقاي امنيت محلات از مهمترين اولويت‌هاي بسيج است.

همچنين سردار غلامحسين غيب‌پرور رييس سازمان بسيج مستضعفين با بيان گزارشي از برنامه‌ها و رويكردهاي اين سازمان، گفت: رويش نسل جديد مؤمن و انقلابي همچون حججي‌ها نويدبخش آن است كه به بركت انقلاب اسلامي، بسيج به الگويي براي ملت‌هاي مسلمان و مستضعفان جهان تبديل شود.

در ابتداي اين ديدار نيز چند تن از فعالان و نمايندگان اقشار بسيج به بيان فعاليت‌ها و ديدگاههاي خود پرداختند.

آقايان «حسن اسماعيلي- دكتراي پزشكي»، «ابوالقاسم طالبي- كارگردان سينما»، «جليل عرب‌خردمند- جراح مغز و اعصاب»، «مسعود حسن‌زاده- قهرمان جودو»، «علي غفاري- دكتراي شيمي»، «سعيد صوفي‌زاده- دكتراي زراعت» و خانم «مرضيه عزتي‌وظيفه‌خواه- فعال امور زنان و خانواده» بر محورهاي زير تأكيد كردند:

- پيشنهاد ايجاد شوراي عالي سازندگي و الزام دستگاهها به استفاده از ظرفيت بسيج سازندگي
- لزوم توجه ويژه به مناطق محروم مرزي و حمايت از فعاليت گروههاي جهادي
- لزوم تقويت فرهنگ بسيجي در عرصه هنر و توجه ويژه هنرمندان بسيجي به مشكلات مردم
- افزايش ظرفيت خدمات پزشكي به مناطق محروم
- تقويت گروههاي جهادي در شهرك هاي صنعتي به منظور فعال سازي واحدهاي غيرفعال
- برنامه‌ريزي براي افزايش عملكرد در محصولات راهبرديِ كشاورزي با حضور جهادي مهندسان بسيجي وآموزش كشاورزان

 
Copyright © 2013 - TAMADDON