جستجو
جمعه - ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳ حزب تمدن > اخبار > مقام معظم رهبري: آمريكا به امثال مصدق هم راضي نيست؛ تو سري خوري مثل محمدرضا پهلوي مي‏‎خواهد
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.
دميرتاش: اردوغان دست كمي از ابوبكربغدادي ندارد
يكي از رهبران حزب اپوزيسيون دموكراتيك خلق تركيه در مصاحبه‌اي درباره مسائل مورد گفت‌وگو در نشست شوراي اروپا سخن گفت و خواستار حمايت اروپا شد.
رشد علمي را بايد سرعت بخشيم
جمعي از استادان دانشگاه‌ها و اعضاي جامعه دانشگاهي سراسر كشور، عصر ديروز ميهمان ضيافت افطار رهبر انقلاب بودند. در ابتداي اين ديدار، تعدادي از اساتيد به بيان ديدگاه‌هاي خود پيرامون مسائل جامعه دانشگاهي و مسائل كشور پرداخته و در ادامه حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به سخنراني پرداختند.

 
مقام معظم رهبري: آمريكا به امثال مصدق هم راضي نيست؛ تو سري خوري مثل محمدرضا پهلوي مي‏‎خواهد


در آستانه‌ ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و روز ملي مبارزه با استكبار جهاني، هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجويان، صبح امروز (پنجشنبه) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي ديدار كردند.

به گزارش عصرايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري، گزيده‌اي از بيانات رهبر انقلاب در اين ديدار به شرح زير است:

* شما جوانان مي‌توانيد بر ترفند دشمن فائق بياييد و اين كشور را به آن نقطه‌ي مطلوب آرمان‌هاي اسلامي و انقلابي برسانيد. البته شرط‌هايي دارد: يكي از شرط‌ها اين است كه دشمن را بشناسيد و فريب آن را نخوريد؛ اينكه من تكيه مي‌كنم روي دشمن، اين از روي تعصب نيست؛ اين ناشي از يك تجربه است. اين‌جور نيست كه فقط با اين حقير دشمن باشند يا با دولت جمهوري اسلامي؛ نه، با اصل اين ملت كه ايستاده است، با اين دشمنند.

*ديديد اين اواخر رئيس دولت آمريكا گفت ملت ايران يك ملت تروريست است. ببينيد اين نگاه چقدر ابلهانه است؛ يك ملت را مي‌گويد تروريست، نمي‌گويد رهبر تروريست است، نمي‌گويد دولت تروريست است، مي‌گويد ملت ايران تروريست است؛ اين دشمني نيست؟
چندسال قبل هم يك دولتمرد آمريكايي گفت ما بايد ريشه‌ي ملت ايران را از بين ببريم.احمق! ريشه‌ي يك چنين ملتي را با اين سابقه‌ي تاريخي و اين درخت تناور فرهنگي را مي‌شود كَند؟

* آمريكا حتي به آن‌هايي كه به او اميد بستند و براي كمك گرفتن به سراغش رفتند هم رحم نكرد؛ مثل دكتر مصدق كه براي آنكه جلوي انگليسي‌ها بايستد به سراغ آمريكايي‌ها رفت و به آن‌ها اعتماد كرد؛ و بعد، كودتاي ۲۸مرداد، نه به‌وسيله‌ي انگليس كه به‌وسيله‌ي آمريكا انجام شد. يعني اين‌ها حتي به امثال مصدق هم راضي نيستند؛ اين‌ها نوكر مي‌خواهند، سرسپرده مي‌خواهند، توسري‌خور مي‌خواهند، مثل محمدرضاي پهلوي.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON