جستجو
سه شنبه - ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۴ حزب تمدن > اخبار > وزير امور خارجه آمريكا: ترامپ براي خودش حرف مي زند!
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
وزير امور خارجه آمريكا: ترامپ براي خودش حرف مي زند!


"ركس تيلرسون" وزير امور خارجه آمريكا گفت دونالد ترامپ رييس جمهور آمريكا براي خودش حرف مي زند.

به گزارش عصر ايران به نقل از سي ان ان تيلرسون اين اظهار نظر را روز يكشنبه و در پاسخ به سوال "كريس والاس" مجري معروف برنامه "فاكس نيوز ساندي" درباره مواضع رييس جمهور آمريكا در حمايت از گروه هاي نژادپرست، مطرح كرد.

تيلرسون با اشاره به اينكه اظهارات رييس جمهور آمريكا موضع شخصي اوست و بازتاب نظرات دولت آمريكا نيست، گفت: ايالات متحده آمريكا متعهد به ارزش هايي چون آزادي و رفتار برابر با همه مردم جهان است و من فكر نمي كنم كسي درباره ارزش هاي مردم آمريكا ترديد داشته باشد."

در اين هنگام مجري فاكس نيوز پس از اين اظهار نظر از تيلرسون پرسيد: و دونالد ترامپ به چه ارزش هايي متعهد است؟! تيلرسون پاسخ داد: رييس جمهور براي خودش حرف مي زند!

اين اظهار نظر تيلرسون ممكن است اثباتي بر گمانه اختلاف نظرهايي باشد كه در هفته هاي گذشته رسانه هاي آمريكايي از بالا گرفتن آن بين تيلرسون و ترامپ خبر داده اند. حتي برخي رسانه ها از احتمال بركناري تيلرسون خبر داده اند.

مواضع دونالد ترامپ پس از خشونت هاي نژادي اخير در شهر شارلوتزويل ايالت ويرجينيا به شدت مورد انتقاد رسانه ها و بخشي از افكار عمومي دموكرات آمريكا بوده است.

منتقدان اظهارات ترامپ را حاكي از جانبداري او از ايده برتري نژاد سفيد دانسته اند.

ترامپ بارها پس از خشونت هاي شارلوتزويل نه تنها با زباني صريح حاميان برتري نژاد سفيد را محكوم نكرده، بلكه مخالفان نژادپرستي را نيز در ايجاد خشونت هاي نژادي در شارلوتزويل مقصر دانسته است.

مواضع ترامپ حتي انتقاد كميته اي از شوراي حقوق بشر سازمان ملل را در پي داشته است. اين شورا 5 روز پيش با صدور بيانيه اي با هشدار نسبت به مواضع ترامپ، تعهد مقامات دولتي آمريكا را درباره رد هرگونه برتري و يا تبعيض نژادي را يادآور شده است.

ركس تيلرسون

وزير امور خارجه آمريكا: ترامپ براي خودش حرف مي زند!
 

 
Copyright © 2013 - TAMADDON