جستجو
سه شنبه - ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۲ حزب تمدن > اخبار > رئيس، دبير و اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام منصوب شدند
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
رئيس، دبير و اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام منصوب شدند


به گزارش عصرايران،  آيت الله خامنه‌اي مقام معظم رهبري در حكمي رئيس، دبير و اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام را براي يك دوره پنج‌ساله منصوب كردند.
براساس  حكم رهبري، آيت الله سيدمحمود هاشمي شاهرودي به عنوان رئيس مجمع منصوب شد.
همچنين احمدي نژاد در مجمع باقي ماند و قاليباف و رئيسي نيز به عضويت مجمع افزوده شدند. 
محسن رضايي نيز به عنوان دبير مجمع باقي ماند.
متن حكم مقام معظم رهبري 
 بسم الله الرّحمن الرّحيم
خداوند عليم و قدير را سپاس مي‌گويم كه با كمك و هدايت خود، مجمع تشخيص مصلحت را بر اداي وظائف خطير آن موفق فرمود و اين نهاد قانوني در بيش از ربع قرن توانست نقشي اثرگذار در اداره‌ي كشور داشته باشد. لازم مي‌دانم از همه‌ي اعضاء و كارگزاران اين نهاد تشكر كنم و ياد درگذشتگان اين مجموعه را گرامي بدارم، مخصوصاً جناب آقاي هاشمي رفسنجاني كه از استوانه‌هاي سياسي كشور بودند و سال‌ها مسئوليت سنگين رياست اين مجمع را برعهده داشتند، و نيز جناب حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي طبسي و جناب آقاي عسگراولادي و جناب دكتر حسن حبيبي رحمة‌الله‌عليهم.
اكنون با آغاز دوره‌ي جديد اين نهاد، به حكم تجربه‌هاي ارزنده‌ي موجود، تغييراتي در ساختار و محتوا ضروري مي‌نمايد كه عمدتاً عبارت است از:
-    سامان بخشيدن به مجموعه‌ي سياست‌هاي كلّي و بازنگري در عناوين و نيز در فرآيند تعيين و تنظيم آن.
-    سامان بخشيدن به مسأله‌ي نظارت بر اجراي سياست‌ها.
-    سازوكار لازم براي ارزيابي كارآمدي و اثربخشي سياست‌ها.
-    ايجاد انسجام كامل در ساختار تشكيلاتي و مديريتي و تمركز برنامه‌ها بر اساس آئين‌نامه‌ي مصوّب.
-    چابك‌سازي تشكيلات و حذف بخش‌هاي موازي و غير ضرور.
به جز اينها تغييرات اصلاحي ديگري نيز در خلال كار و در سايه‌ي دقّت نظر دست‌اندركاران و انعطاف‌پذيري تشكيلات، لازم خواهد نمود و به كار گرفته خواهد شد انشاءالله.
با عنايت به آنچه گفته شد آيت الله آقاي حاج سيّدمحمود هاشمي شاهرودي را به رياست و جناب آقاي دكتر محسن رضائي را به دبيري مجمع تشخيص مصلحت و اشخاص حقوقي و حقيقي نامبرده در زير را به عضويت آن در دوره‌ي پنج‌ساله‌ي جديد منصوب مي‌كنم:

اشخاص حقوقي:
الف) رؤساي محترم سه قوه
ب) فقهاي معزّز شوراي نگهبان
ج) رئيس ستاد كل نيروهاي مسلّح
د) دبير شورايعالي امنيت ملّي
ه) وزير يا رئيس دستگاهي كه موضوع مورد بحث، به آن دستگاه مربوط است
و) رئيس كميسيون متناسب با موضوع بحث از مجلس شوراي اسلامي

اشخاص حقيقي:
آيات و حجج اسلام:
آقاي حاج سيّدمحمود هاشمي شاهرودي، آقاي حاج شيخ احمد جنتي، آقاي اميني نجف‌آبادي، آقاي موحدي كرماني، آقاي ناطق نوري، آقاي حاج شيخ حسن صانعي، آقاي محسني اژه‌اي، آقاي مجتهد شبستري، آقاي سيّدابراهيم رئيسي، آقاي درّي نجف‌آبادي، آقاي محمّدي‌عراقي، آقاي مجيد انصاري، آقاي مصباحي‌مقدم.

و حضرات:
آقاي غلامرضا آقازاده، آقاي علي آقامحمّدي، آقاي محمود احمدي‌نژاد، آقاي محمّدجواد ايرواني، آقاي محمّدرضا باهنر، آقاي احمد توكّلي، آقاي سعيد جليلي، آقاي غلامعلي حدّادعادل، آقاي داود دانش‌جعفري، آقاي پرويز داودي، آقاي محسن رضائي، آقاي سيّدمحمد صدر، آقاي محمّدحسين صفارهرندي، آقاي محمّدرضا عارف، آقاي محمّد فروزنده، آقاي سيّدحسن فيروزآبادي، آقاي محمّدباقر قاليباف، آقاي حسين محمّدي، آقاي حسين مظفّر، آقاي سيّدمصطفي ميرسليم، آقاي سيّدمحمّد ميرمحمّدي، آقاي سيّدمرتضي نبوي، آقاي علي‌اكبر ولايتي، آقاي صادق واعظ‌زاده، آقاي احمد وحيدي.
حضرات آقايان را به حضور و اتقان و دقّت در تشخيص مصلحت و نيز به صلاح و سداد و انصاف دعوت ميكنم و توفيق و هدايت الهي را براي خود و آنان مسألت مي‌نمايم. نكات ياد شده در پيوست اين حكم لازم است مورد توجه قرار گيرد.
سيّدعلي خامنه‌اي
۲۳ مرداد ۹۶

 
Copyright © 2013 - TAMADDON