جستجو
دوشنبه - ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵ حزب تمدن > اخبار > مراسم تنفيذ رياست جمهوري روحاني/ مقام معظم رهبري: تعامل گسترده با دنيا توصيه هميشگي ماست
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
مراسم تنفيذ رياست جمهوري روحاني/ مقام معظم رهبري: تعامل گسترده با دنيا توصيه هميشگي ماست


مراسم تنفيذ حكم دوازدهمين دوره‌ رياست جمهوري اسلامي ايران،  در حسينيه‌ امام خميني با حضور  رهبر معظم انقلاب اسلامي آغاز شد. 

به گزارش عصر ايران، دراين مراسم رؤساي قوا، رئيس مجلس خبرگان رهبري، مقامات كشوري و لشكري، علما و دانشگاهيان، جمعي از سفرا و نمايندگان بلندپايه‌ كشورهاي خارجي حضور دارند. 

12:10- مراسم تنفيذ رياست جمهوري به پايان رسيد. 

12:09- پايان سخنراني مقام معظم رهبري.

11:36- آغاز سخنراني مقام معظم رهبري

- حضرت آيت‌الله خامنه‌اي: 

- جلسه بسيار مهمي است و روزهاي مهم و تعيين كننده‌اي است.

- تصادف و تقارن اين مراسم و اين جلسه با ولادت با سعادت حضرت علي بن موسي الرضا، براي دلهاي مشتاق ملت ايران و جمع حاضر مايه تبرك است.

- اهميت اين جلسه، از دو نظر است: يكي اينكه، آغاز يك دوره مديريت جديد كشور است كه اين اميدواري وجود دارد كه انشاءالله مسئولاني كه همراه با رئيس‌جمهور محترم و منتخب وارد ميدان عمل خواهند شد، با ابتكارات جديد، با توانمندي‌هاي بيش از گذشته، ملت را خرسند كنند، خوشحال كنند و همين خواسته‌ها و مطالبي كه رئيس‌جمهور بيان كردند، در بيانات خودشان، اينها را اجرا كنند.

-جهت دوم اين است كه اين جلسه، نماد مردم سالاري ديني است، اين دوازدهمين جلسه از اين قبلي است تا امروز، يعني ملت ايران 12 مرتبه از آغاز انقلاب نقش آفريني كرده‌اند در انتخاب مديران طراز اول كشور.

- نسل جديد ما فراموش نكند، ما دوره قبل از انقلاب را با همه ي وجودمان لمس كرديم، ديكتاتوري را، در حاشيه بودن مردم را، بي اعتنايي به مردم در امر حكومت را با وجودمان ديده‌ايم؛ مردم قبل از پيروزي انقلاب، هيچ نقشي در مديريت كشور و تعيين مديران نداشتند و مردم فقط تماشاچي بودند و هيچ نقشي نداشتند.

-انقلاب اسلامي آمد و مردم شدند صاحب اختيار و اين دوازدهمين باري است كه نتيجه گزينش مردم از اول انقلاب، براي مديريت قوه مجريه برگزار مي شود، جلسه، جلسه مهمي است.

- نظام جمهوري اسلامي و كشور عزيز ما يك نظام پرظرفيت و پراستعداد است و اين استعدادها را بايد دانه دانه شناخت و از آنها استفاده كرد؛ شما با تكيه بر هويت انقلابي كه نكته بسيار مهمي است، با كار جهادي، با حمايت مردمي، با انبوه سرمايه‌هاي مادي ومعنوي كه در اختيار شماست؛ من 3 جهت گيري را توصيه مي‌كنم.

-پرداختن به مشكلات مردم كه امروز در درجه اول مشكلات اقتصادي و معيشتي است كه بايد اين را به نقطه قابل قبولي در پايان چهار سال برسانيد.

- جهت گيري دوم، تعامل گسترده با دنياست كه اين توصيه هميشگي ماست؛ اين درست مقابل‌ آن چيزي است كه دشمنان دنبال آن هستند؛ ما مي‌توانيم به ملت‌هاي ديگر كمك كنيم و از كمك‌هاي آنها هم بهره ببريم.

- اقليم ما، جغرافياي ما و امكانات فراوان ما، اين را براي ما آسان مي‌كند.

-در برابر هر سلطه طلبي با صلابت و قدرت ظاهر بشويد؛ آن سلطه طلب هر كسي مي‌خواهد باشد؛ امروز از همه متجاوزتر و وقيح‌تر، رژيم ايالات متحده آمريكاست و در مقابل اينها با اقتدار وصلابت ظاهر شويد.

- نظام جمهوري اسلامي پيشرفت و حركت كرده و شعارهاي خود را برجسته‌تر كرده است؛ چند توصيه مي‌كنم به رئيس جمهور محترم و برادران و خواهراني كه با ايشان در بخش‌هاي مختلف همكاري خواهند داشت كه اين توصيه‌ها را در نظر داشته باشند.

- اين مسئوليت و توانايي را امانت بدانيد، همچناني كه اميرالمومنين فرمود، اين بر گردن تو امانتي است  اين مسئوليت امانت الهي است بر گردن من و شما، بايد امانت داري كرد.

- توصيه بعدي اين است كه با برنامه حركت كنيد، برنامه ششم، برنامه جامعي است و امسال هم سال شروع برنامه است البته ما تاخير داريم و سال گذشته بايد شروع ميشد.

- توصيه بعدي ما اين است كه اتحاد ملت را مهم برشماريم، ما هر چه داريم از وحدت و اتحاد ملت در بين خودشان و اتحاد ملت با مسئولين و مجريان امروز كشور، داريم؛ اين اتحاد را حفظ كنيم، التهاب آفريني و دودستگي‌هاي مضر نشود؛ مردم سلائق مختلفي دارند، با سلائق مختلف‌بگذاريم مردم در كنار هم زندگي كنند.
-
-التهاب آفريني نبايد انجام بگيرد.

- از نظرات مخالف، آشفته نشويد، بگذاريد اگر مخالفان نظري دارند، بگويند؛ انتقاد را بپذيريم، به معناي تحمل كردن.

- به ميان مردم برويد، از مردم بشنويد، گزارش هايي كه به ما مي رسد، هر چند اين گزارشها صادقانه باشد، خيلي تفاوت مي‌كند با آنچه كه با به ميان مردم رفتن انسان مشاهده مي‌كند.

-تعامل بين المللي نبايد ما را از اين نكته كه دشمناني كه به نابودي ما كمر بسته‌اند، غافل كند و از هر بهانه‌اي هم استفاده مي‌كنند، شما موشك ماهواره‌بر به فضا پرتاب مي‌كنيد بعد مي‌بينيد جنجال ايجاد مي‌كنند، يك كار عادي و معمولي است، كار علمي است، اما وقتي انجام مي‌دهيد مي‌بينيد، انجام مي‌دهيد، جنجال ايجاد مي‌كنند؛ پاسخ اين دشمني‌ها قوي‌تر شدن است.

- در مقابل دين ستيزي‌ها و قانون‌شكني‌ها آرام ننشينيد و بي تفاوت نمانيد و بدانيد كه انشالله آينده از آن شماست.


11:07- آغاز سخنراني روحاني در مراسم تنفيذ.

روحاني:

- ي خداوند اينك كه اين ملت بزرگ بار ديگر اين بنده كوچك را براي خدمت به خود برگزيده است و من را شايسته خدمت به آرمان‌هاي اين ملت يافته است، اميدوارم تا در تحمل سختي‌ها و ناملايمات صبور باشم و در مقابله با ظلم و جور جسور و در شنيدن صداي مردم شنوا و در پاسخ به مطالبات آنان توانمند و در رساندن اين ملت به مطلوبات خود پايبند و در بازشناسي ناراستي‌ها و كژي‌ها بينا و در كنار زدن پرده ريا و تزوير توانا باشم و همچنين از خداوند مي‌خواهم كه حسادت‌ها را به همكاري و ايجاد اختلافات را به همدلي بدل كنند.

- دستانم را براي همه كساني كه به عظمت ايران مي انديشند دراز مي كنم.

-دسترسي آزاد به اطلاعات، داشتن آينده اي مطمئن، اظهار نظر و گفتگو و دانستن و در جريان امور كشور قرار گرفتن حق مردم است.

- امامت را از امام علي، شهادت را از امام حسين، شريعت را از امام صادق و سياست را از امام رضا آموخته‌ايم.

- باور كرده‌ايم علي رغم گام‌هاي بلندمان هنوز تا رسيدن به جايگاه بلند قدرت اقتصادي تاثيرگذار در سطح منطقه و جهان فاصله داريم

- مي‌دانيم كه تحولات منطقه‌اي و ملي مرتبط با زنان و جوانان بر حال و آينده كشور بسيار تاثيرگذار خواهد بود

- پس از چهار دهه همه فعالان سياسي به اين باور رسيده‌اند كه چاره‌اي جز برپايي جامعه اعتدالي نداريم

11:06- تقديم حكم تنفيذ رياست جمهوري توسط مقام معظم رهبري به حسن روحاني

11:01- قرائت حكم تنفيذ رياست جمهوري روحاني توسط محمدي گلپايگاني رييس دفتر مقام معظم رهبري. 

متن حكم رهبر انقلاب در تنفيذ رأي مردم و نصب حجت‌الاسلام‌والمسلمين حسن روحاني به مقام رياست جمهوري اسلامي ايران را به شرح زير است:

"بسم الله الرحمن الرحيم

خداوند متعال را سپاس مي‌گوييم كه در آزمون سياسي و اجتماعي بزرگ ديگري ملت عظيم الشان ايران را سرافراز فرمود و حضور مبارك آنان را در يكي از اساسي‌ترين اقدامات ملي گامي بلند در جهت حراست از عزت و امنيت كشور و ابهت نظام مقدس جمهوري اسلامي قرار داد.

انتخابات پرشور و صفوف طولاني راي دهندگان در سراسر كشور و نصاب درخشان شركت كنندگان در انتخاب رئيس جمهور و آنگاه راي بالاي شخصيت منتخب همگي نشانه‌هاي روشن از موفقيت نظام اسلامي در تحكيم و تثبيت جمهوريت و خصلت مردمي اين نظام انقلابي است و اين يكي از اساسي‌ترين و مهم‌ترين توانمندي‌هاي بي شمار كشور اسلامي عزيز ما است كه دستيابي به آرمان‌هاي بلند انقلاب را ممكن مي‌سازد و آينده روشن كشور و ملت را نويد مي‌دهد.

اكنون با استمداد از هدايت و عنايت پروردگار و درسايه توجهات حضرت ولي الله اعظم ارواحنا فداه و با تبرك و تفال به همزماني با ايام ولادت حضرت امام ابي الحسن الرضا عليه آلاف التحيه و الثنا، اينجانب به پيروي از گزينش ملت ايران راي آنان را تنفيد و دانشمند محترم حجت الاسلام آقاي دكتر حسن روحاني را به رياست جمهوري اسلامي ايران منصوب مي‌كنم و با دعا براي موفقيت ايشان موكدا توصيه مي كنم كه اين منصب خطير را وسيله‌اي براي كسب رضاي الهي و ذخيره‌اي براي هنگامه لقاء پروردگار قرار دهند و همت خود را متوجه استقرار عدالت و جانب داري از محرومان مستضعف و اجراي احكام اسلام ناب و تقويت وحدت و عزت ملي و توجه به توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي عظيم كشور و صراحت در بزرگداشت ارزش‌ها و مباني انقلاب اسلامي نمايند و مطمئن باشند كه ملت غيور و شجاع،‌ خدمتگزاران كشور را در دشواري‌ها و در مقابله با زورگويي ها و زياده‌خواهي‌هاي استكبار تنها نخواهد گذاشت.

لازم مي‌دانم بار ديگر درباره اجراي برنامه اقتصاد مقاومتي و توجه به ويژه به موضوع اشتغال و توليد داخلي تاكيد كنم و يادآوري نمايم كه راي ملت و تنفيذ آن موكول به حفظ و رعايت تعهد به صراط قويم و مستقيم اسلامي و انقلابي است.

در پايان ياد امام عزيز راحل را گرامي مي دارم و به روح مطهر ايشان و شهيدان اين راه درود مي‌فرستم. والسلام علي عبادالله الصالحين

سيدعلي خامنه‌اي

 12 مرداد 1396"

10:45- پس از پخش سرود ملي و قرائت قرآن، وزير كشور گزارش خود از روند برگزاري انتخابات رياست جمهوري را گزارش داد. 

وزير كشور: 

*در هيچ يك از استانها با كمبود تعرفه در انتخابات اين دوره روبرو نبوديم.

*هيات معتمدان در هر يك از مراكز تشكيل شد و 429 هيات اجرايي در شهرستانها داشتيم. شعب اخذ راي نيز 10 درصد نسبت به انتخابات هاي گذشته افزايش يافت.

*با همكاري شوراي نگهبان انتخابات رياست جمهوري در سراسر كشور به شكل مكانيزه برگزار شد. همچنين بستر لازم براي مشاركت ايرانيان خارج از كشور با همكاري وزارت خارجه در 310 شعبه اخذ راي خارجي فراهم شد.

*به منظور استفاده برابر نامزدها از فرصت هاي تبليغاتي دولتي، ستاد تبليغات انتخاباتي در صداوسيما تشكيل شد

10:40- آغاز مراسم تنفيذ روحاني

مراسم تنفيذ رياست جمهوري روحاني/ آغاز سخنراني رييس جمهور
اهداي حكم تنفيذ رياست جمهوري به روحاني از سوي رهبر انقلاب

مراسم تنفيذ رياست جمهوري روحاني/ آغاز سخنراني رييس جمهور
سخنراني حسن روحاني در مراسم تنفيذ

مراسم تنفيذ رياست جمهوري روحاني/ آغاز سخنراني رييس جمهور
احمي نژاد و رييسي در مراسم تنفيذ روحاني

مراسم تنفيذ رياست جمهوري روحاني/ آغاز سخنراني رييس جمهور
قاليباف و ميرسليم در مراسم تنفيذ روحاني

مراسم تنفيذ رياست جمهوري روحاني/ رييس جمهور: دسترسي آزاد به اطلاعات، داشتن آينده‌اي مطمئن، اظهار نظر و گفتگو، دانستن و در جريان امور كشور قرار گرفتن حق مردم است
علي مطهري و نهاونديان در مراسم تنفيذ

مراسم تنفيذ رياست جمهوري روحاني/ آغاز سخنراني مقام معظم رهبري/ رييس جمهور: دستانم را به سوي همه كساني كه به عظمت ايران مي انديشند دراز مي كنم
تعدادي از مقامات خارجي در مراسم تنفيذ  

 
Copyright © 2013 - TAMADDON