جستجو
شنبه - ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۵ حزب تمدن > اخبار > 13 شرط براي پايان تحريم قطر
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
13 شرط براي پايان تحريم قطر


به گزارش عصرايران، اين فهرست كه توسط عربستان سعودي، امارات عربي متحده، مصر و بحرين تنظيم شده است همچنين شامل درخواست تعطيلي يك پايگاه هوايي تركيه در قطر و تحويل همه افرادي است كه تحت عنوان تروريست معرفي مي شوند.

به نوشته يورونيوز، يك مقام مسئول از يكي از كشورهاي تحريم كننده ضمن ارائه اين اطلاعات به خبرگزاري رويترز، همچنين گفت اين كشورها به دولت قطر ده روز فرصت داده اند تا اين خواسته ها را برآورده كند. اين فهرست را كويت كه در جريان مناقشه اخير، نقش ميانجي را ايفا مي كند، تسليم دولت قطر كرده است.

اين در حالي است كه روز چهارشنبه هذر نوئرت سخنگوي وزارت خارجه آمريكا نسبت به انگيزه تحريم قطر توسط كشورهاي عرب ابراز ترديد كرد. او از جمله گفت: «با آنكه دو هفته از آغاز اين تحريم ها مي گذرد اما كشورهاي حوزه خليج (فارس) هنوز در مورد ادعاهاي مطرح شده عليه قطر جزئيات مشخصي در اين مورد در اختيار افكار عمومي نگذاشته اند و با گذشت زمان ترديدهاي بيشتري در اين مورد به چشم مي خورد.»

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس از جمله درخواست‌هاي ۱۳ گانه چهار كشور عرب از قطر عبارتند از:

    قطع همه روابط با سازمان اخوان‌المسلمين كه توسط ديگر دولت هاي عرب نيز ممنوع شده است
    توقف سياست اعطاي تابعيت به شهروندان چهار كشور در جهت دخالت در امور داخلي آن كشورها
    تحويل همه اشخاص حقيقي كه توسط چهار كشور متهم به تروريسم هستند
    توقف حمايت مالي از افراط گراياني كه توسط آمريكا به عنوان گروه هاي تروريستي معرفي شده اند
    ارائه اطلاعات دقيق مربوط به حمايت مالي از شخصيت‌هاي سياسي اپوزيسيون در عربستان سعودي و ديگر كشورها
    همسويي با شوراي همكاري خليج فارس در زمينه هاي سياسي، اقتصادي و ديگر زمينه ها
    توقف حمايت مالي از شبكه هاي الجزيره، چشم خاورميانه و شبكه عربي ۲۱
    پرداخت مبالغ نامشخصي غرامت

قطر هرگونه حمايت از تروريسم را تكذيب مي كند و وزير خارجه اين كشور ضمن استقبال از گفتگو درباره ادعاهاي مطرح شده از سوي عربستان سعودي و ديگر كشورهاي عرب منطقه، گفته است كه شرط آغاز گفتگو در مورد درخواست ها، لغو تحريم ها است.

از سوي ديگر وزير دفاع تركيه روز جمعه گفت كشورش هيچ طرحي براي بازنگري در استقرار پايگاه نظامي اين كشور در قطر ندارد و هرگونه درخواستي براي تعطيلي اين پايگاه به معناي دخالت در روابط تركيه و قطر خواهد بود.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON