جستجو
جمعه - ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵ حزب تمدن > اخبار > نخست وزير عراق: همه‌پرسي استقلال كردستان عراق "غيرقانوني" و "مشكل ساز" است
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.
دميرتاش: اردوغان دست كمي از ابوبكربغدادي ندارد
يكي از رهبران حزب اپوزيسيون دموكراتيك خلق تركيه در مصاحبه‌اي درباره مسائل مورد گفت‌وگو در نشست شوراي اروپا سخن گفت و خواستار حمايت اروپا شد.
رشد علمي را بايد سرعت بخشيم
جمعي از استادان دانشگاه‌ها و اعضاي جامعه دانشگاهي سراسر كشور، عصر ديروز ميهمان ضيافت افطار رهبر انقلاب بودند. در ابتداي اين ديدار، تعدادي از اساتيد به بيان ديدگاه‌هاي خود پيرامون مسائل جامعه دانشگاهي و مسائل كشور پرداخته و در ادامه حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به سخنراني پرداختند.

 
نخست وزير عراق: همه‌پرسي استقلال كردستان عراق "غيرقانوني" و "مشكل ساز" است


نخست وزير عراق اعلام كرد كه همه‌پرسي استقلال كه كردستان عراق در قصد دارد سپتامبر آينده اجرا كند "غيرقانوني" است.

به گزارش عصرايران، دفتر نخست وزيري عراق با انتشار بيانيه‌اي موضع دولت بغداد درباره اجراي همه‌پرسي كردستان براي استقلال از عراق را به روشني اعلام كرد.

حيدرالعبادي نخست وزير عراق در اين بيانيه تاكيد كرد كه همه‌پرسي كه منطقه كردستان عراق قصد دار اجرا كند غيرقانوني و براي منطقه كردستان عراق مشكل ساز است.

عراق: همه‌پرسي كردستان عراق

وي در ادامه آورده است: دولت مركزي عراق از اجراي اين همه پرسي حمايت نمي‌كند و از آن پشتيباني مالي نخواهد كرد و در آن مشاركت نيز نمي‌كند. سازمان ملل نيز موضع خود را درباره اين همه‌پرسي اعلام كرده است و اين نهاد بدون موافقت دولت بغداد در اجراي آن مشاركت نخواهد كرد.

العبادي افزود: برگزاري همه پرسي استقلال در منطقه كردستان عراق بر مشكلات اين منطقه اضافه مي كند به خصوص كه خود كُردها نيز بر اين همه پرسي به توافق نظر نرسيده‌اند.

پيش از اين شايعه شده بود كه دولت مركزي عراق هزينه برگزاري اين همه پرسي را به كابينه كردستان عراق پرداخته است.

مقامات و رؤساي احزاب سياسي كردستان عراق پس از برگزاري نشستي اعلام كرده بودند كه براي اجراي همه‌پرسي توافق نظر دارند و در سپتامبر (مهرماه) آينده اين همه‌پرسي را برگزار خوهند كرد.

پيشتر حيدر العبادي نخست وزير عراق برگزاري همه‌پرسي براي استقلال اقليم كردستان از عراق را حق كُردها دانسته بود اما گفته بود كه هنوز وقت چنين كاري نرسيده است.

مسعود بارزاني رئيس منطقه كردستان عراق گفته بود كه در صورتي كه نتيجه همه پرسي استقلال اين منطقه، مثبت باشد منجر به اعلام استقلال كردستان عراق نخواهد شد.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON