جستجو
چهارشنبه - ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۸ حزب تمدن > اخبار > جشن بزرگ ملي با درخشش ايرانيان در انتخابات
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.
دميرتاش: اردوغان دست كمي از ابوبكربغدادي ندارد
يكي از رهبران حزب اپوزيسيون دموكراتيك خلق تركيه در مصاحبه‌اي درباره مسائل مورد گفت‌وگو در نشست شوراي اروپا سخن گفت و خواستار حمايت اروپا شد.

 
جشن بزرگ ملي با درخشش ايرانيان در انتخابات


عموم آحاد مردم ايران كه حق راي داشته‌اند ديروز از نخستين ساعات اوليه صبح، با حضور گسترده و انبوه در مساجد و مدارس و ساير شعب اخذ راي نسبت به عمل به اين تكليف و وظيفه شرعي و ملي احساس مسئوليت كردند و تا ساعت...شب گذشته كه چندين بار راي گيري تمديد هم شد راي خود را در اقصي نقاط كشور و بالغ بر 100 كشور و 133 نمايندگي ايران در خارج از كشور به صندوق ريختند.
از نكات قابل توجه اين حماسه، حضور والدين به همراه فرزندان خود در شعب اخذ راي بود؛والديني كه با سپردن برگه‌هاي حاوي راي خود به دست فرزندان كوچكشان از هم اكنون مشق حضور و همدلي و حساسيت نسبت به سرنوشت را به فرزندانشان آموختند.
آنچه آشكار بود اين كه ديروز همه آمده بودند مردم در گوشه و كنار كشور و خارج از مرزهاي جمهوري اسلامي ايران با حضوري پررنگ و كم نظير در صف‌هاي راي گيري برگه‌هاي راي را براي انتخاب تا نام نامزد موردنظر خود در صندوق‌ها انداختند.
اگر چه پنجمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر و روستا نيز همزمان با انتخابات رياست جمهوري برگزار شد، ولي برخي از راي دهندگان كه مصمم براي انتخاب رئيس‌جمهور بودند، نسبت به نامزدهاي شوراهاي شهر و روستا و تعداد آنها شناخت كافي نداشتند و يا از ذكر تعداد لازم براي شهر تهران كه 21 نفر بودند، صرف نظر كردند. اين شور و شوق مردم براي انتخاب رئيس‌جمهور به اندازه‌اي بود كه انتخابات شوراي اسلامي شهر و روستا را در اين روز زير سايه و شايد بتوان گفت كه به حاشيه برده است.
همچنين رهبر انقلاب اسلامي ايران، مراجع عظام، علما، روحانيون، مسوولان و شخصيت‌هاي برجسته كشور در پاي صندوق‌هاي راي حضور يافتند و حضور مردم در انتخابات را نشانه اقتدار نظام، مردم سالاري، آزادي مردم در ايران دانستند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي: حضور مردم در انتخابات نعمت بزرگي است
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در اولين ساعت آغاز اخذ راي پس از انداختن راي خود به صندوق در حسينيه امام خميني(ره)، در توصيه به مردم و دست اندركاران انتخابات اظهار كردند: خداي متعال را بر نعمت مردم سالاري و انتخابات و حضور مردم سپاسگزاري مي‌كنم. اين نعمت بزرگي است.
ايشان افزودند: بحمدالله مردم ما هم شكرگزار اين نعمت هستند چون مي‌بينيد كه شركت مي‌كنند. توصيه من اين است كه هر چه بيشتر شركت كنند و هر چه زودتر پاي صندوق‌ها بيايند. معتقدم كار نيك را بايد در اول وقت آن انجام داد و تاخير نبايد انداخت.
مقام معظم رهبري ادامه دادند: معتقدم كه انتخابات رياست جمهوري بسيار مهم است. سرنوشت كشور دست آحاد مردم است كه رئيس قوه مجريه را انتخاب مي‌كنند. به اهميت اين كار توجه كنند.
ايشان همچنين درباره انتخابات شوراها يادآور شدند: انتخابات شوراهاي شهر و روستا هم مهم است زيرا كساني انتخاب مي‌شوند كه خدمات شهري و روستايي يعني مسائل روزمره مردم را در اختيار دارند. آن هم مهم است و بايد با دقت،‌ ملاحظه و شناخت ان‌شاءالله شركت كنند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پايان اظهار كردند: اين توصيه من به آحاد مردم است. از شما و مسئولين صدا و سيما كه زحمت مي‌كشيد تشكر مي‌كنم و از حضرات خبرنگار كه مشغول كار مهم انتقال خبر هستند هم تشكر مي‌كنم.
حضرت آيت‌الله صافي گلپايگاني: دعا مي‌كنيم تا كشور اسلامي ايران آباد باشد
آيت‌الله لطف‌الله صافي گلپايگاني از مراجع عظام تقليد، در انتخابات دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر و روستا شركت كرد و راي خود را به صندوق انداخت.
اين مرجع تقليد روز جمعه در اولين ساعات راي گيري، پس از انداختن راي خود به صندوق در جمع خبرنگاران گفت: اميدواريم ملت ما تحت عنايت حضرت ولي عصر(عج) در همه زمينه‌ها سربلند و موفق باشد.
ايشان افزود: براي همه مسوولان و مردم دعا ميكنيم و آرزوي سربلندي و عظمت براي ايران اسلامي و همه مردم در دنيا و اخرت داريم.
اين مرجع تقليد با بيان اينكه دعا مي‌كنيم تا كشور اسلامي ايران آباد و همه مردم از جميع گرفتاري‌ها محفوظ باشند، گفت: اميدواريم همه اين ملت ايران و مسئولان در مقاصد صحيحي كه دارند گام بردارند.
حضرت آيت‌الله جوادي آملي:اميدوارم آنچه از صندوق بيرون مي‌آيد به مصلحت نظام باشد
آيت‌الله جوادي آملي با بيان اينكه "كار و رفتار مردم و حضور در انتخابات عبادت است،" گفت: اميدواريم آنچه از صندوق راي بيرون مي‌آيد به مصلحت نظام و مورد رضايت حضرت ولي عصر(عج) باشد.
طبق گزارش رسيده، اين مرجع تقليد، ديروز با شركت در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا راي خود را در صندوق سيار 549 انداخت.
ايشان در سخناني با بيان اينكه اين نظام به بركت حضرت ولي عصر(عج) مستقر شده است، گفت: از رهبر معظم انقلاب و تمام كساني كه انتخابات را به جلال، شكوه و عظمت و امنيت برگزار مي‌كنند، قدرشناسي مي‌كنيم.
ايشان تصريح كرد: دين به ما آموخت كه مردم براي راي دادن و حضور در پاي صندوق مي‌ايستند، مردم را خالق مردم معرفي مي‌كند و سخنان انبيا و امامان معصوم(ع) به تبيين اين مسئله پرداخته است.امام علي عليه السلام، مردم را به عنوان ستون دين معرفي كرده‌اند، نه راي دهنده و نه ستون سياست، جمهوريت و حكومت.
آيت‌الله جوادي آملي در ادامه افزود: اين دفاع مقدس را مردم حفظ كرده‌اند، مسئولان بايد اين هنر را داشته باشند كه اين ستون را حفظ كنند، ستوني كه بر زمين افتاده باشد، مشكلي را حل نمي‌كند. ما بايد بدانيم مردم ستون دين هستند نه براي راي دادن و تشريفات.
ايشان تصريح كرد: رهبر اگر علي(ع) هم باشد تا زماني كه مردم راضي و حاضر و پايدار نباشند، شكست قطعي است. داشتن رهبر خوب يكي از اركان است و اساس كار اين است كه ستون مردم را نگه داريم.ملتي كه جيبش خالي است را نمي‌توان با تعارف و تعريف نگاه داشت.
اين مرجع تقليد با بيان اين كه ما امروز در منطقه نا ايمن قرار داريم اما در امنيت هستيم، گفت: همين فرزندان ملت به استقبال شهادت رفتند و بر اين اساس تمام تلاش ما بايد اين باشد كه اين ستون را حفظ كنيم؛ چرا كه ستون افتاده مشكلي را حل نمي‌كند.
آيت‌الله جوادي آملي با بيان اين كه كار و رفتار مردم و حضور در انتخابات عبادت است، تاكيد كرد: اميدواريم آنچه از صندوق راي مي‌آيد به مصلحت نظام و مورد رضايت حضرت ولي عصر(عج) باشد.
حضرت آيت‌الله صانعي: راي امروز ايران به اميد حاكميت اسلام انجام مي‌شود
حضرت آيت‌الله صانعي با حضور در شعبه صندوق اخذ راي شماره 12 قم، در دوازدهمين دروه انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا شركت كردند و راي خود را به صندوق انداختند.
ايشان پس از اينكه راي خود را به صندوق انداختند، ضمن سخناني كوتاه اظهار كرد: راي امروز ملت بزرگوار ايران، به اميد حاكميت اسلام راستين كه ضامن سعادت دنيا و آخرت است، انجام مي‌شود و به مصداق آيه شريفه « رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيا حَسَنَهً وَفِي الاْخِرَهِ حَسَنَهً»، ان‌شاء‌الله اجر معنوي در دنيا و آخرت شامل حال ملت ايران خواهد شد.
حضرت آيت‌الله مظاهري:حضور مردم تاييد و تقويت نظام جمهوري اسلامي است
حضرت آيت‌الله مظاهري صبح ديروز در اولين ساعات اخذ راي، در دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و نيز در انتخابات ميان‌دوره‌اي مجلس شوراي اسلامي شركت كرده و آراي خود را به صندوق انداخت.
ايشان پس از انداختن راي خود به صندوق، شركت مردم در انتخابات را ضروري دانسته و تاكيد كرد: حضور مردم پاي صندوق‌هاي راي و شركت در انتخابات، به معناي تاييد و تقويت نظام جمهوري اسلامي است و از اين جهت كه تقويت جمهوري اسلامي واجب است، شركت در انتخابات نيز لازم است.
ايشان امنيت و آرامش كشور را مطلوب ارزيابي و اظهار اميدواري كرد كه با تاييدات الهي و حضور آگاهانه مردم در همه صحنه‌ها، همواره اين امنيت و آرامش پايدار و برقرار باشد.
حضرت آيت‌الله سبحاني: شركت در انتخابات موجب حفظ و بالندگي نظام اسلامي است
آيت‌الله جعفر سبحاني از مراجع عظام تقليد، گفت: مردم با حضور پاي صندوق‌هاي راي و انتخاب فرد صالح و مومن به حفظ نظام كه از واجبات است كمك مي‌كنند.
اين مرجع تقليد روز جمعه در اولين ساعات راي گيري، پس از انداختن راي خود به صندوق سيار 548 در جمع خبرنگاران، با بيان اينكه "نظام ما نظام جمهوري اسلامي است يعني بر دو پايه اسلاميت و جمهوريت استوار است"، عنوان كرد: جمهوريت يعني براساس آرا و نظر مردم شكل گرفته و رو به جلو حركت مي‌كند.
ايشان با بيان اينكه پايه دوم نظام اسلاميت آن است افزود: مباني نظام ما از اسلام و موازين اسلامي گرفته شده است و به همين منظور حفظ جمهوريت و اسلاميت از اهميت بالايي برخوردار است.
ايشان با تاكيد بر اينكه حفظ جمهوريت و نظام با شركت اكثريت پاي صندوق‌هاي راي شكل مي‌گيرد، گفت: با كسي كه انتخاب مي‌كنيم، شرط مي‌كنيم كه به قوانين اسلام پايبند باشد و در آن مسير حركت كند؛ هم در انتخابات شوراها، هم در مجلس و هم رياست جمهوري اينگونه است.
اين مرجع تقليد، به فرمايش امام راحل مبني بر اينكه جمهوري اسلامي نه يك كلمه بيشتر و نه يك كلمه كمتر است، اشاره كرد و گفت: هرچه حضور پاي صندوق‌هاي راي حداكثري و باشكوهتر باشد و فرد مومن - انقلابي انتخاب كنيم به حفظ و بالندگي نظام اسلامي كه از واجبات است كمك كرده‌ايم.
آيت‌الله علوي گرگاني: مردم براي تعيين سرنوشت خود در انتخابات شركت كردند
حضرت آيت‌الله سيد محمد علوي گرگاني پس از انداختن راي خود در صندوق اظهار داشت: از خداوند مي‌خواهيم سرنوشت مملكت به دست بزرگواري بيفتد كه در كارها عمل به دستورات الهي را مدنظر داشته باشد.
ايشان با بيان اينكه مردم همانند ديگر صحنه‌ها و انتخابات‌هاي گذشته همچنان در صحنه حضور داشته باشند، افزود: مردم براي تعيين سرنوشت خود در انتخابات شركت كنند.
رئيس جمهور:فرداي انتخابات روز همدلي و نشاط است
رئيس جمهور كشورمان با بيان اينكه همه رقابت‌ها تا پايان امروز خاتمه مي‌يابد تاكيد كرد: فرداي انتخابات روز همدلي، وحدت و نشاط است و همه در كنار هم خواهيم بود.
حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني كانديداي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري صبح ديروز پس از حضور در حسينيه ارشاد و انداختن راي خود به صندوق‌ در جمع خبرنگاران با تاكيد بر اينكه امروز، روز بسيار مباركي براي مردم ايران است، اظهار كرد: امروز در واقع مردم يكي از حقوق‌هاي مهم خود كه حق تعيين سرنوشت كشور است را تعيين مي‌كنند.
وي با اشاره به مشاركت گسترده مردم در انتخابات امروز، خاطر نشان كرد: براساس آنچه كه در اول صبح به من گزارش دادند، حضور مردم در همه شهرها و روستاها بسيار خوب است و صفوف طولاني از ابتداي صبح ايجاد شده است. مردم احساس مي‌كنند كه اين راي براي آنها و سرنوشت خود و فرزندان و حتي نسل‌هاي آينده‌شان بسيار تاثيرگذار خواهد بود.
رئيس جمهوري تصريح كرد: حضور پرشور مردم بسيار مهم است و قدرت و امنيت ملي كشور را تضمين مي‌كنند. اين حضور راه پيشرفت را براي ما هموار و نفوذ ايران در منطقه و جهان را افزايش مي‌دهد. بنابراين هر راي مردم، يك قطره به درياي خروشان ايران اسلامي مي‌افزايد و اقتدار و قدرت ملت ايران را به رخ جهانيان مي‌كشاند.
روحاني با اشاره به اهميت انتخابات امسال ادامه داد: در اين انتخابات ما به سمت 1400 و قرن جديد حركت مي‌كنيم و به همين دليل بايد تلاش كنيم كه با آمادگي، قدرت و پيشرفت كامل وارد قرن جديد شويم.
اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري با دعوت مردم براي مشاركت در انتخابات امروز،‌ اظهار كرد: از همه مردم خواهش مي‌كنم بخاطر اهميت فوق العاده‌اي كه اين انتخابات براي ملت دارد و همچنين تاثيرگذاري كه روي ملت‌هاي منطقه و امنيت و ثبات منطقه و آينده فرزندانمان دارد پاي صندوق‌هاي راي بيايند و راي دهند.
روحاني با بيان اينكه اميدوارم با حضور گسترده مردم تكليف انتخابات در مرحله اول روشن شود،‌ خاطر نشان كرد: اگر همه مردم پاي صندوق‌هاي راي بيايند و هر كسي براي مردم خير است انتخاب شود و با راي بسيار خوب بتواند خدمتگزار خوبي براي مردم باشد، اين نشاط و خوشحالي كه مردم امروز پاي صندوق‌هاي راي دارند تا پايان 4 سال آينده ادامه پيدا مي‌كند.
اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري تاكيد كرد: هر كسي كه با راي مردم انتخاب شود،‌ همه در اين چهار سال بايد به او كمك كنيم تا اين بار سنگين مسئوليت را به مقصد برسانيم و همچنين بخاطر اشتغال فرزندان، توليد ملي، افزايش صادرات غير نفتي و تاثير‌گذاري مان در سطح جهان و اعتلاي فرهنگ و نشاط مردم و نيز وحدت كشور بايد ‌به او كمك كنيم.
روحاني گفت: ان‌شاءالله تا پايان امروز رقابت‌هاي انتخاباتي پايان مي‌پذيرد و فردا كه روز وحدت، همدلي و نشاط است فراخواهد رسيد و همه در كنار يكديگر خواهيم بود. فردا همه يك هدف خواهيم داشت و آن سربلندي بيشتر ايران سربلندمان است.
دكتر روحاني در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه در صورتي كه يكي از رقباي شما در انتخابات پيش رو پيروز شود،‌ اولين كاري كه انجام مي‌دهيد چيست و آيا به قانون تمكين مي‌كنيد، با تاكيد بر اينكه اساس انتخابات بر مبناي قانون است، اظهار كرد: اين كه ما راي مي‌دهيم و پاي صندوق‌هاي آراء حاضر مي‌شويم براساس قانون اساسي و قوانين كشور است و كشور فقط با قانون اداره مي‌شود.
رئيس جمهور با بيان اينكه به نظر من در كشور دو نقص وجود دارد، ادامه داد: آنچه كه در كشور به عنوان نقص وجود دارد به نظر من دو چيز است يكي اينكه گاهي متاسفانه قانون گريزي صورت مي‌گيرد و ديگري آن است كه اخلاق گريزي اتفاق مي‌افتد؛ اگر اين دو را حل كنيم همه چيز حل مي‌شود.
روحاني در پايان با اشاره به روز بعد از انتخابات، گفت: همواره رسم بر اين است كه هر كسي برنده شد رقباي او به او تبريك بگويند.
رئيس مجلس:انتخابات عاملي تعيين‌كننده در ابعاد داخلي، خارجي و منطقه‌اي است
علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي ديروز با حضور در مسجد جامع حضرت ابوالفضل(ع) قم در انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا شركت كرد.
وي با بيان اينكه انتخابات عاملي تعيين‌كننده در ابعاد داخلي، خارجي و منطقه‌اي است، گفت: حضور چشمگير مردم تاثير به سزايي در دفع دشمنان كشور دارد.
علي لاريجاني همچنين در بازديد از ستاد انتخابات استان قم با اشاره به حضور گسترده مردم قم در انتخابات اظهار داشت: حدود 120 هزار نفر در مدت 33 ساعت و نيم پس از آغاز برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا راي خود را به صندوق‌ها انداختند.
وي بابيان اينكه انتخابات پشتوانه‌اي براي ملت است، افزود: با توجه به اينكه انتخابات يكي از اركان اساسي كشور به شمار مي‌رود، بنابراين در تصميم سازي كشور اهميت به سزايي دارد، البته امروز انتخابات متنوعي در حال برگزاري است.
لاريجاني با تاكيد براينكه انتخابات بانظم و ترتيب در حال برگزاري است، تصريح كرد: ان‌شاءالله انتظارات رهبر معظم انقلاب برآورده شده و شاهد انتخاباتي باشكوه باشيم.
وي خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي ايران در منطقه‌اي قرار دارد كه در سال‌هاي اخير دچار مشكلات متعدد امنيتي و تروريسم و ناامني شده، اما از امنيت خوبي برخوردار است كه اين مهم را مديون هوشياري مردم و رهبري است.
آملي‌لاريجاني: پيروز واقعي اين انتخابات، ملت ايران است
رئيس قوه قضاييه با بيان اينكه حضور در پاي صندوق‌هاي راي و شركت در انتخابات علاوه بر به نمايش گذاشتن همبستگي و اتحاد ملي، موجب ارتقاي سطح امنيت و اقتدار كشور مي‌شود، گفت: فارغ از نتيجه نهايي، قطعا ملت ايران پيروز واقعي اين انتخابات است.
 آملي لاريجاني پس از انداختن راي خود به صندوق اظهار كرد: فارغ از نتيجه، مسلما پيروز واقعي اين انتخابات، ملت بزرگ ايران است كه با حضور خود، همبستگي، اتحاد و حمايت از نظام را نشان مي‌دهند و ضمن خنثي ساختن توطئه‌هاي دشمنان در منطقه و جهان، سطح اقتدار و امنيت ملي را ارتقا مي‌بخشند.
رئيس دستگاه قضايي افزود: امروز دشمنان ما هم اعتراف مي‌كنند كه در جمهوري اسلامي، مردم با وجود همه فشارها و تحريم‌ها پاي نظام ايستاده‌اند و بنا به تعبير آنها يك روند دموكراتيك در كشورمان برقرار است و مردم آزادانه راي مي‌دهند.
رئيسي: همه بايد به راي مردم احترام بگذاريم
نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با تاكيد بر اينكه راي مردم در جمهوري اسلامي تشريفاتي نيست، گفت: امام خميني(ره) فرمودند ميزان راي ملت است و اين حرفي تشريفاتي نيست.
حجت‌الاسلام سيد ابراهيم رئيسي كانديداي انتخابات رياست جمهوري پس از راي دادن در مسجد جامع ارشاد شهرري در جمع خبرنگاران با بيان اينكه همه بايد به راي مردم احترام بگذاريم، اظهار داشت: يكي از افتخارات جمهوري اسلامي حضور مردم براي شكل دادن به نهادهاي مختلف است.
رئيسي درباره اينكه اگر پيروز انتخابات نباشيد واكنش شما چيست، اظهار داشت: مملكت ما كشور قانون است و براي همه جناح‌هاي سياسي محوريت قانون نه در حرف بلكه در عمل بايد به رسميت شناخته شود، چراكه در كشور ما سازوكاري براي انتخابات وجود دارد و عده‌اي به عنوان و مجري دست اندركار هستند.
اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري با بيان اينكه اصل اين سازوكار در قانون اساسي ما اطمينان بخش است تاكيد كرد: در اين سازوكار بايد حق الناس و امانت‌داري رعايت شود..
رئيسي با بيان اينكه ما سازوكار راي گيري و اعلام آرا را اطمينان بخش ميدانيم، تصريح كرد: همچنان كه رهبر معظم انقلاب فرمودند ضمن تشكر از همه دست‌اندركاران در حوزه اجرا و نظارت، مي‌خواهيم از آراي مردم به عنوان امانت الهي حراست، صيانت و پاسداري كنند.
وي تاكيد كرد: هرچه نتيجه انتخابات باشد همه بايد خود را موظف بدانند كه آن را نتيجه قانوني تلقي كنند و اگر نتيجه‌اي كه از انتخابات بيرون مي‌آيد مطابق ميل يك كانديدا نباشد، نبايد باعث به هم خوردن اصل سازوكار انتخابات شود.
رئيسي درباره پيروزي رقبا در انتخابات نيز گفت: من به نتيجه راي مردم احترام مي‌گذارم و اين نتيجه براي من و همه مردم قابل احترام است.
همچنين هاشمي طبا و مير سليم دو تن ديگر از نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري راي خود را در ساعات اوليه صبح به صندوق اخذ راي انداختند.
جهانگيري: حماسه‌اي بزرگ خلق شد
معاون اول رئيس‌جمهور با اشاره به حضور مردم پاي صندوق‌هاي راي و استقبال پرشور آنها،‌ گفت: امروز (ديروز) با حضور مردم پاي صندوق‌هاي راي حماسه‌اي بزرگ خلق مي‌شود كه در تاريخ ماندگار خواهد شد.
اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور پس از انداختن راي خود در صندوق‌هاي مستقر در حسينيه ارشاد در جمع خبرنگاران گفت: انگيزه‌اي كه باعث شد من در نخستين ساعت پاي صندوق‌هاي راي بيايم اين است كه امروز،‌ روز بزرگي براي ملت ايران است. مردم ما بعد از شنيدن نظرات كانديداها فرصت انتخاب داشتند و امروز به صحنه آمده‌اند.
وي تصريح كرد: ملت ايران بهتر از هر كسي نسبت به كشور خود حساسيت دارد و همچنين وضعيت منطقه و حساسيت‌هاي آن را مي‌داند و با حضور خود پاي صندوق‌هاي راي حماسه بزرگي امروز خلق خواهند كرد، كه در تاريخ ايران ماندگار خواهد شد. اين انتخابات هم براي ملت ايران و هم براي دشمنان ايران پيام‌هاي بسياري خواهد داشت. پيام اين حضور به دشمنان ملت اين است كه ايران ملتي يكپارچه و متحد است كه راه خود را انتخاب كرده و از آرمان‌هاي انقلاب،‌ امام و رهبري خود دفاع مي‌كند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON