جستجو
دوشنبه - ۰۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۳ حزب تمدن > اخبار > افزايش 2.5 برابري صادرات و كاهش 500 ميليون دلاري واردات دارو دردولت يازدهم
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
افزايش 2.5 برابري صادرات و كاهش 500 ميليون دلاري واردات دارو دردولت يازدهم


دكتر قاضي زاده هاشمي ديروز در مراسم افتتاح 11 پروژه عمراني و درماني دانشگاه علوم پزشكي كردستان افزود: با اجرايي شدن طرح تحول نظام سلامت 11 ميليون نفر رايگان زيرپوشش خدمات بيمه‌اي قرار گرفته‌اند و 12 هزار پزشك متخصص در بدنه درماني كشور استخدام شده‌اند.
وي اضافه كرد: در اين دولت به اندازه 20 سال قبل تخت بيمارستاني به مراكز درماني كشور اضافه شده و توليد دارو كه قبلا 60 درصد ميزان مورد نياز كشور بود امروز با اجراي طرح تحول نظام سلامت و توجه دولت به بخش توليدات دارويي 70 درصد از ميزان مورد نياز كشور در داخل توليد مي‌شود.
وي با اشاره به مشكلات حوزه سلامت كشور در دوره تحريم‌ها عليه جمهوري اسلامي گفت: در آن دوران كشور براي واكسيناسيون كودكان واكسن نداشت و نشريات بين‌المللي مقالات علمي پژوهشگران و محققان ايران را چاپ نمي‌كردند اما هم اكنون كشور ايران توانسته است رتبه 16 جهاني و اول خاورميانه را در بخش علمي كسب كند.
وزير بهداشت افزود: خدمات تحول سلامت معطوف به تمام استان‌هاي كشور بوده و هزينه 10 هزار ميليارد ريالي پس از اجراي طرح تحول سلامت در كردستان از جمله اين توازن است.
وي با اشاره به اينكه پس از اجراي طرح تحول سلامت تخت‌هاي بيمارستاني كردستان افزايش يافته افزود: در ابتداي دولت تدبير و اميد يك هزار 700 تخت بيمارستاني در كردستان وجود داشت و پس از اجراي تحول سلامت دولت يك هزار و 200 تخت بيمارستاني در اين استان ايجاد كرده و هم اكنون تعداد تخت‌ها به 2 هزار و 900 مورد رسيده است.
وي افزود: قبلا تنها 40 درصد از مراكز درماني استان پزشك داشتند اما اكنون پزشكان در 100 درصد مراكز درماني استان مستقر شده است.
وزير بهداشت گفت: كردستان سرزمين فرهنگ و زيبايي‌ها بوده و مردمان اين قوم ؛فداكاري‌هاي زيادي براي تمدن كهن ايراني انجام داده‌اند.
به گفته وي، با توجه به اينكه كردستان داراي منابع غني بوده همواره مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته و كُردها نيز هميشه در مقابل هجوم دشمنان و دفاع از ايران ايستادگي كرده‌اند.
دكتر هاشمي با اشاره به سفر روز گذشته خود به استان سيستان و بلوچستان گفت: در اين سفر 171 طرح در حوزه نظام سلامت در يكي از محروم‌ترين نقاط كشور به بهره‌برداري رسيده و در منطقه‌اي كه 27 پزشك بيشتر نداشت تعداد پزشكان آن اكنون به 150 مورد رسيده است.
وي افزود: طبق تحقيقات انجام شده پس از اجراي طرح تحول نوين سلامت هيچ كودكي مبتلا به بيماري سرطان به علت فقر جان خود را از دست نداده است.
به گفته وي، در دولت قبل سالانه 700 هزار نفر در كشور به زير خط فقر مي‌افتادند كه با اجراي طرح تحول سلامت اين تعداد كاهش چشمگيري داشته و بيماران به غير از رنج بيمار‌داري درد ديگري ندارند.
وي افزود: اگر در دولت‌هاي قبل نيز مانند دولت تدبير و اميد براي ارتقاي شاخص‌هاي سلامت هزينه مي‌شد اكنون كشور ما از لحاظ شاخص‌هاي سلامت جز كشورهاي برتر جهان بود.
وزير بهداشت ديروز در سفري يك روزه به كردستان، 11 پروژه عمراني و درماني دانشگاه علوم پزشكي كردستان به ارزش 140 ميليارد ريال را افتتاح كرد.
افتتاح سالن امتحانات دانشكده‌هاي پزشكي و بهداشت، افتتاح سالن مهارت‌هاي باليني دانشكده پزشكي دانشگاه علوم پزشكي كردستان، آزمايشگاه و مركز مهارت‌هاي باليني دانشكده پيراپزشكي و مركز سلامت، از جمله برنامه‌هاي سفر دكتر قاضي زاده هاشمي به كردستان بود.
بهره‌برداري از پژوهشكده سلامت در حوزه پژوهش، افتتاح كلينيك ويژه شهرستان بانه، به بهره‌برداري رسيدن درمانگاه، سايت اداري و ورودي مركز پزشكي توحيد سنندج، از ديگر برنامه‌هاي سفر يك روزه وزير بهداشت بود.
*توليد داخلي 320 قلم داروي وابسته به خارج در دولت يازدهم
معاون كل وزارت بهداشت هم در جشنواره گراميداشت سومين سال اجراي طرح تحول نظام سلامت در ساري گفت كه اكنون 320 قلم دارو كه در دولت نهم و دهم با ارز از خارج كشور تامين مي‌شد، در داخل توليد مي‌شود.
دكتر ايرج حريرچي افزود: تا پيش از روي كار آمدن دولت يازدهم در سال 92 حدود 350 قلم داروي مورد نياز كشور از خارج تامين مي‌شد.
وي ادامه داد: با برنامه ريزي وزارت بهداشت و حمايت دولت سلامت محور يازدهم، اكنون تنها 30 قلم داروي مورد نياز بيماران از خارج كشور تامين و در اختيار داروخانه‌ها و مراكز درماني قرار داده مي‌شود.
معاون وزير بهداشت گفت كه دولت يازدهم با داخلي كردن توليد 320 قلم داروي مورد نياز كشور، در اين مدت يك ميليارد و 250 ميليون دلار صرفه جويي ارزي به ارمغان آورده است.
حريرچي همچنين از افزايش 44 درصدي توليد داخلي تجهيزات پزشكي در كشور خبر داد.
وي گفت: تا پيش از آغاز فعاليت دولت تدبير و اميد يكهزار و 480 قلم تجهيزات پزشكي در داخل كشور توليد مي‌شد كه هم اكنون به 2 هزار و 130 قلم رسيده است.
وي افزود: علاوه بر افزايش 44 درصدي توليد، قيمت تجهيزات پزشكي هم در مقايسه با دوره فعاليت قبل 40 درصد نسبت به دولت قبلي كاهش يافته است.
معاون وزير بهداشت گفت كه در دولت يازدهم سرانه بيمه روستايي از 20 هزار تومان در دولت نهم و دهم به حدود يكصد هزار تومان در دولت يازدهم افزايش يافت.
وي افزود: در اين دولت چهار هزار و 100 روستا از داروخانه، 2 هزار و 700 روستا از آزمايشگاه و يكهزار و 750 روستا از مركز راديولوژي برخوردار شدند.
معاون وزير بهداشت گفت كه تا پيش از دولت تدبير و اميد 58 درصد از هزينه درمان از جيب بيماران و خانواده‌هاي آنان پرداخت مي‌شد كه با اجراي طرح تحول نظام سلامت اين پرداختي به كمتر از 10 درصد رسيد.
وي افزود: دولت تاكنون 104 هزار ميليارد تومان براي درمان بيماران از محل طرح تحول نظام سلامت هزينه كرده است.
او توضيح داد: در مجموع با روي كارآمدن دولت يازدهم 57 هزار ميليارد تومان هزينه درمان را كه بايد از جيب مردم پرداخت مي‌شد، دولت تقبل كرد.
حريرچي گفت: براساس آمار تا پيش از اجراي طرح تحول نظام سلامت حدود سه درصد از جمعيت كشور يعني هر از هر 33 نفر، يك نفر به دليل هزينه‌هاي بالا درماني، تمام زندگي خود را از دست مي‌داد.
وي افزود: اجراي طرح تحول باعث شده تا هيچ مريضي به دليل نداشتن هزينه درمان روي زمين نماند و تمام هزينه‌ها از جيب دولت تامين مي‌شود.
سخنگوي وزارت بهداشت همچنين گفت كه تا قبل از روي كارآمدن دولت يازدهم 12.5 درصد از جمعيت كشور معادل 10 ميليون نفر از داشتن هرگونه دفترچه درماني بي‌بهره بودند و اين جمعيت در دولت يازدهم زير چتر بيمه رايگان قرار گرفتند.
وي 13 برابر شدن آمار تخت‌هاي بيمارستاني در دولت يازدهم در مقايسه با دولت نهم و دهم را از ديگر دستاوردهاي سه و نيم گذشته در زمينه بهداشت و درمان برشمرد.
حريرچي اظهار داشت: در اين دولت تاكنون 23 هزار تخت بيمارستاني در كشور تجهيز شد و اين در حاليست كه در دولت گذشته در سال يكهزار 300 تخت بيمارستاني تهيه و نصب مي‌شد.
وي گفت كه در اين دولت يكهزار و 800 تخت ال‌اي دي زايمان طبيعي، يك هزار تخت روانپزشكي براي نخستين بار در كشور و 2 هزار و 285 تخت‌اي سي يو احداث شد.
معاون وزير بهداشت گفت كه در دولت يازدهم سالانه هشت هزار ميليارد ريال براي اجراي طرح‌هاي عمراني، بهداشتي و درماني اعتبار اختصاص يافت.
حريرچي افزود: اين درحاليست كه در دولت نهم و دهم در سال 200 ميليارد ريال اعتبار براي اين بخش اختصاص يافت.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON