جستجو
دوشنبه - ۰۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲ حزب تمدن > اخبار > مقام معظم رهبري: اگر كسي عليه امنيت كشور قيام كند، قطعا سيلي خواهد خورد
 
امكانات سايت

پيوندها

اخبار حزب
نقش احزاب سياسي در توسعه سياسي و اجتماعي راه ابريشم
سخنراني آقاي دكتر سيد محمد ميرمحمدي دبير كل حزب تمدن اسلامي و استاد دانشگاه علامه طباطبايي در نشست كميته دائمي (ICAPP) در تهران مورخ 14/11/1396
تكاليف و وظايف پنج دستگاه اجرايي ديگر براي تحقق اقتصاد مقاومتي مشخص شد
معاون اول رئيس‌جمهور طي ابلاغيه‌هايي جداگانه به پنج دستگاه اجرايي، تصويب نامه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي ناظر به پروژه‌هاي اولويت‌دار برنامه‌هاي ملي اقتصاد مقاومتي كه در آن وظايف و تكاليف هر يك از دستگاه‌ها براي اجراي اين پروژه‌ها مشخص شده است را ابلاغ كرد.
آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در بانك ملت
مديرعامل بانك ملت از آغاز پرداخت تسهيلات 10 ميليون توماني ازدواج و تهيه جهيزيه در تمامي شعب اين بانك در سراسر كشور خبر داد.
افطاري روحاني براي اصحاب رسانه
حسن روحاني شنبه شب و در ضيافت افطاري با اصحاب رسانه، تقويت اميد و اعتماد در جامعه و تلاش براي جلوگيري از لطمه ديدن اميد مردم را ضروري دانست و گفت: آرامش و ثبات امروز جامعه و پيشرفت‌هاي حاصله مرهون همين روحيه اميد و آرامش مردم است.

 
مقام معظم رهبري: اگر كسي عليه امنيت كشور قيام كند، قطعا سيلي خواهد خورد


به گزارش عصر ايران به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌االه  خامنه‌اي، مراسم دانش‌آموختگي دانشجويان افسري و تربيت پاسداري دانشگاه امام حسين (عليه‌السلام) صبح امروز (چهارشنبه) با حضور و سخنراني حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمانده كل قوا برگزار شد.

مقام معظم رهبري در اين مراسم  فرمودند:

-انتخابات يكي از زمينه‌هايي است كه هم مي تواند مايه‌ي اعتلا و آبرو بشود هم مي تواند مايه‌ي ضعف و سستي و ايجاد مشكلات بشود.

-  اگر مردم با نظم شركت كنند، با اخلاق حركت كنند، حدود اسلامي و قانون را رعايت كنند، اين مايه‌ي عزت جمهوري اسلامي است.

- اگر قانون‌شكني كنند، بداخلاقي كنند، اگر با حرف‌هاي خود دشمن را به خود اميدوار كنند، انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد.

-هدف كوتاه‌مدت دشمن به‌هم زدن امنيت و ايجاد آشوب و فتنه در كشور است؛ هدف از بين بردن اين افتخار بزرگ جمهوري اسلامي است.

-ما در يك منطقه‌ي پر از ناآرامي و يك دنياي پر از تشنج، توانسته‌ايم محيط امني به‌وجود بياوريم؛ اين را مي‌خواهند از ملت بگيرند.

-اگر براي برخورد با اين مسئله‌ي ايجاد ناامني و ايجاد فتنه آماده باشيم، قطعاً خواهيم توانست آن را خنثي كنيم.

- هدف ميان‌مدت دشمن، مسئله‌ي اقتصاد و معيشت مردم  است؛ اينكه اقتصاد حركت نكند و لنگ بماند، كار و توليد در كشور پايين باشد و بيكاري به‌عنوان يك بلا در كشور عموميت پيدا كند تا مردم از جمهوري اسلامي به‌خاطر مشكلات معيشتي نااميد شوند.

-مسئله‌ي امنيت و آرامش در انتخابات بسيار مهم است. مسئولان -از قوه‌ي قضائيه، از نيروي انتظامي، از وزارت كشور و بقيه- همه بايد مراقبت كنند امنيت حفظ شود.

-اگر كسي بخواهد عليه امنيت كشور قيام كند، قطعاً با عكس‌العمل و واكنش سخت مواجه خواهد شد.

-آن صهيونيست پول‌دار آمريكايي خبيث كه گفت من گرجستان را با ۱۰ميليون دلار توانستم زير و رو كنم، در سال۸۸ هم با حماقت به اين فكر افتاد كه بر جمهوري اسلامي به اين عظمت اثر بگذارد؛ با ديوار مستحكم اراده و عزم ملي برخورد كردند؛ امروز هم همين‌جور است.

-امنيت كشور خيلي مهم است؛ در انتخابات بايد امنيت كشور به‌صورت كامل محفوظ بماند.

مشروح كامل اين خبر را به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري بخوانيد:

مراسم دانش آموختگي دانشجويان افسري و تربيت پاسداري دانشگاه امام حسين(ع) صبح امروز با حضور حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده معظم كل قوا برگزار شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي ورود به ميدان، با حضور بر مزار شهيدان گمنام و قرائت فاتحه، ياد و خاطره شهيدان دفاع مقدس را گرامي داشتند و از خداوند متعال، علوّ درجات آنان را مسألت كردند.

فرمانده كل قوا سپس از يگانهاي حاضر در ميدان سان ديدند.

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين جانبازان سرافراز حاضر در ميدان و چند تن از فرزندان شهيدان مدافع حرم را مورد تفقد قرار دادند.
در اين مراسم، حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به عوامل اقتدار كشور و ملت ايران و علت مخالفت بدخواهان با اين عوامل اقتدار، به تبيين «اهداف كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت» دشمنان نظام اسلامي پرداختند و با تأكيد بر اينكه امنيت و آرامش موجودِ كشور در منطقه پرآشوب، يكي از افتخارات جمهوري اسلامي است كه مورد هدف قدرت هاي استكباري نيز قرار دارد، كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري را به چند موضوع مهم از جمله «اعلام صريح و قاطعانه اينكه مسايل اقتصادي و معيشت مردم در اولويت آنها است»، سفارش كردند و گفتند: امنيت ملي و آرامش كشور بسيار مهم است و كانديداهاي محترم مراقب باشند به‌خاطر خطاي در تشخيص، گسل هاي اعتقادي، جغرافيايي، زباني و قومي را تحريك نكنند و در مسير طراحي ناتمام دشمن قرار نگيرند، زيرا اگر كسي بخواهد برخلاف امنيت كشور اقدام كند، قطعاً با سيلي سختي مواجه خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامي با تبريك ايام سالروز ولادت حضرت بقيه الله (عج)، به عوامل اقتدار كشور اشاره كردند و با تأكيد بر اينكه دشمنان همواره نسبت به عوامل اقتداربخش جمهوري اسلامي بغض و كينه دارند، افزودند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يكي از عوامل اقتدار كشور است كه نشانه خشم و ناراحتي از آن، در تبليغات بين المللي و اظهارات سياسيون استكبار كاملاً آشكار است.

حضرت آيت الله خامنه اي، «علم و پيشرفت علمي» را از ديگر عوامل اقتدار كشور برشمردند و خاطر نشان كردند: به همين علت است كه آنها با اعزام مزدوران خود، دانشمندان هسته اي ما را ترور كردند، چون نسبت به پيشرفت علمي ايران، غضب و كينه دارند.

ايشان با تأكيد بر اينكه «اقتصاد قوي و مستقل» از جمله عوامل اقتدار است، گفتند: علت تحريم ايران و اتخاذ تدابير گوناگون براي ضربه زدن به اقتصاد كشور، همين موضوع است و اي كاش اقتصاددانان مؤمن كشور، تدابير مختلفِ بدخواهان را به‌منظور ضربه زدن به اقتصاد، براي مردم كشور تشريح كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، به «قدرت نظامي« به‌عنوان يكي ديگر از عوامل اقتدار اشاره و خاطر نشان كردند: جنجال هاي گسترده اي كه در مورد توان موشكي جمهوري اسلامي به‌راه انداخته مي‌شود، به‌دليل خشم و كينه اي است كه از اين عامل اقتدار در دل دارند.

فرمانده كل قوا تأكيد كردند: ما موشك داريم و موشك هاي ما بسيار دقيق است و اهداف مورد نظر را از فاصله هزاران كيلومتري با دقت بالا، هدف قرار مي دهد و اين توانايي را با قدرت حفظ خواهيم كرد و با قدرت هم آن را افزايش خواهيم داد.

ايشان، «عناصر نظامي فداكار» همچون شهيدان صياد شيرازي و شوشتري را از ديگر عوامل اقتدار دانستند و افزودند: «ايمان، حيا و اخلاق جوانان» و همچنين «روحيه جهاد و مقاومت در ملت»، از ديگر عوامل اقتدار هستند و به همين علت است كه به روحيه مقاومت و جهاد، تهمتِ «خشونت و تندروي» مي زنند و متأسفانه برخي هم اين ادبيات استعماري را در داخل تكرار مي كنند.

رهبر انقلاب اسلامي، «مجموعه هاي حافظ امنيت» از جمله «نيروهاي مسلح» را از ديگر عوامل اقتدار برشمردند و تأكيد كردند: بستر امنيت براي هر كشوري، لازم تر و مهمتر از هر چيزي است، زيرا اگر امنيت نباشد، پيشرفت علمي و اقتصاد هم وجود نخواهد داشت.

حضرت آيت الله خامنه اي بعد از برشمردن عوامل اقتدار به تببين موضوع «دولتِ مقاومت» پرداختند و گفتند: امروز جمهوري اسلامي ايران، دولتِ مقاومت است و دولتِ مقاومت يعني تسليم زورگويي نشدن و در موضع اقتدار، ايستادن.

ايشان با تأكيد بر اينكه دولت مقاومت با عنصر يا سازمان مقاومت در فلان كشور، قابل مقايسه نيست خاطر نشان كردند: دولتِ مقاومت داراي سياست، اقتصاد، نيروهاي مسلح، تحرك بين المللي و منطقه نفوذ وسيع است.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه دولتِ مقاومت همواره از طرف قدرت طلبان و نوكران آنها هدف دشمني قرار دارد، گفتند: دولتِ مقاومت، نه اهل سلطه طلبي و دست اندازي به كشورها است و نه اهل قرار گرفتن در موضع دفاعي و انفعالي.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: برخي تصور مي كنند براي اينكه خود را از تهمتِ سلطه طلبي و اقتدار طلبي بين المللي و منطقه اي، دور كنيم بايد در لاك دفاعي فرو برويم درحالي‌كه چنين تفكري اشتباه است.

ايشان با اشاره به آياتي از قرآن كريم، خاطر نشان كردند: موضع دولت مقاومت، «قدرت بازدارنده» و «اقتدار بازدارندگي» است و جمهوري اسلامي ايران همچون گذشته، مسير «اقتدار بازدارنده» را با اتكا به همت و تلاش و ابتكار و استعدادهاي خود ادامه خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامي هدف از سياست «قدرت بازدارنده نظام اسلامي» را جلوگيري از تصور تعرض به ايران از جانب زورگويان بين المللي دانستند و تأكيد كردند: دشمنان بدانند اگر به فكر تعرض به ايران بيفتند، با واكنش سختي مواجه خواهند شد زيرا همانطور كه قبلاً هم گفته شده، دوران «بزن دررو» گذشته است و آنها ممكن است شروع كننده باشند اما پايان كار دست آنها نخواهد بود.

حضرت آيت الله خامنه اي سپس به تبيين اهداف دشمن در مقابله با جمهوري اسلامي پرداختند و افزودند: دشمن، سه هدفِ كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت را در دستور كار خود قرار داده است كه هدف كوتاه مدت آنها «برهم زدن امنيت كشور و ايجاد آشوب و فتنه» است.

ايشان با تأكيد براينكه يكي از افتخارات جمهوري اسلامي به‌وجود آوردن محيطي امن در منطقه پر از ناآرامي و دنياي پر از تشنج كنوني است، گفتند: اين امنيت را ملت و مسئولان دلسوز به‌واسطه آگاهي ها و هوشياري ها و به روز بودن ها ايجاد كرده اند.

رهبر انقلاب اسلامي، موضوع «اقتصاد و معيشت مردم» را هدف ميان مدت دشمنان خواندند و خاطر نشان كردند: در طراحي بدخواهان، اقصاد كشور نبايد حركت كند، معيشت مردم بايد لَنگ بماند، كار و توليد رونق نگيرد و بيكاري بعنوان يك بلا بايد عموميت پيدا كند تا در نهايت، مردم از جمهوري اسلامي نااميد شوند.

حضرت آيت الله خامنه اي تنها راه مقابله با اين هدفِ دشمن را «اجراي شعار سال» و «عمل به سياست هاي اقتصاد مقاومتي» و «رونق توليد ملي و ايجاد اشتغال» دانستند و تأكيد كردند: اگر اين مسير دنبال شود، قطعاً دشمن به هدف خود نخواهد رسيد.

ايشان هدف بلند مدت دشمنان را «از بين بردن اصل نظام» بيان كردند و با اشاره به اينكه اين موضوع بر خلاف سال هاي اول انقلاب، ديگر صراحتاً اعلام نمي شود، خاطر نشان كردند: اكنون مقابله با اصل نظام از طريق «تغيير رفتار» در دستور كار آنها قرار گرفته است و تغيير رفتار هم يعني با راه اسلام و انقلاب و خط امام به‌تدريج زاويه ايجاد شود و در نهايت، در مسير مقابلِ انقلاب حركت شود.

رهبر انقلاب اسلامي سپس به موضوع «انتخابات ۲۹ ارديبهشت» اشاره كردند و گفتند: انتخابات يكي از زمينه هايي است كه هم مي تواند مايه اعتلا و آبروي كشور شود و هم مي تواند مايه ضعف و سستي و ايجاد مشكلات، شود.

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: اگر مردم در انتخابات حضور يابند و اين حضور همراه با «نظم و اخلاق و رعايت حدود اسلامي و قانون» باشد، قطعاً انتخابات مايه آبرو و عزت نظام جمهوري اسلامي خواهد شد، اما اگر در انتخابات، قانون شكني و بداخلاقي شود و با حرف هاي خود، دشمن را اميدوار كنيم، انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد.

ايشان با تأكيد بر اينكه نظام اسلامي در برگزاري انتخابات، تازه كار نيست و در ۳۸ سال گذشته انتخابات متعددي را برگزار كرده و با محيط هاي فكري و وسوسه ها آشنا است، گفتند: من چند توصيه به آقايان محترم نامزدها دارم؛ نخست آنكه قاطعانه در برنامه ها و اظهارات خود بگويند «مسايل اقتصادي و معيشت مردم اولويت آنها است و براي حل مشكلات اقتصادي تلاش خواهند كرد».

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: توصيه دوم آن است كه بايد در اظهارات و برنامه هاي نامزدها، موضوع «استقلال ملي و عظمت و سربلندي ملت ايران»، خودنمايي كند و برجسته باشد.

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: ملت ايران يك ملت انقلابي و سرافراز است و نبايد اين ملت را در مقابل قدرت هاي بزرگ به تسليم وا داشت و آن را تضعيف و سرشكسته كرد، زيرا ملت ايران به اقتدار، زنده است و اگر اين اقتدار نبود، دشمن همچون برخي كشورهاي وابسته و مزدور منطقه، بر كشور مسلط مي‌شد.

ايشان گفتند: آقايان نامزدها بايد صراحتاً نشان دهند كه در مقابل زياده خواهي آمريكا و خباثت صهيونيست ها ايستاده اند.

توصيه سوم رهبر انقلاب اسلامي به كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري، «حفظ امنيت ملي و آرامش كشور» بود.

حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: آقايان كانديداها مراقب باشند «گسل هاي اعتقادي، جغرافيايي، زباني و قومي» را در كشور تحريك نكنند.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: دشمن، سال هاي متمادي به‌دنبال اين هدف بوده است اما مردم مؤمن كُرد، مردم غيور آذربايجان، مردم عرب خوزستان، و مردم بلوچستان و تركمن به‌عنوان صاحبان انقلاب با مشت به دهان دشمن كوبيدند و در مقابل او با قدرت ايستادند.

ايشان با تأكيد بر اينكه موضوع امنيت بسيار مهم است، افزودند: كانديداها مراقب باشند به‌خاطر خطاي در تشخيص، طراحي نيمه كاره دشمن را تكميل نكنند.

رهبر انقلاب اسلامي، مسئولان امنيت و آرامش كشور بويژه قوه قضاييه، نيروي انتظامي و وزارت كشور را به مراقبت و حفظ كامل امنيت توصيه مؤكد كردند و گفتند: اگر كسي بخواهد در انتخابات برخلاف امنيت كشور اقدامي انجام دهد، قطعاً با واكنش و سيلي سختي مواجه خواهد شد.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه دشمنان در سال ۸۸ حماقت به خرج دادند و كشور با عظمت ايران را با برخي كشورهاي دست چندم كه قبلاً با چند ده ميليون دلار، در آنها آشوب و ناامني ايجاد كرده بودند، اشتباه گرفتند، افزودند: نتيجه آن حماقت، برخورد با ديوار مستحكم اراده و عزم ملي مردم بود.

ايشان بار ديگر تأكيد كردند: امنيت براي كشور و مردم و به تبع آن براي من بسيار مهم است و بايد در انتخابات، امنيت به‌طور كامل حفظ شود.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان، سپاهيان دانشجو در دانشگاه افسري امام حسين(ع) را به مغتنم شمردن فرصت ارزشمند تحصيل در اين دانشگاه توصيه و خاطر نشان كردند: اين دانشگاه مي تواند انسان هاي مستعد را به نقطه اي برساند كه هر انسان با معرفت و حكيم و عالمي به آن جايگاه غبطه بخورد.

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين ماه شعبان را ماه بارش رحمت الهي خواندند و با سفارش به همه مردم بويژه جوانان براي استفاده از بركات اين ماه بويژه اعمال شبِ نيمه شعبان، گفتند: ماه شعبان سراسر الطاف الهي و شادي است اما متأسفانه امسال با حادثه معدن در استان گلستان و حادثه شهادت مرزبانان در استان سيستان و بلوچستان، مواجه شديم ولي به هرحال اين ماه، ماه دلباختگي به اهل بيت عليهم السلام است.

ايشان توسل به امام زمان(ع) را وسيله اي براي اظهار ارادت و عبوديت در پيشگاه خداوند متعال دانستند و تأكيد كردند: معتقدين به ظهور، هيچگاه دچار يأس و نااميدي نمي شوند و مي دانند كه بعد از ظلمت، قطعاً خورشيد طلوع خواهد كرد و اين وعده قطعي پروردگار است.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه ما مأمور به انتظار هستيم، خاطر نشان كردند: انتظار به معناي بي‌صبري كردن نيست بلكه انتظار به معناي «آماده باش دائمي» است و منتظر بايد به‌گونه‌اي عمل و خود را اصلاح كند كه دل آن بزرگوار را شاد كند.

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: قدرت و دل ها متعلق به خداوند متعال است و ملت ايران با اتكا به لطف الهي مسير خود را با قدرت طي خواهد كرد و در اين مسير، جوانان نقش برجسته اي دارند.

در اين مراسم، سردار سرلشكر جعفري فرمانده كل سپاه در سخناني با اشاره به پيروزي‌هاي پي در پي جبهه انقلاب اسلامي در مقابل نظام سلطه، راهبرد كنوني دشمن عليه ملت را «فشار اقتصادي» دانست و گفت: امروز مردم ما خرسندند كه شهرهاي موشكي پشتوانه و ضامن امنيت شهرك‌هاي صنعتي در كشور است.

فرمانده سپاه افزود: سپاه خود را موظف مي‌داند پناهگاه و تكيه‌گاه محرمان و مستضعفان باشد و معتقديم زدودن فقر و محروميت از جامعه، همچون نشانه گرفتن حيفا و تل‌آويو، يك هدف اصلي و اساسي است.

سردار دريادار پاسدار مرتضي صفاري فرمانده دانشگاه امام حسين(ع) نيز گزارشي از اقدامات و برنامه‌هاي علمي، فرهنگي، آموزشي و تقويت توان رزمي اين دانشگاه بيان كرد.

در اين مراسم تعدادي از فرماندهان، مديران و پژوهشگران نمونه دانشگاه امام حسين(ع) هداياي خود را از دست فرمانده معظم كل قوا دريافت كردند و دو نماينده دانشجويان دانشگاه امام حسين(ع) نيز مفتخر به دريافت درجه و سردوشي شدند.

اجراي طرح «خرمشهرها در پيش است» و اجراي ميثاق پاسداري با حضور فرزندان شهداي مدافع حرم، از جمله برنامه هاي مراسم امروز ميثاق پاسداري دانشجويان دانشگاه افسري امام حسين(ع) بود.

همچنين در اين مراسم، يگانهاي حاضر در ميدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.

 
Copyright © 2013 - TAMADDON